Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyiben befolyásolja az...

Mennyiben befolyásolja az edzés hatékonyságát, ha átváltok vegetáriánus (nem vegán! ) életmódra?

Figyelt kérdés

Lehet butaságnak tűnik a kérdésem, de elegem lett az egész húsevésből. Most 39 éves vagyok és kicsivel több, mint fél éve edzőterembe járok. Anno fiatalként (14-20) 6 évig nem ettem húst, mert kompletten megundorodtam a fogyasztástól.


Leszögezem nem szeretnék testépítőbajnok lenni, csak egészségesen fejlődni, viszont a hús kihagyásával "repülnek" azon elemek amik fontos bevételi forrásai voltak az én izomnövekedésemnek :) (ha jól tudom!)


Kérném az alapkérdésemet véleményezzétek. :)

Illetve tanácsok is jöhetnek akik ilyen életforma mellett tartják magukat karban súlyok emelgetésével! =)


(Miket fogyasztanak, esetleg ebédrendelés hétköznapokra stb)



2018. febr. 7. 21:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

A hús kihagyásával semmilyen elemek nem röpülnek ki - a húsban csak a fehérje, ami számít és ez meg a tejtermékekben, tojásban is van, meg egy csomó növény is sokat tartalmaz.


De vannak testépítök is, akik vegetáriánusok, szóval a húsmentesség nem akadályoz semmiben, ha az étrended nem csak annyit változik a korábbihoz képest, hogy kihagyod a húst, hanem odafigyelsz, hogy minden szükséges összetevö meglegyen benne.

2018. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :)
2018. febr. 7. 22:17
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

A vegetáriánus étkezés a sok zsíros sajt, túró, tojás, tejszín, joghurt stb. miatt semmivel sem egészségesebb, mint az átlag húst is fogyasztó étrend, így nem nagyon befolyásolja.


Továbbá vegetáriánusként nem kerülöd el az állattartásból származó antibiotikumokat, gmo-s takarmányt, tonnaszám növényvédő szereket, endokannabioidokat, hormonokat (főleg: tejtermékek, tojás), dioxinokat, stb.-t.


Igazi változást a vegán étrend hozna, ahol elhagyja az ember az összes gyulladáskeltő tejterméket, emészthetetlen kazeint, nehéz laktózt, telített zsírokat, és helyette sokkal több vitamint, ásványi anyagot, telítetlen zsírsavat, omega zsírsavakat visz be.


Milyen "elemek" röpülnek mégis szerinted a hús elhagyásával?


100g csicseriborsó, kesu, mandula, mogyoró, tökmag, pisztácia, dió,szezámmag, lenmag, chia mag, tofu, szója, szejtán, vörös/fekete/tarka bab, edamame, tempeh ugyanannyi/több fehérjét tartalmaznak mint a hús, és annak minden káros hatása nélkül.


Továbbá a lencse, egyéb babfélék és hüvelyesek és számos gabona is remek fehérjeforrás pl. árpa, köles, rozs,amaránt.

2018. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Semmi nem repül, ahogy már írták. Az izomnak semmi nem kell, ami csak a húsban van meg. Rengeteg vega és vegán sportoló, erősember, testépítő van...


Az én edzésemet max. az befolyásolná, ha a makróim változnának vagy ennék edzés előtt. Vegaként elég nagy szabadságod van ezekben (extrémebb esetek is könnyen hozhatók, simán lehet zsírra alapozni, ha valakinek az ad energiát), a szükséges tápanyagokat is könnyen beviheted, még akkor is, ha kizársz még ezt-azt a húson kívül. Persze egyre jobban oda kell figyelni, ha korlátozóbb étrended van.

2018. febr. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom ezt a videót és a többi videóját a csókának.

2018. febr. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

"

Igazi változást a vegán étrend hozna, ahol elhagyja az ember az összes gyulladáskeltő tejterméket, emészthetetlen kazeint, nehéz laktózt, telített zsírokat, és helyette sokkal több vitamint, ásványi anyagot, telítetlen zsírsavat, omega zsírsavakat visz be. "


Eh? :D

A kazein igenis emészthető fehérje, csak lassabban szívódik fel mint pl. a tejsavó. A laktózra nem érzékeny emberek pedig gond nélkül emésztik azt, semmivel nem másabb mint a kristálycukor (szacharóz).

A telített zsír kérdés meg óriási öngól, nézz csak rá a vegánok által annyira kedvelt kókuszsírra. 2x annyi telített zsírsav van benne, mint a sertészsírban.

És mi zárja azt ki, hogy húsevőként is sok zöldséget gyümölcsöt egyen az ember?

2018. febr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Videót meglesem. Viszont van egy kis nehezítő tényező, most nem tudom, hogy a hús eszkalálja eme tünetet, de engem a hüvelyes ételek extrém mód szelessé tesznek (most nem tudtam kulturáltabban megfogalmazni)... El fogom kezdeni ezt a dolgot és egyelőre akkor maradnak a hüvelyes ételek, aztán majd meglátom! :)

2018. febr. 8. 08:45
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

“A telített zsír kérdés meg óriási öngól, nézz csak rá a vegánok által annyira kedvelt kókuszsírra”


20 féle növényi zsír közül ez az egy telített, az összes többi telítetlen. Mellesleg elég sok vegán elzárkózik a kókusz-és pálmazsírtók pont emiatt.

Állatiból mindegyik telített.

Öngól a te tudatlanságod.

2018. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
A legtöbb vegán nem fogyszt ilyen szarokat... a zsírt onnan visszük be, ahonnan kell... olajos magvak.
2018. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"de engem a hüvelyes ételek extrém mód szelessé tesznek "


A hüvelyes ételek szénhidrátjainak lebontásához bizonyos baktérium törzsek megléte kell a bélben...

Ezek hiányában okoznak bélgázokat... ha rendszeresen fogyasztasz hüvelyeseket, el fognak szaporodni a beleidben a lebontásukhoz szükséges baktériumot és nem fogysz annyit szellenteni... én gyakorlatilag már nem pukizok semmivel sem többet akkor sem ha egéaz nap babot eszem babbal, pedig régen brutális gázokat eregettem a babtól...

Annyi, hogy esetleg probiotikum kúrával felgyorsítható a hozzászokás.

2018. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!