Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ki hogyan és miért lett...

Ki hogyan és miért lett vegetáriánus / vegán?

Figyelt kérdés
2018. márc. 31. 22:06
 1/6 anonim válasza:
100%

Én 15 éves koromban lettem ovo-lakto vegetáriánus, próbálkoztam ugyan a lakto vegasaggal és a vegánsággal is, de nekem ez vált be

Azelőtt nagy húsimádó voltam, "vega ellenes" is mondhatni, aztán egyik napról a másikra jött a felvilágosodás hogy basszus ez így nem jó, rengeteg ok van miért jobb vegának lenni

Nagyon sokáig titkoltam a családom előtt, valahogy mindig kibújtam a húsevés alól, mert nem igazán támogatták ezt a fajta étkezést, de hát kénytelenek voltak beletörődni..:)

2018. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem hasonló a helyzetem :)

Csak én most vagyok 15 és lassan 3 éve vega.

Most szeretnék bele kezdeni a veganságba , csak először le kell kuzdenem az éveszavart :)

2018. márc. 31. 23:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden vasárnap csirkét etettek velem, én pedig nem szeretem a gyakori húsevést (volt nem főétkezésre is a hét közben húsféle, még rosszabb formában. nem szeretem a csirkét), ez borított ki, de más okok is jöttek hozzá azért...

Hogyan? Kijelentettem, hogy nem eszem húst és sok-sok évig nem ettem. Egyszerűbb és jobb volt így.

2018. márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Ja, kimaradt, hogy 17 éves voltam és ovo-lacto vega lettem. Egyszer 1 évig tojásra se tudtam nézni, de általában a tojás nagyon megy, inkább a tejfélék maradoztak el később, pl. minden jelentős laktóztartalmú.

A növényi étrendet csak napokra mertem kipróbálni, de olvasgatok a veganizmusról, mert érdekes és megvannak az előnyei. Csak sok egyéb korlátozással már nehéz.

2018. márc. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 5 éves korom óta rossz viszonyban voltam a húsfogyasztással, mert a Sharon naplója cimű rajzfilm miatt már akkor úgy éreztem, hogy nem helyes állatokat ölni kajáért (vagy szőrméért).

11-12 éves koromig, már csak rántott csirke mellet és halrudacskát voltam hajlandó megenni, aztán vegetáriánus lettem titkokban, majd vállaltan. Akkor még nem voltam tisztában azzal, hogy a tejipar és a tojásipar hogyan bánik az állatokkal, ha tudom rögtön vegán lettem volna. Később amikor már megtudtam, nem érdekelt annyira, mert 16-17 éves koromra már kevésbé voltam idealista, de nem volt okom újra húst enni se.

Végül, pár hónapja, ahogy elkezdtem egészségesebben étkezni, fokozatosan kikerültek az állati termékek az étkezésemből, és azóta csak jobban érzem magam.

És habár nem azért lettem vegán, mert érdekeltek az állatok, azóta sokkal több empátiát érzek irántuk, és ha azok a dolgok, amik miatt most egészségtelennek gondolom a tojás és tejfogyasztást megdőlnének, akkor se térnék vissza. Sőt lehet, hogy akár még tüntetni is elmennék a haszon állatok jogaiért vagy hasonló.

2018. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régebben, amikor még nem tudtam semmit az egészről, elleneztem, haragudtam, hogy miért teszik tönkre magukat az emberek. Aztán a youtubeon nézegettem videókat, és szembejöttek olyan videósok, akik mellékesen megemlítették, hogy vegánok. Mivel nagyon szimpatikusak voltak, megnéztem a "Miért lettem vegán" videókat, és az egyikben megemlítették a From farm to fridge videót. Megnéztem, majd úgy gondoltam, hogy ez azért túlzás, kicsit kételkedtem benne, azt gondoltam, hogy ez azért régi videó, stb. Igazából egy hét telt el, közben nem nagyon gondolkodtam az egészen, de továbbra is jöttek youtubeon a vegán videók. Jó, mondom megnézem, én úgysem tudnék hús nélkül élni, bárhogy szeretem az állatokat. Aztán mondom, egy hét múlva vasárnap, megsütöttem 3 csontos csirkemellet sütőben, kecsöppel, és kenyérrel ettem, és néztem a tányéromban. Mondom páromnak, szegény csirke...! Azt mondta, jóóó megpróbálhatjuk a vegánságot, ha nagyon akarod! Mert akkor már beszélgettem neki erről, de ő is nagy húsevő volt velem együtt. Aztán akkor ettem utoljára húst, ami azon a tányéron volt, a többit a kutya ette meg. Még aznap éjjel hajnalig olvastam a vegánságról, és másnap kész tervekkel mentünk vásárolni. Mélyhűtőt kipakoltam, sok húst, kisütögetős húsokat vittem át anyáméknak, azt hazudtam, azért viszem, mert kicsi a hűtőnk, és nem fér el. 3. napja voltam vegán, és úgy éreztem elmúlt az örökös fáradtságom, ami évek óta kínzott, és se kávé, se alvás nem mulasztotta el. Na itt mondtam, hogy basszus, ha én ezzel a dologgal hamarabb találkozom, és nem 28 évesen, akkor egész más lett volna az életem. Sokkal jobban érzem magam, jobb a kedvem, egészségesebbnek érzem magam, fogyok. Minden nap újabb isteni receptet próbálok ki, mindenféle nemzetek receptjeit. És ami a legjobb érzés volt, az egyfajta hatalmas megkönnyebbülés, az első vegán kajánknál, hogy én ezzel nem ártottam senkinek. Olyan megkönnyebbülés volt ez, amiről nem is tudtam. Vagyis nem is tudtam, hogy milyen lelkiismeret furdalásom van a hús miatt, egyszerűen azt ettem, mert fogalmam se volt, hogy lehet máshogy is. És az első vegán kaján azt éreztem, hogy ez "tiszta" kaja, nem tapad hozzá vér. Lassan két hónapja vagyok vegán, de nagyon mélyen megszilárdult bennem, és soha többé nem szeretnék máshogyan étkezni.
2018. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!