Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Most hagyom el a tejet es...

Most hagyom el a tejet es szeretem a sutiket. Anyukam ma tejes sutit csinalt es annyira szomoru vagyok, hogy nem ehetek! Mit csinaljak? Sirok

Figyelt kérdés

2018. márc. 25. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Kezd el holnap a tej elhagyását, ma pedig egyél anyukád sütijéből.
2018. márc. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Miért ne ehetnél? Allergiás vagy? Ha nem vagy allergiás, akkor egyedûl te döntesz arról, hoyy mit vagy hajlandó megenni és mit nem.
2018. márc. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha ennyire hiányzik, akkor ne hagyd el.
2018. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Lehet kapni mindenféle tej helyettesítő anyagokat.

Van többféle is, csak sokkal drágábbak. Valami rizstejet meg szójatejet vagy mit láttam múltkor, de többféle is van.

Egyik gyermek rokonom tejérzékeny, neki nézegettem ezeket, hogy miből tudnék sütit csinálni.

2018. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Süss magadnak tejmenteset, én egyetlen sütit nem ismerek (max. hallomásból), amihez kötelező a tej... Amúgyis egész jól helyettesíthető növényi tejekkel.

Én ilyen esetben simán sütnék palacsintát, ahhoz sem kell tej :) Vagy kevernék egy tojásos desszertet, azok is jók.


Még ha vegán lennél, bár akkor is lenne 1-2 ötletem, bár a tojástalan sütik nem az igaziak akkor sem.

2018. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Készíts magadnak saját, vegán sütit :) Vagy egy gyors chia puddingot mandulatejből jó sok csokival.
2018. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

A) Növényi verzió, veszel növényi tejet és megkéred anyukádat, hogy csináljon neked vele sütit. Vagy ha drága a bolti csinálsz magadnak, zabtejet, pl. 3 perc effort létrehozni. Forralsz vizet, áztatsz benne zablisztet éjszakára, reggel leszűröd, azt kész. (100 g zabliszthez 1 liter forrásig hevített víz)

B) Nézz meg egy vegán propaganda filmet a tejiparról, hátha elmegy a kedved tőle.

C) Egyél sütit, nem kell kínozni magadat

2018. márc. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

A kerdes szamomra annyira provokacio gyanus, meg is elolegezem hogy ezeket a kerdeseket ugyanaz az ember irja a vegansag elleni uszitaskent. Megis mi ertelme ennek a kerdesnek? Milyen valaszt varna erre egy ember szerintetek? Hat semmilyet erre ertelmeset nem lehet adni a kerdezo azt varja, hogy irjanak az emberek es felduhodjenek, hogy a vegansag “kinozza” a “szegeny kisgyereket” (tudjatok mikor kisgyerek) beteg... Sirsz? Egy suti miatt? Hany eves vagy 7? Nem kellene meg ennyit internetezned ebben a korban, ha pedig 7 evesnel idosebb vagy es sirsz egy suti miatt akkor irto gyenge idegrendszered van es valami nem stimmel. De minek is irom ezt? Hiszen a kerdezo jocskan 20 felett lehet.


Amugy kva egyszeru: vegan vagy ne egyel tejes sutit. A tejnek semmi ize nincs, sot savanyu utoizt hagy a szajban, ellenben egy kokusztej mandulatej stb alapbol jobb izu! Idd azokat mit szorakozol a tej miatt? “Anyukad” tegyen bele kokusztejet (nem nem lesz kokusz ize tole) ennyi... En mar eszrevettem a hasonlosagot stilusban es a nyakatekert mogottes provokalast ezekben a kerdesekben, kabe minden heten felteszel egyet :) Csak tudnam mi celbol? Mi az istent erdekel az teged, hogy MAS mit eszik? Vagy, hogy mas vedi az allatokat? Ezzel neked megis mi bajod lehet vajon?

Ha valakinek van tippje irja mar le. Kerdezo beszelgethetunk privatban is ha gondolod, ird le mi a bajod a veganokkal hatha fel tudlak “oldozni” mert ez beteg. Bar ugysem fogsz irni.

( ne nezzetek hulyenek, szinte biztos, hogy ugyanaz az ember irja megismerni a stilusat es a provokaciot, irt mar tini parkapcsolatok, egeszseg , etrend mindenfele temaban, de mindig a vegansag szidasara megy ki a komment szekcioban )

2018. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pombe ***** válasza:

#8: "A tejnek semmi ize nincs..."


Netán valami ideológia sorvasztja az ízlelőbimbóid? Biztosan azért szeretem a tejet, mert ízetlennek találom...:)


#8: "sot savanyu utoizt hagy a szajban..."


Nekem is az ilyen mondatok, főleg ékezetek nélkül... :) - Gondolod, ha pl. sokáig hajtogatod a mandulatejes hordódról, hogy a szex nem élvezetes dolog, akkor idővel majd mindenki úgy is fogja érezni?


Az empátia gyakorlásában még egy kritikán alul reprezentált személy is tisztában van azzal, hogy ha neki nem ízlik a sóskafőzelék, azért másnak még bejöhet. Ezt a fajta beleérző készséget a veganizmus kultúrája szintén üldözendőnek tartja a tejivás mellett?


#8: "ellenben egy kokusztej mandulatej stb alapbol jobb izu!"


Tényleg? Én ittam már ilyeneket, és mindegyik fogyasztható volt valóban, de azért annyira nem, hogy miattuk lemondjak a tejről, mivel az én esetemben ezeknek sem az ízük, sem a közérzetemet alakító hatásaik nem tudták helyettesíteni a tejet. Biztosan mindzet csak bebeszélem magamnak a vonalas vegetarianizmus apostolai szerint, ugye?


#8: "ird le mi a bajod a veganokkal hatha fel tudlak “oldozni” mert ez beteg."


Ha nincs ellenséged, majd te gyártasz magadnak, nemde? Szerintem meg ez a beteg dolog inkább.


Azért nem te leszel az, aki erősíti bennem a sztereotípiát a vegetarianizmus és a békés együttélés fogalmainak elválaszthatatlanságáról...:D

2018. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pombe ***** válasza:

#5: "én egyetlen sütit nem ismerek (max. hallomásból), amihez kötelező a tej..."


Hát, én a túrós sütiket viszonylag nehezen tudom elképzelni tej nélkül. Neked megy? Nutellás sajttorta? Egyáltalán a tejcsokoládék a sütikre? Bocsánat, de ugyanazt értjük a sütemény szó alatt?


Persze mi kötelező egy sütibe, vagy bármibe? A hagyományos liszt helyett... a cukor helyett... a vaj helyett.. a tojás helyett... a só helyett... a reszelt citromhéj helyett (biztos, hogy van olyan weboldal, ami azt is roppant károsnak fogja tartani, tele hiteles statisztikákkal, nyilatkozatokkal, hogy amióta nem fogyasztja az illető, azóta a vérnyomása- és a nemi élete is rendbejött, a bőrhámlása elmúlt a prosztatarákjával együtt...stbstb).

2018. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!