Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus szeretnék lenni,...

Vegetáriánus szeretnék lenni, milyen dolgokra figyeljek?

Figyelt kérdés

Minden érdekel ami ezzel a témával kapcsolatos. Fehérjepótlás, étrend, saláták, turmixok, érdekességek, tanácsok, miket lehet enni stb

+az mennyire számít vegetáriánus szokásnak, ha házi tyúktojást fogyasztanék?


2018. aug. 24. 13:34
 1/4 A kérdező kommentje:
1-es. Nem tehetek erről, manapság elkezdtem undorodni a hústól, és a zsíros ételektől.
2018. aug. 24. 13:47
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

"A feher europai embernek benne van a genetikajaba kodolva hogy husevo."


Ezt a hülyeséget honann vetted?!?!?!? Mert ilyen nincs, ezt csak pár idióta tudja elképzelni!

Az ember SEHOL nem húsevö, hanem mindegyik mindenevö, ami ANNYIT jelent, hogy képes húst IS enni meg növényeket IS, de AZT NEM, hogy hús is KELL ennie!


Kérdezö: érzésem szerint nem igazán vagy tisztában a vegetáriánusság fogalmával, ugyanis ez alatt több mindent értenek, ami közös, hogy SEMMIFÉLE húst nem fogyasztanak, sem halat, sem csirkét, ahogy néhányan - tévesen - gondolják.

Az ovo-vegetáriánusok, tojást fogyasztanak, a lakto-vegetáriánusok tejet és tejtermékeket esznek, az ovo-lakto-vegetáriánusok tejet, tejtermékeket, tojást is esznek.

De sok vegetáriánus sem tejet/tejterméket, sem tojást nem vesznek magukhoz a hústilalom mellett.


A vegánok - ök ugyan külön kategória, de a teljesség kedvéért leírom - ezt annyiban továbbvitték, hogy nem csak az étkezésre vonatkoztatják az állatok védelmét, hanem semmiféle állati eredetü terméket nem használnak (pl. bör, illetve ebböl készült tárgyak, méz, stb)


Szóval elöször azt kell eldöntened, mit akarsz, mi az, ami neked belefér a vegetáriánizmusba, és aszerint kell az étrendedet összeállítani.

Ha tojást és/vagy tejet-tejtermékekket fogyasztasz, akkor minden szükséges tápanyagot megkap a szervezeted, ha a makrókra figyelsz, ha kozárólag növényi táplálékot akarsz csak fogyasztani, akkor fokozottan kell figyelni a szükseges fehérjebevitelre - mert a növényekben jóval kevesebb van -, illetve a B12 vitamin az, amit feltétlen pótolni kell.

Ha van még kérdésed, írd meg nyugodtan, akár privátban is, ha úgy neked jobb.

2018. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Igazából már megkaptad a választ elég alaposan, de írok én is.


Mivel nem akarsz vegán lenni, a fehérjebevitel röhejesen könnyű, amennyiben rendesen és változatosan eszel, de ez igaz jóformán minden tápanyagra (esetleg C-vitamint szedhetsz, ha hited szerint abból igazán sok kell. ártani nem árt, max. aberráltan nagy mennyiségben s úgy is nehezen).


Étrend? Millióféle vega étrend van, azt sem tudom, mi a fő makrótápanyagod, nemhogy azt, hogy miket szeretsz s vannak-e speckó korlátozásaid, de még ha "tipikus" vega leszel, akkor sem egyértelmű ez az egész. Éppúgy sokféle az étrend, mint húst is evőként... Én pl. szinte sosem ettem salátákat, semmilyen étrenden (nyers zöldséget sokat, de nem salátaként) és ez igaz a turmixokra is. Annyi más étel van.


Mit lehet enni? Szinte bármit, mindössze az állatok halálával megszerezhető anyagok esnek ki, a legtöbb alapanyag megmarad. S bejöhetnek általad eddig nem használtak is, az életmódváltásaim mindig ilyenek voltak (kivéve, amikor vega lettem, mert akkor semmi új nem jelent meg, de nem is volt szinte semmi változás, mert addig se húsokon éltem).

Ettől még nagy változást jelenthet, ha olyan családban éltél, ahol hús nélkül elképzelhetetlen az étkezés, persze, de rengeteg csodás vega, vegán blog van.


Személy szerint sosem próbáltam húst emulálni (úgyis lehetetlen), kipróbálni kipróbáltam a kevés növényi sovány fehérjét, de iszonyúan rossznak találtam őket. Lehet, hogy neked bejönnek, de amíg nem vagy növényi étrenden, jóval egyszerűbb finom állati fehérjéket enni, természetesen a növényiek mellett. Legalábbis amíg bele nem jössz a komplettálásba, mert azért normális növényekből is beviheted a fehérjét megfelelő aminosavprofillal, nem kellenek speckó és szerintem ízetlen dolgok. Az, hogy így sok kalória is jön, direkt jó, hisz az élethez abból is sok kell napi átlagban.

2018. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Bocs, azt hiszem, a szénhidrát a fő makrotápanyagod, írtad, hogy nem szereted a zsíros ételeket. Persze a tojás is nagyon zsíros, de nyilván nem eszel belőle sokat s amellé még sok kellene kevés ch mellett. Mindegy, ez nem olyan sokat korlátozott a lehetőségeken, a tipikus vega úgyis szénhidrátdúsan étkezik.
2018. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!