Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mire figyeljek es miket...

Mire figyeljek es miket egyek, ha vegetarianus szeretnek lenni, de kozben az sem lenne rossz, ha jollaknek? :D

Figyelt kérdés
Es milyen vitaminokat kell majd potolnom a szervezetemben? Minden otletet, tapasztalatot vagy receptet is szivesen veszek :)

2018. nov. 13. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Az átlag vegetáriánusok esznek tejtermékeket (lakto vegetárianus) vagy tojást (ovo vegetarianus) vagy mindkettöt (ovo-lakto). Ezek esetében semit nem kell pótolni mert elegendö állati eredetü fehérjét visznek a szervezetbe.

Ha valaki semmilyen állati eredetü élelmiszert nem fogyaszt, akkor lehetséges B12 hiány, ez az egy, amit pótolni kell.

2018. nov. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én két hete kezdtem bele és eddig még nem maradtam éhen sose..:) Amiket én eszek:


Reggeli, piritós sajttal, zöldségekkel, zabkása gyümölcsökkel, saláta


Ebéd/vacsora: Tészták gombával, paradicsomos zöldség raguval vagy kuszkusz, bulgur szintén zöldségekkel, Galette mindenféle zöldségekkel töltve, főzelékek (lencse, sárgaborsó, tök), sütőtökös spagetti, sült gyükérzöldségek, cukkinis tócsni..


Szóval nagyon sok minden van. Ha ötleteket meg jó recepteket szeretnél én a Street kitchenes vega recepteket szeretem meg szoktam bújni. :)

2018. nov. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

Amit az első ír.


Jóllakás: nos, ezt neked kell tudnod. Mindenki mással lakik jól. Én pl. tojás nélkül max. úgy tudok jóllakni, ha rengeteg hüvelyest eszem, egyebek mellett. Nekem fehérje kell és zsír. De van, aki még gyümölccsel vagy zabkásával is jóllakik (bevallom, sosem tudtam sok zabkását enni, de előbb lennék rosszul, mint jóllakott).

A párom sem eszik húst egy átlagos napon, de ő nem érzékeny, egyszerűen rengeteg kalória kell és akkor jóllakik bármivel.


Ha nem akarsz tojást enni, akkor egy krumplis, tésztás étel vagy egy gazdag, hüvelyest bőven tartalmazó zöldségétel is OK lehet jóllakáshoz még abban az esetben is, ha nem laksz könnyen jól. De tényleg mindenkinek más a laktató étele s főleg a jóllakáshoz szükséges kalóriamennyisége. Én is 4 tojással kezdtem, de még utána dobva rengeteg növényi ételt is éheztem (de ez speciális dolog nálam, egyszerűen néha éhesen kell abbahagynom az evést, majd elmúlik).


Milyen az étrended azon túl, hogy vega? S milyen vega?

2018. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

100% növényi étrenden vagyok 6 éve, ehhez bizony rengeteg új ételt meg kell ismerj.

Én napi 2-3kg gyümöpcsöt eszem, ebédre eszek csak zabpelyhet, bulgurt, rizst, kölest, hajdinát, grízt és sorolhatnám köreteket, +mellé valami főtt ételt, mártást, sült zöldséget, és ezt is sorolhatnám...

Ma pl 5db körte, 3narancs, 5banán

Ebédre pedig durumtészta és gombapörkölt volt.

2018. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egy 85kg os asztalos vagyok, szóval nem nagyon kell éheznem, nem bírnám a melót.
2018. nov. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek az eddigi tartalmas es kedves valaszokat! Ezek alapjan olyan szornyu nem lehet, szoval belevagok en is :) Remelem tudom majd tartani :)
2018. nov. 13. 23:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szörnyű, max. a húsimádóknak :) Illetve akkor lesz szokatlan, ha eddig ritkán ettél vega ételeket. Ezt el sem tudom képzelni, nekünk otthon heti 6 vega ebédünk volt, a vegaság semmit nem változtatott, csak elhagytam a húst, nem kellett semmi újat megszoknom vagy aggódnom a tápanyagbevitelemen.

A korlátozóbb vega étrendeknél már jobban oda kell figyelni.

2018. nov. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére egész gyerekkoromban csórók voltak a szüleim, így megszoktam már gyerekként, hogy a boltban a zöldség gyümölcs osztályon vásárolunk be, nem a húspultnál...

Sokan oda meg vissza vannak hogy a növényi koszt drága... Nos igen meg lehet úgy cifrázni, hogy egy ebéd ára benne legyen 4-5000ben, de 300ftből is lazán megúszható... Arról nem is beszélve, ha pl idény zöldségeket, gyümölcsöket is szeret az ember nyersen.

Én pl szinte minden nap elrágcsálok 4-5 répát csak úgy natur, vagy gyümölcssalátát csinálok azt se csicsázom túl... Csak fogok 3-4 gyümit és felkockázom, ha főzni akarok akkor is inkább az egyszerű gyors megoldásokat szeretem, pl az említett gombapörkölt, vagy köret + dinsztelt/párolt zöldség...

Sokan sokszor írják itt a vega lasagne-t, meg hasonló flancos dolgokat, nos nem tudom ki mit dolgozik, de nekem nem lenne időm sem minden nap ilyen bonyolult dolgokkal pepecselni...

+ A lasagne tipikusan egy olyan dolog, amit ha szeretted a húsos igazi lasagnet, akkor a csicsa vega lasagne utánzatokban több mint valószínű, hogy csalódni fogsz és hiányolod majd belőle a húst.. ezért célszerűbb szerintem egy ilyen átállásnál új ételekkel, új ételcsoportokkal kísérletezni, új kedvenceket találni, nem pedig rágörcsölni, hogy most valyon hogy tudnám helyettesíteni ebben, helyettesíteni abban a húst, ahogy sokan teszik... Elég beleolvasni itt a kérdésekbe, jó nagy százalékuk visszatérően erről szól.

2018. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!