Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok általában...

Vegetáriánusok általában esznek/ennének olyan ételt, ami hússal készült, húshoz ért, vagy van benne hús, és egyébként megromlana?

Figyelt kérdés
Természetesen nem azokhoz szól a kérdés, akik eleve nem szeretik a húst vagy valamilyen betegség miatt nem esznek. Viszont aki az álatokat akarja megkímélni, annak nem az a célja, hogy csökkentse a keresletet? Tehát direkt magának nem kér húst, nem vesz, nem rendel étteremben, de ha csak köze volt a húshoz az ételnek, sehogy se befolyásolta a keresletet, azt megeszik? És inkább megennék az egyébként maradék hamarosan megromló húst vagy kidobnák és ennének helyette mást? Feltéve, hogy szeretik azt a húsos ételt.

2018. máj. 1. 17:34
1 2 3 4
 1/31 Alain Delon ***** válasza:
57%
"Viszont aki az álatokat akarja megkímélni, annak nem az a célja, hogy csökkentse a keresletet?" Szerinted valaki életcéljául választja, hogy tönkretegye a húsipart?
2018. máj. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
Miért ennénk meg? "Feltéve, hogy szeretik azt a húsos ételt." -> oxymoron, nem szeretjük a húsételeket. Aki szereti, az megeszi őket, tehát nem vegetáriánus. Nekem eszembe nem jutna csak azért megenni valamilyen húsos maradékot, hogy ne vesszen kárba. Egye meg az, aki meghagyta, nem vagyok konyhamalac.
2018. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
63%

Második, én világéletemben szerettem a jó húst, attól még simán lehet az ember vega, hogy azt választja, hogy NEM eszi meg. Attól még finom és semmivel nem pótolható, szerencsére nem is kell pótolni, annyi más jót ehet az ember.


Kérdező. Miért ennék meg egy hamarosan megromló húst, ha vega vagyok..? Nem értem. Egye meg az, aki vette, készítette vagy ilyesmi. Semmi közöm ahhoz a húsételhez. Viszont a vegaság egy elég kemény szabályt rak az emberre. Nincs olyan, hogy elgondolkodunk, hogy jó, de mi van ha... de ez végülis... NEM. Ha vega vagy, NEM eszel húst, gumicukrot, ésatöbbi. Amint eszed, abbahagyod a vegaságot, márpedig valami okod csak van rá.


Az egy más dolog, ha kerülöm a húsevést, de néha eszem húst, ha úgy jön ki a lépés, kvázi kötelező (igazából sose az), nagyon kényelmetlen lenne máshogy... Az is teljesen OK életmód lehet, de vega nem vagyok úgy.


Nincsenek kibúvók. Az, hogy már úgyis meg van véve és nem fogják megenni, nem mentség. Nem ítélem el, aki megeszi a cuccot, de vegának sem nevezem onnantól, hisz nem az.

Ez a konkrét húsevésre, mert ha hozzáért meg ilyenek, az azért más, van egy szűk kis szürke zóna, de egy falat hús megevése nyilván nem fér bele...

2018. máj. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem, aki olyan ételt eszik, amiben van hús, akkor is ha azt kiveszik belőle, nem vegetáriánus. Ugyanis annak az ételnek az elkészítéséhez szükséges volt az állat halála, egy vegetáriánus pedig nem eszik olyan ételt, amihez le kell ölni egy állatot.


Az teljesen mindegy, hogy milyen okból vegetáriánus az ember, aki vegetáriánus, nem fogyaszthat olyan ételt, amit egy állat leölésével állítottak elő, így a kérdés értelmetlen.

2018. máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
De ha neki szamély szerint semmi köze az állat megöléséhez, vagyis mindenképp megölték volna, és nem is ő eszi meg, csak hússal együtt készült ételt eszik, attól még morális szempontból ugyanúgy védi az állatokat. Ezt így egyszerű kijelenteni, hogy a vega nem eszik semmilyen húst, de vannak esetek, amikor semmi logika nincs emögött. Ha a maradék húst enné meg azzak se ártana semmilyen állatnak. Ha direkt magának vesz csirkét, akkor igen. Kicsit merev ez a szabály.
2018. máj. 1. 19:55
 6/31 anonim ***** válasza:
80%

Merev? Nos, a vegaság már csak ilyen :)

TÖKMINDEGY, mi az ok, egy vega NEM eszik húst, pont. Mit nehéz ezen megérteni?


Igen, védheti az állatokat meg lehet morális, nemcsak a vegák vannak tekintettel rájuk... De ha megeszi, nem vega és kész. Nincs ezzel baj, de NEM az, per definitionem.

2018. máj. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Hátha így világopsabb: a vegaságnak az a definíciója, hogy nem eszik olyan ételt, amihez meg kellett halnia egy állatnak (most hagyjuk az alacsonyabbrendű állatok növénytermesztés kapcsán történő halálát, OK?). Nem az, hogy nem árt állatnak, nem növeli a hús iránti keresletet meg ilyenek.
2018. máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

"De ha neki szamély szerint semmi köze az állat megöléséhez, vagyis mindenképp megölték volna, és nem is ő eszi meg, csak hússal együtt készült ételt eszik"


Lényegtelen részletkérdés, a kutya ott van elásva, hogy megölték, és belekerült az adott ételbe. Pont ezért nem fogyasztja egy vegetáriánus sem.


Egy vegetáriánust nem érdekel, hogy kidobják-e az amúgy levágott állat húsát, csak ezért nem fogja megenni.

2018. máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
De ha csak érintkezett állati dologgal, akkor nem az ő ételéért kellett meghalni az állatnak, hanem a másik ételért, amit nem ő eszik meg. Véletlenöl belecseppen egy kis állati zsír, stb. Olvastam angolul ilyen véleményeket, sokkal kevésbé voltak szélsőségesek. Sokan mondták, hogy attól, hogy volt köze húshoz az ételnek, még meg lehet enni, ha nem ő okozza az extra fogyasztást. Mert itt szerintem a fogyaztást közgazdasági értelemben kellene venni nem úgy, hogy megeszem vagy nem.
2018. máj. 1. 20:13
 10/31 A kérdező kommentje:

"Egy vegetáriánust nem érdekel, hogy kidobják-e az amúgy levágott állat húsát, csak ezért nem fogja megenni."


Szóval ez inkább ideológiai kérdés, a logikát meg mellőzi. Na, nekem nem jönnek be az ilyenek, hasznosság-maximalizáló vagyok.

2018. máj. 1. 20:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!