Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán étrendhez milyen növénxi...

Vegán étrendhez milyen növénxi tejet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

...Nem túl drágát. Rizstej, kókusztej kilőve, nem az én pénztárcámhoz valók. A szójatej nem éppen a kedvencem.

Valami más megoldás? Illetve tud-e valaki olyan helyet, ahol olcsóbban lehet ezeket beszerezni? Előre köszi minden válaszolónak!



#vegán #spórolás #növényi tej #alternatív étkezés
2018. aug. 11. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemreg csinaltam egy kurat, mely alatt nem ihattam rendes tejet, en mandulatejjel helyettesitettem. Egvilagon semmi ize nem volt, de egy honapig kibirtam. Nem tudom hogy hosszutavon milyen lehet, de amig eldontod mi lesz a nyero esetleg kiprobalhatod.
2018. aug. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem készítesz házilag, sokkal olcsóbb és finomabb.


5 perces házi rizstej


Hozzávalók

1 csésze főtt rizs

4 csésze víz


Elkészítés

A főtt rizst és a vizet tedd turmixgépbe, és néhány perc alatt turmixold krémesre. Ezt követően már csak le kell szűrni egy kislyukú szűrőn, és azonnal fogyasztható is.


A főtt rizshez használhatsz friss és maradék rizst is.


Főtt rizstej


Hozzávalók:

1 bögre rizs

3 bögre víz


Elkészítés:

Az átmosott rizst tedd fel főni a vízzel, és amikor opálos, majd tejszerű lesz a víz színe, akkor öntsd le a tejet a rizsről és önts rá ismét vizet. Ezt akár 3-4-szeri is megismételheted, amíg a rizsed “tejet” ad.


A megfőtt riszt később felhasználhatod főzéshez vagy édességekhez is. A rizstejet hűtőszekrényben 2-3 napig tudod tárolni. Ahogy a kókusztejet, a rizstejet is használhatod főzéshez és akár turmixokhoz is.


Kókuszos rizstej


Hozzávalók:

1/2 csésze száraz rizs

1/2 csésze kókuszreszelék

5 csésze víz

1 ek xilit

1 ek kókuszolaj

csipetnyi só


Elkészítés

A hozzávalókat öntsd közös edénybe és lassú tűzön kezd főzni, kb 15-20 percig, amíg a rizs puhára fő. Ha elkészült, turmixold néhány perc alatt krémesre, majd egy szűrőn szűrd le az egészet.


A rizstej hűtőszekrényben néhány napig tárolható.

2018. aug. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, ki fogom próbálni!

Első,te a mandulatejet milyen áron szerezted be?

2018. aug. 12. 10:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
750/liter korul, de gyakran fogtam ki felaras akciot.
2018. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Zabtej?
2018. aug. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Zabtej házilag


Hozzávalók: 1 literhez


5 evőkanál zabpehely

1 L víz (forró)

Ízlés szerint cukor vagy méz


Elkészítés

35 perc

Egy teflon serpenyőben a zabpelyhet 1-2 perc alatt megpirítom. Vigyázzunk, mert nagyon könnyen megég!


Egy tálba öntöm a megpirított zabpelyhet.


Ráöntöm a forró vizet. 30 percig hagyom állni.


Miután letelt a 30 perc ízlés szerint tehetek bele 1 kanál mézet vagy 25 g cukrot, hogy édesebb legyen a kész zabtej.


Egy botturmixszal alaposan összekeverem, ekkor veszi fel a megszokott fehéres színét a zabtej.



Átszűröm, légmentesen zárható üvegbe töltöm és miután kihűlt hűtőben tárolom.

2-3 napig biztosan eláll.

2018. aug. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!