Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Azért nőtt meg így a libidóm...

Azért nőtt meg így a libidóm mert vegán lettem?

Figyelt kérdés
Amióta vegán vagyok (még csak 3 hete) észrevettem magamon, hogy sokkal aktívabb vagyok ilyen téren. Nem tudom bemesélem-e magamnak de amikor nem vagyunk együtt barátnőmmel és nem tudunk szexelni is naponta 3x “pucolom a répát”. Átlalában 1-2 naponta csináltam előtte, és a barátnőmmel is kevesebb volt a szex. Lehet valami köze az étrend váltáshoz?
2018. márc. 5. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
A vegánok többet répáznak ez köztudott.
2018. márc. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem kizárt.Gondolom pozitív értékeket társítasz a vegánsághoz, tehát egyszerűen fogalmazva jobb embernek érzed magad tőle. Ettől javulhat a közérzeted, energikusabb lehetsz és igen, a libidódra is hatással lehet. Szóval lehet amolyan "lelki" hatás. Persze az is lehet, hogy jobban odafigyelsz az étkezésedre, és emiatt javult az anyagcseréd, vagy akár a két ok együtt.
2018. márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Jobban kívánod a húst.
2018. márc. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Idő után elmúlik csak pillanatnyi állapot
2018. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a sok antioxidáns vagy mert megnövekedett a lassan lebomló szénhidrát fogyasztásod (ami a legjobb üzemanyag az agynak és az izmoknak), miatt érzed magad energikusabbnak.

Láttam kutatásokat amik szerint a tej képes csökkenteni a tesztoszteron szintet, mivel természeti eredettel állati ösztrogént tartalmaz és egyéb hormonokat.

Illetve a csökkentett szaturált zsír és koleszterin fogyasztástól javul a vérnyomás, illetve az elzáródó artériák. Szóval az is lehetséges, hogy könnyebben kerül vér... oda.


Lelki okokat nem tudok, én személy szerint nem tapasztaltam, hogy a zöldségek láttán kanosabbá váltam volna.

2018. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
A megváltozott étkezéssel simán összefügghet, persze nem szigorúan a veganizmussal. De az is lehet, hogy lelkileg esik neked jól a váltás, elégedett vagy magaddal...
2018. márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már régóta megfigyeltem magamon, hogy ha kevesebbet eszem, nagyobb lesz a szexuális étvágyam, és ha keveset szexelek akkor nagyobb lesz az ÉT vágyam.
2018. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!