Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán húsvéti ételek?

Vegán húsvéti ételek?

Figyelt kérdés

Elöször is, a húsvét nem csak a húsevésröl szól hanem egyszerüen hagyományos családi összejövetel, tehát az ilyen tartalmú veszekedö válaszokat inkább tartsák meg magukkan, akiknek csak ennyire telik a képességeikböl!


Szóval húsvétra vegánok milyen ételeket szoktatok készíteni?

A kalács kérdése megoldva, ehhez van jó receptem, de az egyéb ételekre nincs semmi ötletem. Nem mütojás, müsonka érdekel, hanem alternatív fogások.


Elöre köszönöm, ha megosztjátok, mit szoktatok húsvétkor enni, ha együtt van a család.



2019. ápr. 7. 16:50
1 2
 11/16 lencsefőzelék ***** válasza:
2019. ápr. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nővérem vegán, eleve külföldön él, így mikor évente kétszer hazalátogat, igyekszünk a kedvére tenni. Bár nem várja el, rutinosan elkészít mindent magának, azért nekem is jólesik, ha sikerül valami finomat kreálnom a menübe, ami nemcsak éppen megfelel, hanem finom is. Sok helyütt ajánlották már ezt a receptet nekem és itt is olvastam már, hogy kedvelik, így tavaly karácsonykor elkészítettem és mondhatom örömmel ették a "mindenevő" családtagok is. Valószínűleg ismered is, de azért linkelem Anna diósültjét, hátha nem, tényleg isteni és tökéletes húsvétra is:

[link]

Zizi honlapján akad még bőven ezen kívül is sok jó vegán recept. Nővérem miatt én is jobban beletúrtam a témába és bár én eszem mérsékelten húst, azért tudatosan étkezem, nagyon jó recepteket találtam még ezen a pár oldalon, ha megy az angol, akkor bátran ajánlom neked is, mert tényleg hihetetlen mennyiségű információt, ötletet, receptet találni rajtuk:

Az első számú favorit, biztosan ismered, mert világszerte az egyik legelismertebb- [link]

Nagyon jók még:-

[link]

[link]

Számtalan más blog és honlap is van persze, biztosan te is kutatsz, lehet ezeket is ismered, de ezek nagyon jók tényleg, ha náluk nem találsz, akkor mondanám sehol sem.

Végezetül az én egyik kedvencem a már említett honlapok egyikéről:

[link] 2019/03/cajun-roasted-cauliflower-steaks-chimichurri-sauce.html -Ezt még az én húsimádó férjem is úgy eszi, mintha az élete múlna rajta :D

2019. ápr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok és elrontottam a linkelést, amikor írtam, hogy az első számú favoritot linkelném, akkor újra elküldtem a diósültes linket, elnézést, a helyes oldal, amit szerettem volna pedig ez:

[link]

És ahogy elnézem az utolsó link sem jó, technika ördöge:

[link]

2019. ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
0%
Csá
2019. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

12-13-as válaszoló: köszi a linkeket!

A diósültet ismerem, de a többit is végignézem.


NAfyon köszönöm a segítséget!

2019. ápr. 12. 21:36
 16/16 Huhh282 válasza:
Engem érdekelne a kalács, ha publikus a receptje
2019. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!