Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok írni nekem egy napi...

Tudnátok írni nekem egy napi vegán mintaétrendet?

Figyelt kérdés

2019. jan. 6. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
2019. jan. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom használni a keresőt, a kérdést nem ezért írtam ki.
2019. jan. 6. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mai regggeli: 75 g-os bagett, guacamole, sült padlizsán és cukkiniszeletek, jégsaláta, uborkaszeletek, paradicsom, mellé kávé.

Ebéd: húsmentes "húsleves", padlizsán-cukkini-gomba füszerezett paradicsommal átsütve, sült hasábburgonya, párolt vegyes zöldség, ma pezsgöt iszunk hozzá, de bármilyen bor, üdítö vagy gyümölcslé is jó.

Vacsorát még nem tudom, valószíüleg délröl marad valami, vagy teljes kiörlésü kenyérre teszek zöldségkrémet és különbözö zöldségeket, ehhez gyümölcslét.

2019. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli: valamilyen fehérjedús étel, pl. tejberizs gyümölcsökkel, zabkása mogyoróvajjal, vagy az előző napról maradt vacsorám, mellé turmix vagy kávé.

Tízóraira elég 1-2 müzli szelet, keksz, vagy protein szelet (ezeket általában én készítem előre, legalább egy hétig elegendő mennyiségben).

Ebéd: a munkahelyemen általában szendvicset eszem. Humusszal vagy zöldséges krémmel megkenve, tofuval, vegán sajttal, felvágottal, friss zöldségekkel. Vagy hamburger szerű zöldségpogácsával, falafellel.

Néha a kollégákkal kimegyünk ebédelni a környéken. Szerencsére ahová legtöbbször járunk, ott van vegán opció, és finom is. Ha ilyen ebédet terveznek, előre meg szoktam nézni a hely honlapján, hogy mit tudnék enni, és csak akkor megyek, ha van megfelelő étel. Szerencsére nagyon ritkán fordul elő, hogy emiatt nem megyek velük.


Vacsora: főtt étel. Változó, hogy mit eszem ilyenkor. Tésztás vagy rizses ételek, párolt zöldségek, rendelt ételek, stb. Ugyanazokat eszem, mint bárki más, csak vegán alternatívákkal. Pl. pizzát vegán sajttal, lasagnét hús helyett tofuval, marhapörkölt helyett gomba vagy szójapörkölt.


A fehérje fogyasztásra külön odafigyelek, mivel nem szeretem a magas fehérje tartalmú hüvelyeseket, így ezeket helyettesítenem kell valamivel. A munkahelyemen van hűtő, ahol mindig tartok növényi tejet, mert nap közben akár 3-4 kávét is megiszom.


Nekem teljesen megfelel így. Egyáltalán nem hiányoznak az állati ételek. Szerencsére nagyon szeretek főzni és olyan helyen élek, ahol sokféle vegán éttermet lehet találni. Ez az én átlagos napom, és nem kifejezetten egészséges. Akinek fontos az ételek kalória tartalma és az egészség, vagy más ételeket szeret, az ne rólam vegyen példát.

2019. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KTib ***** válasza:

Az előző kb mindent leírt, teljesen jó mintaétrend.


Annyit tennék hozzá, hogy fehérje mindenben van, így teljesen felesleges külön számolgatni (igazából a húsevők esznek sokkal többet, mint kellene).


Ha oda akarsz figyelni a beviteleidre, akkor sokféle és lehetőleg minnél színesebb zöldséget, gyümölcsöt fogyassz (lilakáposzta, padlizsán, szeder, sütőtök, spenót, stb). Illetve tültsd le a daily dozen nevű alkalmazást, ami a legfontosabb és legegészségesebb 12 élelmiszercsoportra figyelmeztet:

-teljes kiőrlésű gabonák

-hüvelyesek, babfélék

-zöldségek

-zöld zöldségek, pl spenót, rukkola, stb

-keresztes virágúak (káposzta, brokkoli, karfiol)

-gyümölcsök

-bogyós gyümölcsök

-fűszerek, gyógynövények

-diók és magvak

-lenmag (nem véletlenül külön kategória)

-gyógyteák


+1 rendszeres mozgás

2019. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!