Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánus táplálkozástól...

A vegetáriánus táplálkozástól beteg leszek hosszú távon?

Figyelt kérdés

Családban három vegán ismerősöm van. Nem esznek sok cukrot meg fehér lisztes valamit. Sok zöldség gyümölcs teljes kiőrlésű dolgok stb, mégis betegek lettek..

Anyum testvére 55 éves és fiatal lány kora óta vegán és most kapott infarktust.. Párom anyukája 61 éves szintén vegán nagyon rég óta és rákos lett. Egy barátom édesanyja aki vegetáriánus nem vegán, szintén valamilyen rákja lett.


Ezt találtam az interneten.

[link]


Nagyon azon gondolkodok, hogy hagyjam abba ezt a táplálkozásformát.

Mit tanácsoltok?


2019. jan. 28. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Elöször is tisztázni kellene, hogy vegetáriánus, vagy vegán az, amire gondolsz. (Vegán: semmiféle állati eredetü terméket nem használ, nem csak a táplákozásban, hanem az élet többi területén sem. Vegetáriánus: nem eszik húst, az laktó-vegetáriánus tejet, tejterméket fogyaszt, az ovo-vegetáriánus tojást eszik, az ovo-laktó tojást és tejtereméket is.)

Másodszor a cukor,liszt, stb nem fogyasztásának semmi köze sem a vega, sem a vegán étkezéshez.


Az, hogy valaki rákos lesz vagy infarktust kap, statisztikailag sokkal nagyobb arányban fordul elö (sok) húst evöknél, mint akik ezt kerülik.

A rák és a szívinfarktus kialakulásában emellett az egyéb környezeti hatások (stressz, dohányzás, genetika) sokkal nagyobb szerepet játszik, mint a táplálkozás.

Te ismersz két-három embert, aki beteg lett, és nem fogyaszt húst, de kérdés, hogy hány olyan van, aki eszik húst a környezetedben és rákolett vagy infarktust kapott - mert kizártnak tartom, hogy ök az összes beteg ismeröseid - illetve hány olyan van, aki szintén húsmentesen él és egészséges?


Nekem az az érzésem, hogy valami indokot keresel arra, hogy abbahagyd ezt az életmódot és ezért csak erre figyelsz.


Egyébként én 63 éves vagyok, vegán és legfeljebb nagy ritkán megnáthásodom, semmi egyéb bajom isncs. Nemrég voltam a szokásos éves ellenörzésen az orvosnál és az összes értékem optimális, kb 30 évesnek megfelelö.

2019. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez a cikk nagyon elgondolkodtató. 😐
2019. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Én meg húst hússal eszek, iszok alkoholt és dohányzom, és három évben egyszer betegszem meg. De akkor sem dönt le nagyon. el kéne gondolkodni, hogy valahol máshol kell keresni a probléma forrását.
2019. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A táplálkozás csak egy tényező, ami befolyásolja az egészségünket.

Ráknak nagyon sok fajtája van. Nyilván ha valaki sokat dohányzik, akkor van kockázata tüdőráknak, gégeráknak, vagy ha sokat iszik, alkoholista, akkor a májráknak. Táplálkozás befolyásolhatja a vastagbéldaganatok kialakulását. De pl. egy emlőráknál inkább genetikai kockázat van.

Aki olyan táplálkozást követ, amiben valami nagyon vagy teljesen ki kell zárni, ott azért utána kell nézni, hogy ezzel nem hiányzik-e valami, amit pótolni kell. És a vegetáriánus még nem biztosan egészséges. Nekem is van vega ismerősöm, aki elhízott, mert mindig péksütit meg tésztát eszik.

2019. jan. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pl ti milyen zsírral főztök?
2019. jan. 28. 12:15
 6/11 A kérdező kommentje:
Én napraforgó olajjal de egyre többet hallom hogy a omega 6 miatt nem jó
2019. jan. 28. 12:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Váltogatom.

Főzéshez napraforgó olaj, de sok mindenbe nem is kell, anélkül is teljesen jó. Bő olajban nem sütök.

Szendvicsre vaj.

Sütéshez Rama.

Salátára hidegen sajtolt olajak.

2019. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

akkor most vegán vagy vegetáriánus?


amúgy mindkettőt lehet úgy csinálni, hogy jó legyen a szervezetednek, de ez egyéntől is függ

2019. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Tudományos oldalról csak annyit ehet hozzátenni, hogy régóta igazolt, miszerint az ember vegyes táplálkozású élőlény. Normál életműködéséhez növényi és állati eredetű élelmiszerekre is szüksége van. Adott helyen sokféle növényi és sokféle állati eredetű élelmiszerből válogathat, egyes földrajzi helyeken azonban ezek mennyiségi és minőségi összetétele azonban nagyon eltérő is lehet. A lényeg a VEGYES, mert bizonyos anyagok elsősorban vagy növényi vagy állati forrásokból szerezhetők be. A C vitamin növényekből, a B12 vitamin csak állatokból. Kizárólagos növényi táplálkozásnál többnyire vashiány, vérszegénység alakul ki (elsősorban azért mert hiányzik a vörösvérsejtek hemoglobinjába beépüléshez szükséges állati eredetű B 12 vitamin), sok állati hús fogyasztásakor a hús lebomlásakor keletkező sok húgysav miatt meg köszvény alakulhat ki. Ez is úgy van, mint sok mással, legjobb a középút, mennyiséget és minőséget illetően is.
2019. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint már előttem írták, az infarktus és a rák is olyan probléma, amit sok tényező együtt okoz. Elsősorban a hajlam, ami genetikai eredetű, de az életmód is befolyásolhatja, és a rossz étrend növeli a kialakulás esélyét.


A vegetartanizmus és a teljesen növényi alapú étrend önmagában még nem tesz egészségessé vagy egészségtelenné. Egy vegán is táplálkozhat egészségtelenül, és egy mindenevő is lehet egészséges. A lényeg a változatosság: ahhoz, hogy minden tápanyagot bevigyél a szervezetedbe, sokféle ételt érdemes enni, mert az ételek tápanyag tartalma jó mind különböző.

Ha sokféle étel van, amit következetesen elkerülsz (az összes hús, tejtermék, tojás), akkor nagyobb odafigyelést igényel, hogy minden szükséges tápanyagot megszerezz. Ha nem jól csinálod, hiánybetegség alakulhat ki, ami növeli a különböző betegségek kockázatát.


Tehát nyugodtan lehetsz vegetáriánus vagy vegán, mert ez még nem tesz beteggé. De figyelj oda a tápanyag bevitelre, tájékozódj a témában, vagy akár egyeztess egy dietetikussal, hogy tényleg egészségesen táplálkozz, és a szervezeted mindent megkapjon, amire szüksége van.

2019. jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!