Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Most hagyom el a tejet es...

Most hagyom el a tejet es szeretem a sutiket. Anyukam ma tejes sutit csinalt es annyira szomoru vagyok, hogy nem ehetek! Mit csinaljak? Sirok

Figyelt kérdés

2018. márc. 25. 17:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Pombe: A tej alatt a tejet értettem, nem a tejtermékeket (persze azok is abból lesznek, de mégis, nekem a sajt, vaj nem tej), de az a helyzet, hogy a sütik nagyobb részéhez tejtermék sem kell. Tojás már igen, a vegán sütik számomra egy majdnem nemlétező csoport, de tejtermék nélkül roppant könnyű és vannak is helyettesítő dolgok, jobban, mint a többi állati termékre, amiket nem lehet helyettesíteni. Úgyhogy valószínűleg nem tudok olyan sütit, amihez muszáj tejtermék, ha még az ilyesmiket is belevesszük. Főleg a vegánok bírják jól az áldolgokat, legalábbis nagy részük. Van, aki rühelli pl. az álsajtot és egyszerűen eszik becsületes növényi ételeket, amik azok, amik.


"Sajttortát" egyszer csináltam, kesuból (nagyon ízlett, igaz, nem tudom, milyen az igazi), tejcsokit sose jutna eszembe sütire rakni, úgyhogy nekem ezek is a "max. hallomásból" kategória, mint a tejespite, amiről hallottam és sok tej kell hozzá, de én magam sosem találkoztam vele. Plusz szelektív a memóriám, de téntyleg a tejre gondoltam, hogy igazi, sima tej nem kell sütikbe, amiket ismerek.

2018. máj. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Pombe ***** válasza:

#11: "A tej alatt a tejet értettem, nem a tejtermékeket"


Érdekes.


[link]


Szerintem a tejespite se igényel jobban-, vagy másképpen tejet, mint ezek. [link]


A tejtermékhez, ami a sütibe kerül, nélkülözhetetlen a tej, és én speciel szinte kizárólag csak a mindenféle túrós, tejtermékes, tejes sütiket szeretem, amiből rahedli féle van (mint látod) és hogy neked mi a többség, az egy érdekes megközelítés, mert ilyen alapon azt is mondhatnád, hogy a sütik többségéhez nem kell narancs, vagy bármi, amit kitalálsz opcionális összetevő gyanánt. Asszem bátran állítható, hogy ebben a megközelítésben a sütik eléggé meghatározó részéhez kell a tej.


Hogy szerinted lehet helyettesíteni a tejet, az csak szubjektívitás, mert előfordulhat, hogy én elfintorodok a helyettesítő izé ízét érezve, és kiköpöm. Azt viszont korrekt hozzállásnak tartom, ha csak javaslod, hogy próbáljam meg helyettesíteni ezzel, vagy azzal a tejet, hátha bejön nekem is, mert neked igen...


#11: "tejcsokit sose jutna eszembe sütire rakni, úgyhogy nekem ezek is a "max. hallomásból" kategória"


Nekem eszembe jut, és úgy tűnik elég sokan másoknak is...


[link] csokolade

2018. máj. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!