Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most mi az igazság a vegetáriá...

Most mi az igazság a vegetáriánus étkezés helyességével kapcsolatban? Úgy, hogy a húsevés rossz?

Figyelt kérdés
Az állati fehérjét nem nagyon tudjuk emészteni, a bélben már rohadni kezd, köszvényt okoz és rövidebb életet. A fogazatunk mindenevő voltra utal, de a bélrendszerünk, a nyálunk, stb. viszont növényevésre. Mindkét féltől várok érveket, bizonyításokat.
2011. dec. 16. 06:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A kérdésedben több biológiaia tévedés van.

1. A húst (állati fehérjét) igenis meg tudja emészteni a szervezet. Csak egy példa: az eszkimók KIZÁRÓLAG húst fogyasztanak, és mégsem halnak éhen, tehát megemésztik az állati fehérjét. Mellékesen a bélben NEM rohad, hanem elbomlik, ami a növényi anyagokra ugyanúgy érvényes.

2. NEM az állati fehérjétöl, hanem a túl sok állati fehérjétöl lehet köszvényt kapni, de ez sem 100%-ig bizonyitott, legalább annyira belejátszik az öröklödés.

3. Az embernem NEM csak a FOGAZATA, hanem a bélrendszere is mindenevö, a nyál sehol nem fehérje emésztésre való, az a gyomorban történik.

2011. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, de azzal példálóznak, hogy az eszkimók nem is élnek sokáig a húsfogyasztás mértéktelensége miatt.

Azt is olvastam, hogy bár nem halunk bele, de nem is tudjuk rendesen emészteni. Pont ezért már a bélben rohadni kezd bennünk. Nemúgy a növények. De ha megfigyeled, mindenhol rothadásról írnak.

A bélrendszere nem tudom milyen a mindenevőknek, de a növényevőké hosszú, a húsevőké rövid. Tudom, mi a kettő között állunk, de ezt is felmutatják. A nyálnál több indokot is felhoztak, de csak a kémhatása jut eszembe.


Én ebben nem hiszek, de látni szeretném lefektetve ennek a tudományos alapjait, de nem vega honlapok térítése által, hanem komoly, elismert tudományos hírként, tényként. Mert úgy még nem láttam, és mindenhol ugyanazt szajkózzák.

2011. dec. 16. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne higgy el semmit sem nekik, minden szavuk hazugság. Csak meg akarnak győzni arról, hogy ne egyél húst, meg más állati termékeket.

A természeti népek között nem találni vegetariánusokat vagy vegánokat. Ha a vegetarianizmus lenne a természetes, és ahhoz alkalmazkodott volna az emberi szervezet, akkor ők még mindig vegánok lennének.

A növényevőknek hosszú a vakbele. Nálunk ez egy rövid szakasz, és ebben emésztik, rohasztják a növényevők szimbionta baktériumai a növényi táplálékot. Meg vannak anyagok, meg nem mondom, mik, amiket a növényevők megtermelnek maguknak, de mi nem. Hazugság, hogy nem tudjuk feldolgozni a húst.

2011. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó jól mondta! A természeti népek megmutatják a múltunkat, amit mi a fene nagy civilizációnkban már majdnem elfelejtettünk... A húsevés jó és nem ártalmas. Nem úgy, mint pl a gabonafogyasztás.
2011. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyre többet olvastam ezt és most a barátnőm is elkezdte mondani de ő még fogyaszt húst. Csak azt mondja, hogy ez szakkönyvekben is le van írva, és higgyem el. Meg hogy az állatok húsa picit mérgező, mert a halálukkor sokkolódnak és valami káros anyagot bocsátanak ki, és a gabonákból is amivel etetik a méreganyagok a húsukban reked, és amíg 1 hónap alatt felnevelik a növekedési hormonok is kockázatot jelentenek az embernek.

Én nem hiszek el semmit, csak érdekelt hogy mi a bizonyíték erre és arra is.

2011. dec. 18. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha szakvéleményt akarsz, akkor kérdezd meg a háziorvosodat, aki valószínűleg belgyógyász.
2011. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, belgyógyász, ezt pont tudom. :)

Ha majd arra járok. Nem szeretném, ha h*lyének nézne, hogy csak ezért bemegyek hozzá.

2011. dec. 18. 22:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudod, mindig azt mondják igaznak, amit épp jobban el tudnak adni. Ha azt fogod hallani, hogy milyen jó valaminek a fogyasztása, az hétszentség, hogy nagyon drága lesz.

Én úgy gondolom, hogy mindenkinek azt kell tennie és ennie, amit jónak érez. Én például rosszul vagyok a káposztától, a babtól, a gombától, a szójától, a karfioltól a tejföltől, az olajos dolgoktól nagyobb mennyiségben a tejtől. Szóval ezeket kerülöm, vagy igyekszem minimálisat enni belőlük.

Innentől nem érdekel, hogy milyen fene egészséges lehet pl a karfiol. Nem érdekel, mi van benne. Nem érdekel, hogy a káposzta milyen jó, mert tele van rosttal, ami egyébként csak ballaszt anyag, semmi más. Értéktelen a szervezet számára, max arra jó, hogy gyorsan áthalad a szervezeten, és jó hamar sz*rni tudok tőle. Ami nekem nem jó, az nem kell, és kész.

2014. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!