Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek jó vagy rossz ha...

Szerintetek jó vagy rossz ha valaki vegetáriánus? Miért?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem rossz,mert az a normális ha egészségesen eszel hust,zöldséget,gyümölcsöt.
2010. máj. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha megválogatja, hogy mit eszik, akkor akár még a mindenevőknél is egészségesebb lehet. De ha nem válogatja meg, akkor jöhetnek a hiánybetegségek, izomból fogyhat, satöbbi. Kockázatosabb.
2010. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Böse ***** válasza:
50%
Nem tudom a vegák hogy gondolják azt, hogy ha egyszer több tízezer éve mindenevők vagyunk, és páran elkezdenek növényi eredetű termékeket enni (ami még nem biztos hogy feldolgozatlan vagy egészséges) akkor a testük hibátlanul fog működni(pl. kórosan alacsony B-vitaminszinttel jár). Az ilyen "hús jellegű" készítmények mint a virsli, parizer, kolbász, vagy löncshús tényleg ehetetlenek, de rendes fehér vagy vörös húst, tojást ENNI KELL (ahogy nyers zöldséget is)!
2010. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
A vegetarianizmus lassú öngyilkosság!
2010. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
79%
Én gyerekkorom óta nem eszem húst.Undorodom tőle.Tejet,tejtermékeket viszont fogyasztok.kb 20 éve vagyok vega,és nem betegeskedem,teljesen egészséges vagyok.
2010. máj. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
30%
Én gyerekkorom óta eszem húst. Kb. 32 éve vagyok húsevő, apám hentes. Teljesen egészséges vagyok. Szinte soha nem vagyok beteg, nem kapom el a fertőzéseket sem. 1X én is gondoltam rá, hogy abba kéne hagyni a hús evést. (pont vega pasim volt). Egy egész délután bírtam a dolgot. Akkor elkészült a vacsora és én nem bírtam ellenállni a kísértésnek. A vega pasimat dobtam...
2010. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Én 20 éve eszem húst, annyit, hogy fákon kell termeszteni a csirkét, hogy jusson minden hozzám hasonlónak.


Majd szóljatok kedves vegák, hogy mikor mentek a kórházba, mert lehet, hogy most semmi bajod nincs, de majd ha 50 éves leszel, ott fogok röhögni a hátad mögött, hogy már csak a gyógyszereknek köszönheted, hogy még életben vagy.

2010. jún. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
81%

A vegetáriánus étrendnek előnyei is vannak:

A túlsúlyos és szívbetegséggel küszködő emberek számára a vegetáriánus étrend életmentő lehet!

A vegetáriánus étrend véd az artériák gyulladása ellen, hozzásegít az érfal jó funkcionálásához és a szívritmus-zavar előfordulását is csökkenti.

Orvosi tanulmányok bizonyítják, hogy a vegetáriánus ételeket könnyebb megemészteni, többféle tápanyagot tartalmaznak, és kevésbé terhelik meg szennyeződéssel a testet.

KIEMELNÉM:A vegetáriánusok kevésbé érzékenyek a főbb betegségekre melyek a mai kor emberét érintik, így hosszabb, egészségesebben, produktívabb életet élnek. Kevesebb fizikai problémájuk van, ritkábban járnak orvoshoz, kevesebb fogproblémájuk és kisebb orvosi költségeik vannak. Az immunrendszerük erősebb, a testük tisztább, finomabb és bőrük szebb.

2010. jún. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Böse ***** válasza:
78%

Hát szerintem van itt egy kis képzavar. A vegetáriánus étrend jobb, mint a hétköznapi étrend, ez egyértelmű, mivel ők nem esznek szemét kaját: parízert, kolbászt, gyorskaját stb ez már önmagában rengeteget javít az egészségen, de az állati fehérjék (hús,hal,tojás,túró..) teljes mellőzése szükségtelen és egészségtelen.

Ráadásul az hogy egy élelmiszer növényi, még nem jelenti azt hogy egészséges (cukor, liszt, olaj...)

2010. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
53%

A legegészségesebb, ha választékosan étkezel, és megtartod a mértéket... :)))


Tehát csak speciális esetekben egészséges a fullvega vagy a fullhúsevő, és nem husszútávon... :)))

2010. jún. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!