Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az milyen vegetáriánus, aki...

Az milyen vegetáriánus, aki eszik halat? Ezt szabad? Minek nevezzük az ilyeneket?

Figyelt kérdés
2019. jan. 13. 01:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Húsevőnek?

Mert vegának biztos nem.

2019. jan. 13. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Finnyásság, műbalhé stb. Azokat a vegákat megértem, akik elvből nem esznek semmiféle húst, amihez állatokat kell leölni, ez egy elfogadható érv. De amikor valaki azt állítja magáról, hogy vega de azért néha eszik halat, csirkét, az mi? Rapli, finnyáskodás, semmi eltökéltség és elv mögötte. A hal mégis miben különbözik a többi állattól? Csak az nem tudja, akinek még nem kellett halat fejbe vernie mikor közvetlen ránézett a szemeivel a tálból. Én eszek húst, de nagyon rossz érzés volt mikor ez a feladat egyszer rám hárult. Az önmagukat vegetáriánusnak vallók egy része egyszerűen csak válogatós és sokszor semmi megfontoltság nincs mögötte, részint divat is.
2019. jan. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Mindent szabad, nincs semmi törvény, ami tiltaná. Amúgy nem melegvérű állat, azért esik más elbírálás alá.
2019. jan. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Peszkatárius.


Ennek valószínűleg vallási alapjai vannak, a zsidók és muszlimok sem tekintik a tengeri ételeket egyenértékűnek más állatokkal. Szintén hozzátartozik, hogy a halak nem éreznek fájdalmat.

2019. jan. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó: A halak IS éreznek fájdalmat, csak kiabálni nem tudnak!
2019. jan. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

2!


Na és akkor mi van, ha valaki válogatós ? Én pl nem eszek sertéshúst. Csirkemell, sovány marhahús és tengeri hal, ami az asztalra kerül nálam. Ezeket szeretem. Marháéra nem érdekel,hogy te emiatt finnyásnak tartasz. Nem kell olyat enni, amit az ember nem akar, vagy nem szeret. Ennyi

2019. jan. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

"Utolsó: A halak IS éreznek fájdalmat, csak kiabálni nem tudnak!"


Publikáld a tanulmányod, esélyes lenne Nobel-díjra, ha ezt be tudnád bizonyítani.

2019. jan. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Mivel biológus vagyok, ezért valószínüleg van valami fogalmam!
2019. jan. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%
Szuper! Akkor biztos lehetőséged van elvégezni a megfelelő kísérleteket és igazolni vele az állításod egy tanulmányban. Innentől már tényleg gyerekjáték lesz a Nobel.
2019. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen. Peszketáriánus, ami egy mindenevő diéta, nem a vegetáriánus életmód része.
2019. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!