Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok s vegánok...

A vegetáriánusok s vegánok között kb. milyen arányban találhatóak fizikai munkát végzők?

Figyelt kérdés
Én mint húsevő nehezen tudom elképzelni, hogy egyéb élelmiszerek képesek olyan erőt biztosítani, ami mondjuk építőipari, mezőgazdasági vagy rakodó munkához kell, de kíváncsi vagyok, mi a gyakorlat.
2018. aug. 30. 18:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
50%
Valószínűleg nem sok. :D Én még eggyel sem találkoztam. :D
2018. aug. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%
A húsban nincs semmi varázslat. Be tudod ugyanazt vinni növényi alapon elméletben, persze a gyakorlat más, mert itthon sok olyan alapvető dolgot be sem lehet szerezni vagy csak horror áron, amivel ez kivitelezhető.
2018. aug. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
22%
A vegánok 37,8%-a végez fizikai munkát.
2018. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
53%

Én már sokszor hallottam vegán kőművesekről, erősemberekről, testépítőkről, sportolókról, nincs ebben semmi különös. Miért kellene hús ilyesmihez? Nem értem.

Főleg kalória kell, persze sokféle tápanyag is. A fehérje nagy kalóriabevitelnél már nagyon kevés százalék, pont hogy ekkor könnyebb vegánnak lenni (főleg, ha a sovány fehérjéket sem eszi az ember).


A sima vegák pedig rengeteg komplett állati fehérjét ehetnek, most miért adna több energiát egy nagy szelet hús, mint egy 8 tojásos rántotta sajttal?


De természetesen növényekből is elég jól bevihető szinte minden szükséges tápanyag (persze hússal is problémás szokott lenni ez-az, ezért annyira népszerű a vitaminok szedése, egyáltalán nem csak vegák között), szinte akármilyen makrók összehozhatók velük, mi a gond?


Én ugyan sosem éltem húson, régen is alkalmi vendég volt, de nem tűnt fel, hogy több energiát adna.

2018. aug. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem szimplán sokan nincsenek tisztában mit jelent a glikémiás index.


Diákéveim alatt ez ebből állt: sütöttem krumplit, hagymát, kolbászt majd öntöttem rá felvert tojást. classic parasztreggeli. 10kor már éhes lettem. nagyon. Tudni kell h reggelizni 5elött szoktam és ebédidő 12:30kor volt. autóalkatrész raktárban dolgoztam.


Aztán kipróbáltam divatból a zabkását, banánnal meg egyéb kis gyümikkel amiket az otthoni bokrokról szedtem.

12ig nem is gondoltam kajára. Ebédidőben jöttem rá hogy WOOOOOW.


Na de a lényeg. van a glikémiás index. minél nagyobb ez az érték annál gyorsabban szivódik fel a szervezetedben.

Egy jól összeállitott vega étrendben ez a szám lehet nagyon alacsony. Lassan szivódik fel az étel, így a vércukorszinted stabil marad és igy később kell feltöltened a szervezeted.

Ez ugyan úgy vonatkozik a fizikai munkára is.


Amúgy pl kölesben, quinoaban megtalálható az összes aminosav mint a csirkehusiban. igaz jóval kevesebb de megtalálható. Viszont a szója nem sokkal marad el fehérje értékben mint a csirkehús.


A szar táplálkozás miatt van az, hogy a fizikai munkások nagy része igaz hogy ki van pattintva mint a szemét de beles is egyben, a sok felesleges szénhidrát és transz zsir miatt.

2018. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
van vegán boxoló barátom. ha hiszed, ha nem.
2018. aug. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%
Semmi olyan nincs a húsban, amit megfelelő odafigyeléssel nélkülözni kéne a vegáknak. FŐleg, ha lakto-ovó.
2018. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

A húgom férje kömüves és neki legalább 5-6 veg/vegán munkatársa van, szintén kömüvesek (értelemszerüen)


Mellesleg régebben - ezelött 150-200 évvel -, a parasztok csak vasárnap ettek valami húst (ha volt), hét közben nem. De a bányászok, favágók, köfejtök is húsmentesen étkeztek, mert egyszerüen nem volt nekik. OLvass utána régebbi regényekben, versekben, hogy a legtöbb egyszerü ember kenyeret evett jobb esetben zsírral, rosszabb esetben csak hagymával.

2018. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%

A férjem nehéz fizikai munkát végez, és nem fizikai jellegűt de olyat, ami napi 2-4 óra rohangálással jár együtt (már mint lábon nem közlekedési eszközzel).

Hobbiink a túrázás, hegymászás.


Egyébként ahogy észrevettem a vegánok általában fittebbek, aktívabbak, sokan sportolnak. A mindenevők általában elhízottak és lusták, kevés közülük aki jó kondiban van. A nehéz fizikai munkások nagyrészére pedig sajnos igaz, hogy fel sem fogják hogy működik a testük, és zabálják a zsíros dolgokat, holott energiát elsősorban a szénhidráttól nyerünk, tehát egy szénhidrát és fehérjedús étrenden sokkal könnyebb fizikai munkát végezni, mint egy zsíroson. Nem véletlen, hogy olyan gyakran betegek, kimerültek az átlagos étrenden élők. Főleg, hogy a megerőltetőbb munkákhoz kiemelten fontos az, hogy vitaminokban-és ásványi anyagokban gazdag legyen az étrendünk, ami az átlag mindenevő étrendnél nagyon nem igaz - ez általában pont szegényes, és hiányoznak fontos tápanyagok belőle, mert csak a mennyiségre és a telítettség-érzésre koncentrálnak a legtöbben. Ez az ún. minőségi éhezés. Te jóllakottnak érzed magad, de a tested éhezik a megfelelő tápanyag után.

2018. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
*és = én nem fizikai jellegűt
2018. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!