Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy lehet a tofut úgy elkészí...

Hogy lehet a tofut úgy elkészíteni, hogy ne legyen üres az íze?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam egy receptet, de nekem nagyon semmilyen, üres volt. Valami intenzívebbet szeretnék kihozni tofuból, de rutintalan vagyok.
2018. ápr. 26. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
A tofu elég ízetlen cucc, amíg még ettem néha szóját, én mindig füstölt tofut vásároltam, az sokkal jobb volt. Persze nem akármilyen receptre alkalmas így. De ha nem tetszik, egyél növényeket, azok finomak. Ha nem vagy vegán, ott van sok ízes állati fehérje is.
2018. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bővíteni akarom az étrendemet, ezért érdekel a tofu is.
2018. ápr. 26. 16:33
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
A tofut én is kipróbáltam, nem ízlett, ezért többet nem veszek. Tényleg van millió más, az étrend színezésére.
2018. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerűen csak ízesíteni kell, és lényegesen több fűszerrel, mint más dolgokat, amiknek van alapból ízük. Én is a füstöltet szeretem jobban, de van amihez a sima kell.
2018. ápr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Erősen fűszerezni kell, sok fűszert kell neki adni, vagy az étel legyen ízesítve amibe rakod.

Lehet pácolni is.

A füstölt tofu is jó. De van mindenféle ízesítésben is tofu, zöldfűszeres, chilis, borsos, stb.

Nosalty-n vannak jó tofus receptek. Ott tudsz válogatni is kajákat amiket megtudsz vele csinálni.


[link]

2018. ápr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

A lényeg a fűszer.


A húsnak sincs íze, ha magában megsütöd, só-bors, fűszerek és zsiradék nélkül!


A tofuval sincs más. A tofu is ugyanúgy fehérjedús, zsírszegény étel mint a hús - az embereknek pedig NINCSENEK fehérjereceptorok a nyelvén, csak a zsiradék- édes-savanyú-sós-keserű-csípős "ízeket" képes érzékelni.

Az, hogy a zsír egy "íz" viszonylag új tudományos információ egyébként.


A ragadozó állatok képesek a nyelvükkel a fehérje ízének érzékelésére is, ezért ízlik nekik a nyers hús pl., míg az ember a nyers hús evésekor nem képes semmilyen ízt felfogni, kivéve a zsír ízét, ha egy zsírosabb darab.


Na a biológiaórát mellőzve: fűszerezni kell. Pácold olajos-fűszeres lében, sózd, borsozd.

2018. ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindegyik húsból kisül valamennyi zsír, így jobb ízük van, mint a tofunak.



A füstölt tofunak szerintem szalonna íze van, én nem szeretem.


Szerintem a tofu semlegesen passzol egy rántottába, vagy valamilyen zöldségkrémbe lehetne belebotmixerezni.


Esetleg édessavanyú bundában lehet jó rántva..

2018. ápr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A húst már megtanultam jól fűszerezni, de a tofu még ismeretlen terep számomra, és ugyanaz, ami a húsnak nálam jó, a tofunál kevésnek bizonyult. Ezért kérdezek. :-) Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat.
2018. ápr. 26. 20:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem chilli szószt, abból rakok egy tálkába egy-két kanállal és felöntöm egy kis szója szósszal. A tofut kockára vágom és megpirítom majd bele hentergetem a szószba. Nekem ízlik, főleg rizzsel, brokkolival szoktam így enni. Amúgy a tofu kockákat pirítás előtt mindig megszórom fokhagyma porral és élesztő pehellyel.
2018. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a tofuszeleteket szójaszósszal meglocsolva szoktam pihentetni egy éjszakát, szerintem az sokat dob rajta. Ha kapható, akkor metélőhagymás tofut veszek, nem simát, a füstöltet a férjem nem szereti.

2018. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!