Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, mit szólnátok egy...

Vegánok, mit szólnátok egy ilyen vendéglátáshoz?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok vega, párom meg egyenesen húsevő, viszont hétvégén olyan vendégünk lesz, aki viszont az, és szeretnék a kedvére tenni.

Szóval hosszas gondolkodás meg neten keresgélés (meg itt is kérdeztem :D) után az alábbiakra jutottam:


Csinálnék zöldséges tésztasalátát (az alapját egy vegános blogon láttam, csak amit ő belerakott, nagy részét nem szeretem, szóval variáltam, meg amit épp kaptam boltban :D), szójajoghurtos-majonézes öntet az alapja, durum zöldséges tészta, kukorica, uborka, répa, kaliforniai paprika, lilahagyma. Ezt amolyan könnyed ebéd jelleggel gondoltam, mert napközben jön a vendég, tehát nyilván illik úgy készülni.

Csinálok kókuszgolyót (azt alapból úgy készítem, hogy nem tejes, margarint szereztem olyat, aminél a pálmaolaj az ilyen fenntartató cucc... van rajta logó). Meg vettem sima chipseket, amin a fűszerezésben nincs tejszármazék sós, paprikás, és a maradék szójajoghurtból csinálok hozzá fokhagymás fűszeres mártogatóst.


Mit gondoltok? Ez így elfogadható?



2019. febr. 8. 21:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon kedves vagy, hogy odafigyelsz ezekre. Sajnos vegánként a vendégség mindig okoz egy kis stresszt, szóval megtanuljuk értékelni, ha valaki főz nekünk. Biztos, hogy nem hiába fáradozol.


A leírtak nagyon jól hangzanak. Ha egyszer ebédmeghívásra készülnél, attól sem kell félni. Az Auchan, Aldi és néha a Tesco is árul vegánoknak való készételeket, pl. növényi sajtot, kolbász szerű gabonarudat, előre pácolt szejtánt, amit csak egyszerűen meg kell sütni serpenyőben.

2019. febr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%
Szuperfinom lesz!
2019. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen jó, nekem még túl bonyolult is, egy adag sima rizs vagy mexikói körettel még feldobhatod a mennyiséget.

Chips mellett tehetsz kukit is.

2019. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mit szóltak a vendégek? Tetszett nekik a menü?
2019. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

Remélem tetszett nekik!

Jó hallani ilyenről is, hogy valaki elfogadja, utána néz és időt szán az elkészítésre. Nagyon szimpatikusnak tűnsz.

Köszönjük:)

2019. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!