Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nyers-vegán étrendhez keresek...

Nyers-vegán étrendhez keresek infókat, recepteket (? )

Figyelt kérdés

Direkt nem életmódot írtam, mert csak az étrendi része az, ami most érdekel, a többi nem.


A neten már keresgéltem, de nem sok mindent találtam, csak általános szöveget, amiben ismertetik, hogy ez mi, de konkrét tippeket vagy recepteket nem. Ezért kérném, hogy aki tud, segítsen.

(Akinek meg csak annyira telik az értelmi képességeiböl, hogy beírja a google szót, az inkább maradjon ki ebböl a kérdésböl, csak értelmes válaszokat várok.)


Elöre is köszönöm.



#recept #nyers-vegán
2018. jún. 20. 17:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Ezek szerint nem beszéled az angolt.

rawfoodrecipes.com

thisrawsomevagenlife.com

onegreenplanet

thespruceeats.com


Innen szoktunk meríteni.

2018. jún. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Én találtam Lénárt Gitta könyveket pdf-ben, fent van a neten, le lehet tölteni.
2018. jún. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Fészen sok ilyen csoport van, tuti van "ezt ettem ma" csoport is.:)
2018. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, angolul valamennyire értek, csak aktívan nem igazán boldogulok, a facebook meg sajnos kiesik, mert nincs ott profilom.
2018. jún. 20. 18:51
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Hú, pedig fészen sok infó van ám. Akit ismerek, és nyersvegán, az a Rimóczi Zsófi. Vagy, ha van kedved instagramot csinálni, sok receptes oldal és felhasználó van. Vagy pinterest. Az még gyorsabb is.
2018. jún. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A pinterest jó ötlet, oda be is vagyok jelentkezve!
2018. jún. 20. 19:24
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Youtubeon rawana, freelee és fully raw christine - napi étel mintákat lehet nézni.

Van pár ökölszabály: kellenek olajos magok, zöld levelesek, minimum 3000 kcal...

2018. jún. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. De a "legalább 3000 kcal" nekem gond, mert 1500 a keretem:(


Meg újra belefutottam abba a problémába, hogy a pinteresten is hiába adom be a nyersvegánt, a legjobb esetben vegetáriánus recepteket talál, nem vegán és föként nem nyersvegán.

2018. jún. 20. 19:36
 9/16 anonim ***** válasza:

Sok blog van, ott van ugye Gittáé, gugli azonnal kiadja kicsit is megfelelő kulcsszavakra.

De más helyeken is láttam jókat.

Rákeresel és azonnal lesz egy csomó, igazán nem tudok hasznosabbat mondani, bármennyire is berzenkedsz, már nem emlékszem a kettes számú kedvencemre, rég voltam annyira beleesve a nyersvegánba, már csak gittáét nézem néha (bár a stílusa nem mindig jön be). Én úgyse laknék jól ilyen étrenden, de mellékesen jól jönnek ezek az ételek.

2018. jún. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nyersen eszel, egészen máshogy működik az emésztés, ezért a 3000 kcal nem elérhetetlen. Persze sokat kell mozogni mellé, de a gyümölcscukor nyomja is az embert, tehát az a része is "könnyebb" lesz. Próbálj meg fokozatosan átállni, általában úgy csinálják, hogy reggelire Smoothie (banán, spenót vagy kel, avokádó, bogyós gyümölcsök...), aztán amíg bírod nyersen eszel, vacsora pedig főtt étel. Ha ez már jól meg akkor majd elgobdolkozhatsz a folytatáson. Én próbáltam élesen váltani, hát nagyon rossz ötlet volt. Mindenképpen hallgass a testedre!
2018. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!