Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Cukron, boron kívül...

Vegánok! Cukron, boron kívül mi az ami még nem vegán, de nem is gondolnék rá, hogy az lenne?

Figyelt kérdés

4 hónapja lettem vegán, sajnos a cukorról csak most hallottam, hogy a gyártási folyamat során állati csontszenet használnak. Nem szeretnék többet ilyen hibába esni, légszi segítsetek, hogy mi az, ami még nem vegán, de eszembe se jutna!

A borról tudtam, hogy nem vegán, de csak most olvastam utána hogy miért, böngészés közben pedig kiderült, hogy csomó műanyag zacskót, és más műanyag dolgokat is állati eredetű cuccokkal gyártanak.



#bor #cukor #vegán #műanyag #veganizmus #állati eredetű összetevő
2018. szept. 30. 15:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Na mesélj pontosan, miért is nem vegán a bor illetve a cukor?

Vagy már az sem vegán, ha élesztőt használunk?

2018. szept. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
A levegő nem vegán, mert rengeteg apró állatot tartalmaz, melyek közül sokan a vegán szervezetbe kerülhetnek, és ott kifejthetik destruktív tevékenységüket. Becsületes vegán - már ha egyáltalán rákényszerül a levegővételre - csak TÖBBSZÖRÖSEN SZŰRT levegőt használ erre a célra!
2018. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%
Az ivóvíz sem vegán, még forralva sem!
2018. szept. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak válaszolom, hogy a cukrot írtam, hogy miért. A bor pedig: a legtöbb bort derítik (egy eljárás a borkészítés során), mégpedig nem vegán segédanyagokkal. Ilyen például a tojásfehérje, marhacsontból kinyert étkezési zselatin, vagy a halhólyagból kinyert kollagén.

Várom az értelmes hozzászólásokat, köszi.

2018. szept. 30. 16:21
 5/23 Mojjo ***** válasza:
96%
Kérdező, a boltban kapható borok kb 100%-át bentonittal derítik, ami egy agyag, teljesen szervetlen, élettelen. A tojasfehérjét és társait, amiket írtál, kb sok-sok évtizede nem használják. Illetve csak a hobbiborászok, akik a kertjükben termő jóféle direkttermőkből készítik a háziborokat.
2018. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

#5

Az sem mindegyik.

Nekünk van szőlőnk (Otelló és Izabella is) de semmi ilyesmit nem használunk.

2018. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

6-os vagyok

Azt lehagytam, hogy azért nem használunk, mert soha nem zavaros a borunk. Az egészséges bor egy idő múlva minden beavatkozás nélkül tisztul.

2018. szept. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
5-ös, múltkor olvastam egy újdonsült vegán hozzászólását valahol, hogy gyanútlanul vett egy bort, és otthon vette észre az összetevők közzött az állati összetevőt.
2018. szept. 30. 17:01
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

A cukorrépáből történő cukorgyártáshoz réges rég nem hasznàlnak csontszenet.. Utána lehet nézni: [link]

Továbbá a bor készítésekor nem használnak manspság már semmilyen állati eredetű anyagot.

2018. szept. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%

én a helyedbe akkor semmilyen zöldség és gyümölcs félét nem ennék

mert az a rovarok tápláléka és lakhelye is (pl. kukac)


a vízbe és a levegőbe is vannak baktériumok és organizmusok, ők is élnek és léteznek...


szép és jó dolog, hogy ennyire komolyan akarod venni, de ne ess már túlzásba, sz ember egy mindenevő faj, az állatokat is humánusan kell már levágni

ha más nem vegyél helyi hentestől... pl nekünk is faluba van olyan hentes aki háznál tart állatot és azt vágja, látott napvilágot, volt tere, nem tápon volt nevelve stb stb...

ha így hirtelen kezded el hamar abba fogod hagyni az egész dolgot

2018. szept. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!