Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, milyen vitaminokat...

Vegánok, milyen vitaminokat szedtek? Tudnátok megbízható márkát ajánlani?

Figyelt kérdés

Elsősorban valami "all-in-one" vegán multivitaminra gondoltam. Vegán alatt két dolgot értek, elsősorban nyilván azt, hogy nem tartalmaz olyan anyagokat, amik állati termékekből származnak, másrészt pedig hogy elsősorban azokat a tápanyagokat tartlamazza megfelelő mennyiségben és minőségben, amiket nehezebb egy vegán étrend mellett bevinni.


Nem feltétlen ragaszkodom magyar termékekhez, és így természetesen külföldről is hajlandó vagyok / tudok rendelni.



2019. febr. 19. 03:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Egyedül B12 az, amire szükséged lehet, minden mást megfelelö étrenddel meg tudsz kapni - azaz fölöslegeg mást szedni.
2019. febr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az lényegében irreleváns, hogy technikailag lehetséges minden egyes tápanyagot bevinni növényekből, a B12-t kivéve. Ez így van, de ez az emberek 99%-ának nem releváns információ, mivel nem fogják minden egyes nap ezeket mikromenedzselni, számolgatni, hogy vajon minden megvan-e.


A húsevők sem fogják, nyilvánvalóan, éppen ezért mindenkinek ajánlott a multivitamin (ezen belül különösen a B12 és D). Ezt az igényt szeretném kielégíteni valamilyen jó minőségű, vegán termékkel.

2019. febr. 19. 08:27
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell semmit nézni vagy mikro menedzselni. Ha rendesen eszel, minden nap 2-3 különböző zöldséget, 1-2 gyümölcsöt meg melké gabonákat/hüvelyeseket/olajos magvakat fizikai képtelenség hogy hiányod legyen.

Csak b12 szedek, rossmann an veszem.

2019. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Holland and Barrett - vegan multivitamins
2019. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A GAL eléggé kimagasló a hazai kínálatban. A multivitamin készítményük is kimagasló (mondjuk az ára is, de az egyszerűbb készítményeik jó áron vannak). Ebben a multiban az a jó, hogy a multik 99%-ától eltérően ebben nincsenek olyan ásványi anyagok, amik akadályozzák a többieket a felszívódásban. Pl. nincs benne kalcium, vas, magnézium, amik a leginkább ilyenek. A többi ásványi anyag jól hasznosuló formában van benne, mert a szervetlen vegyületekkel is szoktak problémák lenni. A vitaminok megbízható forrásokból származnak és komplexek, pl. az E-vitamin is többféle tokoferol keveréke, nem csak alfa. Ráadásul van benne elég D-vitamin, ami az egyik legnagyobb hiányossága az átlag multiknak. Tehát összességében eléggé nagy hozzáértésről tesznek tanúbizonyságot, ami a multivitaminok piacán egyáltalán nem jellemző sajnos.
2019. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kis keresés után ezt találtam a "GAL"-ra rákeresve:

[link]


A leírásban ajánlott GAL+ Multivitamin pedig:

[link]


A leírás alapján tényleg egy magas minőségű terméknek tűnik, egy nem-sportoló embernek pedig feltételezem minden igényét kielégíti. Ellenben, gyorsan végigfutva a leíráson nem találtam semmi arra utaló jelet, hogy sportolóknak alkalmas lenne-e, ellenben azt már igen, hogy "nem tartalmaz olyan mennyiségeket, amiket normális étkezéssel nem lehetne bevinni". Ez a két információ, kombinálva a nem éppen alacsony árral, egyelőre igencsak a háttérbe szorítja ezeket a termékeket.

2019. febr. 21. 16:50
 7/16 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Kardomba dőlök. :D Gondoltam, összefoglalom Neked több éves kutatásom eredményét - explicite megválaszolva a kérdésedet - erre kiderül, hogy más fontos szempontod is van. De nem ez a fő probléma, hanem hogy most nem tudom eldönteni, hogy Téged komolyan érdekel a dolog és csak tájékozatlan vagy, vagy igazából nem érdekel mélységeiben és "bármi" jó lenne. Mert az derül ki számomra abból, hogy sérelmezed az étkezéssel bevihető hatóanyagmennyiséget, hogy ezek szerint valami olyan hited van, hogy "a több jobb". Szóval ha érdekel tényleg a pótlás mikéntje, hogyanja és mindez összevetve a termékpalettával, akkor szólj, ha meg nem, akkor keresgélj a hited szerint tovább.
2019. febr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, valóban kihagytam a sportot, mint egyik lényeges szempontot, mivel feltételeztem, hogy "átlag embernek", vagy ha úgy tetszik "nem sportoló embernek" nem is gyártanak ilyen termékeket.


A mennyiségekkel kapcsolatban egy félreétésről van szó a figyelmetlenségemből kifolyólag. A "nem tartalmaz annál többet, mint amennyit étkezéssel be lehetne vinni" tipusú megfogalmazás miatt, kombinálva azzal, hogy nem kifejezetten sportolóknak készült termékről van szó, azt a benyomást keltette bennem, hogy lényegében ez valami olyan vitaminkészítmény lenne, ami a "napi ajánlott mennyiséget" hivatott pótolni, ami tudtommal csak a hiánybetegségek megelőzésére elég átlag (nem sportoló) emberek körében, és amitől az optimális dózis feljebb van.

Most már viszont látom, hogy a legtöbb esetben nem NRV 100%-os értékekkel dolgoznak, hanem általában afelettiekkel.


Nyilván, ha táplálkozás tudománnyal foglalkoznék nap mint nap, nem tennék fel ilyen kérdést itt (így fenntartom a jogot arra is, hogy az előbbiekben leírtakkal kapcsolatban teljes mértékben tévedjek :P). Talán érdemes lenne átfogalmaznom a kérdésem valahogy így: "Vegán amatőr sportoló keres olyan vegán multivitamint ami valahol az elégséges és az optimális két pontja között jó helyet foglal el, és amihez, tekintettel egy diák körülményeire, nem kell felvennie hitelt ahhoz, hogy ki tudja fizetni". Faktor lehet még az is, hogy férfiról van szó.


Való igaz, hogy már rögtön az elején kifejthettem volna bővebben, de akkor még fogalmam sem volt róla, hogy ez ennyire nyögvenyelős lesz. :D

2019. febr. 21. 22:48
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

Én továbbra sem értem hogy szerinted miért normális a vitaminokat egészséges, sokszínű étkezés helyett porokból bevinni?

Miért nem csináltatsz egy vérképet és nézheted meg van-e valamiből hiányod egyáltalán és pótolod azt vagy nézed meg mely ételekben vab több az adott nyomelemből?

Mi értelme eszetlenül pólókat szedni?

2019. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
*porokat nem pólókat
2019. febr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!