Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy lehet könnyen es olcson...

Hogy lehet könnyen es olcson megoldani a koleszban a vegetarianus etkezest ha a lenzán nem opcio? Jovore koleszos leszek es még nem tudom hogy oldjam meg .14/L

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha van konyha a koleszban, főzöl magadra, illetve otthonról viszel mint mások. Ha városban vannak krisnások, náluk olcsón, vagy éppen ingyen is lehet enni vegán kaját.
2018. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Első kérdés: nálatok a koleszban lehet majd főzni? Nálunk nem lehetett, valamint koleszosként kötelező volt befizetni a menzát.
2018. máj. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha magadnak főzöl. Magyarországon általában ez az egyetlen vegetáriánus opció. De ha Pesten leszel, és nem vagy csóró, ott van pár vega házhoz szállító szolgálat. Pl. a vegafood.hu vagy a veganinja.hu.
2018. máj. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én anno úgy oldottam meg, hogy hétvégén anyukámmal egész hétre lefőztük a kajáimat. A hét utolsó napjaira valót lefagyasztottam.
2018. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 “Koleszosként kötelező volt befizetni a menzát.”

Ezt nem nagyon értem. Nálunk nem volt ilyen. Minden év kezdetén le kellett adni egy lapot, hogy ki kér/nem kér menzás kaját, és napi hány alkalommal.

Elvégre szerintem nincs olyan iskola, ahol ne lennének cukorbetegek, glutén vagy laktózérzékenyek, akik speciális étkezésre szorulnak.

Szegény szobatársam laktózérzékeny volt.

A menzán is ezzel az opcióval volt neki rendelve a kaja.

De rendszeresen átvágták a fejét. Zsinórban kapott olyan dolgokat, amiktől rosszul lett, így a végén inkább ő is hozott magával.

2018. máj. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A barátom hétvégén mindig hazajött, és a nagymamája főzött neki egy csomó kaját, aztán azt vitte le magával :) szinte mindig elég volt neki egész hétre.
2018. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget mindenkinek
2018. máj. 15. 22:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy oldom meg, hogy hétvégén anya (meg én) főz annyi ételt, hogy elég legyen szerdáig. Vasárnap főzött ételt pedig nem olyan egészséges szerintem csütörtökön is enni, szóval ha addigra nem megyek haza, akkor valami hideget eszek, mondjuk mozzarella salátát csinálok vagy valami hasonlót és egyszerűt, néha pedig veszek vegaburgert vagy rántott zöldséget vagy sajtot étteremben. Nem tudom nálatok hogy működik majd, de itt lehetett választani, hogy egyik nap szeretnél, vagy nem szeretnél enni. Ha ez lehetséges, kérd el a papírt és nézd meg tudsz-e rendelni meleg kaját néha. :)
2018. jún. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs lehetőséged főzni, otthon amit vasárnap elkészítesz, azt szerdáig meg tudod enni, addig ki lehet porciózni. Csütörtökön veszel valamit vagy eszel valahol a barátaiddal, pénteken pedig otthon amit anyukád főz :)
2018. jún. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!