Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák/vegánok ti ennétek...

Vegák/vegánok ti ennétek mesterségesen növesztett húst?

Figyelt kérdés
Elsősorban most azokat kérdezem, akik elvi okokból nem fogyasztanak húst vagy állati származékokat, nem azért mert szerintük így egészségesebb vagy nem szeretik az ízét. Szóval ha lenne úgymond "lombik hús", ami teljesen olyan lenne, mint a sima, ugyanolyan tápérték, ugyanolyan hatások a szervezetre, azzal a különbséggel, hogy nem ölnek érte állatot és nem tartják őket olyan körülmények között, ahogy az élőlényhez nem méltó, ennétek-e? Ha még így sem, miért?

2018. febr. 19. 18:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben igen, gyakorlatban valószínűleg nem. Ha nem olcsóbb, mint az igazi hús, akkor nem hinném el, hogy nem azt adtak helyette. Sok esetben akkor se hinném el, ha olcsóbb, rengeteg ember cseszteti a vegákat hobbiból.
2018. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jó, de ha 100% hogy labor hús, és ugyanannyiba kerül. Mert oké, hogy elméletben az egyetlen ok, hogy miért nem eszik a húst, az szegény állatok miatt van...de ha ez a probléma megszűnne, és akkor sem ennének, akkor...annak is van oka, pont az, mint ami a legtöbb ember véleménye az ilyen vegákról: hogy csak figyelemre vágyó sznobok, akik azzal dicsekednek, hogy ők márpedig felsőbbrendűek a "húsevőknél".
2018. febr. 19. 18:56
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Én nem ennék, de így már nem lenne probléma, ha mások igen.

Laborhús már terjed, mert már a nagy cégek is felismerték, hogy az állattenyésztés fenntarthatatlan.

2018. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%
Kétlem, ugyanis most is szoktam próbálkozni az ilyen húsutánzatokkal, és nem ìzlenek. A hús se ízlett soha.
2018. febr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Alain Delon ***** válasza:
66%
Az az érdekes a dologban, hogy a húsevők rögtön háborogni kezdenek, ha meghallják a "laborhúst".
2018. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

En nem leszek alszent: igen, ennem, ha nem kene szenvednie es meghalnia miatta egy allatnak. Ezzel nem azt akarom mondnai, hogy aki most nemet ir az csak hazudik, de nekem jol jonne a sok ertekes feherje, asvanyi anyagok, stb.

Szerettem az izet regen, de egy vagohid elegge elijesztett az evestol, mar 6 eve ra se nezek a husokra.

2018. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Néha ennék, de nagyon ritkán, nincs szükségem rá. Jókat eszem, a fehérjebevitelem pedig egy kicsit túl magas, hacsak nem ügyelek rá árgus szemmel...


De csak akkor ennék, ha megközelítené a legkiválóbb házi disznótorost vagy lazacot (az termesztetten is OK), különben nem, sokkal finomabbak a növények és a házi tojás.

2018. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
"Ugyanolyan hatás a szervezetre" - teht ugyanúgy görcsölne tőle a gyomrom. NEM :)
2018. febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Talán megkóstolnám egyszer, hogy mennyire sikerült hasonlóvá tenni az igazihoz.

Mondjuk, nem részletgazdagon emlékszem, hogy milyen is volt az íze, így lehet nem lenne semmi értelme a megállapításomnak, szóval az is lehet, hogy meg sem próbálnám, amúgy sem szerettem, ezért is hagytam abba a fogysztását anno.

2018. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert én, mint vérbeli "vérszomjas" ragadozó ember (bármilyen meglepő) én sem repdesek az örömtől, amikor belegondolok, hogy szegény bocikát és malackát eszem meg. Szóval ha lenne,(biztonságos és finom) és akár még drágább is lenne a lombikhús, én azt enném inkább. Csak kíváncsi voltam, a "másik fél" mit szólna hozzá. Amúgy kedves 4. válaszoló, ki mondta, hogy ez az ÉN véleményem? Csak annyi, hogy sokan gondolják így, és hangoztatják is, szerintem tévesen. De ha valami/valaki miatt ezt gondolhatja a húsevő népség, na az pont te vagy, aki rögtön felkapja a vizet, bárki bármi rosszat merészel mondani rátok. Mert MI ugye mind barbárok és állatiasak vagyunk, és folyton cseszegetünk titeket, mert ti ugye mind békések és kedvesek vagytok mindenkivel. Mondanám, hogy kapd be lópélót, de tudom, hogy húst sosem vennél a szádba....(amúgy van vega barátom, és semmi bajom azzal, hogy nem eszik húst, és neki sincs azzal baja, hogy én igen. A baj mindig a szélsőségesekkel van)
2018. febr. 19. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!