Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért utálják az emberek a...

Miért utálják az emberek a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés
Egyfolytában viccet csinálnak belőlük, meg gúnyolják őket, de most halál komolyan NEM MINDEGY????? Én nem vagyok az, de ez felfoghatatlan számomra miért kell gúnyolni a másikat folyamataosan, miben korlátozza/hátráltatja őket ez??????

2019. márc. 7. 21:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Nem utálja őket mindenki, csak néhány megkeseredett barom, akinek minden fáj. Ne általánosíts.
2019. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

VAnnak, akik mindenkit tudnak utálni, vannak, akik nem képesek felfogni, ha valaki másként él, étkezik, mint ök, ezekkel nem érdemes fogalkozni.

De legalább ennnyire zavaróak azok a vegetáriánusok (meg vegánok) is, akik ugyanezt csinálják a másik oldalról nézve és mindenkit gyözködnek, hogy húst enni rossz ötlet.

2019. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
39%

Nem utálok senkit, csak azért, mert vegetáriánus, de a hülye vegák azok, akik hangosan hallatják a hangjukat, és próbálnak téríteni, márpedig azt nem bírom, akár vegaságra, akár kereszténységre, iszlámra, fideszre akar téríteni, azt nem bírom. Ez a kategória szokott továbbá az lenni, aki magát valamiféle felsőbb rendű lényként állítja be, mert nem eszik húst.

Van a másik, amikor valami tudománytalan hülyeséggel érvelnek a vegaság mellet, pl.: kevesebb állat fog meghalni, ha nem eszel húst; a húsevés egészségtelen; semmi szüksége nincs az embernek a húsra... ezeket pedig az áltudományos baromságok miatt utálom, amikkel a hülyeségeiket magyarázzák.

Összességében nincs bajom a vegetáriánusokkal, de még a vegánokkal sem, mindenki azt eszik, ami jólesik neki, de ne nézze ki a másik szájából a húst/disznóhúst/marhahúst stb attól függően, hogy vega/zsidó;arab/hindu vagy más rögeszméje van.

2019. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én az instagramon sok vegetáriánusokból viccet csinalo memet latok több tízezer like-al... akkor nem azt mondom hogy utálja őket mindenki, hanem gúnyolják és viccet csinálnak belőlük......
2019. márc. 7. 21:53
 5/25 anonim válasza:
100%
Én nem utálom őket és nagyon apró világban élhet aki ezért utál valakit.
2019. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
60%

Az utálat túlzás, arra a pár memere. Instagramon 9/11től pedofílián és gyilkosságon keresztül mindenből viccet csinálnak szóval ezen nem kell nagyon meglepődni.

Amúgy van egy olyan rossz szokása a vegetáriánusoknak, hogy élet érzésknét kezelik a vegatarizmust. Sokaknak közülük ez a fő beszélgetési téma. Ezt most egy meme-el tudnám leginkább megmutatni. ( [link] )

Meg persze sokan nem értik, nem hajlandóak megérteni, hogy miért is válik valaki vegetáriánussá és, hogy mi a célja ezzel.

2019. márc. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%
Hidegen hagynak a vegák. Én csak azt utálom, aki a tányéromban turkál és zaklat mert húst mertem enni. De ilyen nincs sok.
2019. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%
Csak azokat utáljuk, akik ránk akarják tukmálni az életmódjukat és beszólogatnak, hogy mind gyilkosok vagyunk. Ezeknél már csak a turbóvegánok a rosszabbak. Azt a szűk normális réteget, akik nem erőltetik másokra a saját döntéseiket egyáltalán nem utáljuk. Te meg ne vedd magadra amit a neten látsz és tanulj meg nevetni magadon, különben elég nyomorult életed lesz.
2019. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
58%

Van egy olyan hiedelem, hogy a vegák piszkálják a nem vegákat. Itt is látszik. Pedig sajna ennek semmi valós alapja nincs, általában akik ezt sérelmezik, velük sosem történt ilyen, tehát nem saját tapasztalatból beszélnek. Ez már sokszor felmerült itt, soha nem tudnak egy valós példát felhozni, mindenki csak erre a néphitre hivatkozik. A vegák egy jó kigúnyolandó téma volt, mint mindenki, aki valami rendhagyó dolgot csinál. Ezért felkapták őket, így született a sok vegagúnyolás és aki csak ezeket látja, az elhiszi, hogy a vegák olyanok, amilyennek a humor beállítja őket. Tehát nem közvetlen tapasztalatokból, hanem ilyen viccekből szűrik le, hogy milyenek a vegák. Nyilván attól vicc egy vicc, hogy jó erősen eltorzít egy képet, úgyhogy aki ezt veszi alapul, az eléggé idegesítőnek gondolhat egy vegát.

Eközben a valódi vegákat észre se lehet venni. Lehet, hogy van egy-két díszvega (sose láttam ilyet, de tegyük fel, hogy lehet hogy létezik), aki nem titkolja azt, hogy vega, de a legtöbb nagyon is titkolja. Főleg pont az ilyen előítéletek miatt, mert amint kiderül valakiről hogy vega, rögtön megvádolják azzal, hogy erőszakosan terjeszteni akarja a vegaságot, meg továbbmenve megpróbálják meggyőzni arról, hogy hülyeség, hogy vega. Pedig a legtöbb vega - bármily hihetetlen - csak enni szeretne úgy, hogy békén hagyják. :D

Mert ha nem titkolja azt, hogy vega, akkor a legtöbb étkezése így zajlik:

- Jé, Te nem eszel húst? Miért?

- Vega vagyok.

- Tééényleg? És nem gondolod, hogy ez hülyeség ezért, meg azért, meg amazért? (= húsz perc szekálás kajálás helyett)

Ellenben ha titkolja - mint a legtöbben - akkor békén hagyják és magyarázkodás nélkül megeheti az ebédjét. Bárki, aki valaha elhagyta az étkezéséből a húst, ezt megtapasztalja, mert rendkívül gyakori, hogy az emberek feljogosítva érzik magukat, hogy belekössenek abba, hogy miért NEM eszik valaki húst. A vegaságnak meg hatszáz oka lehet, egészségtől etikán vagy környezetvédelmen át vallásig.

2019. márc. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nekem egy ismerősöm vegán és napi szinten postol vegaságra buzditó videókak
2019. márc. 8. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!