Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen vegetáriánus húsvéti...

Milyen vegetáriánus húsvéti ételek vannak?

Figyelt kérdés

2018. márc. 23. 13:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hát, ha tojást eszel, az vegetáriánus (nem vegán). De pl. Csomó levest láttam, pl. Tavaszi hagymaleves, spárga, aztán pl tortákat, sütiket is lehet, csak jó recept kell hozzá, pl répatorta.
2018. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kimondottam "húsvéti" ételek a tojás, sonka, kolbász, ezek közül csak a tojás vegetáriánus.

Ezen kivül bármit is ehetnek húsvétkor, más hagyományos étel nincs.

Húsvétkor azt ehetsz, amit akarsz, bármilyen vegetáriánus étel is megfelelö.

2018. márc. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Spenótos-fetás quiche, vagy quiche bármilyen feltéttel.
2018. márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egy rokon jön majd látogatóba,róla van szó. Tojást sem eszik, olyan süteményeket sem amiknek a tésztájában van tojás. Tejtermékeket eszik.
2018. márc. 23. 14:00
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor laktovegeráriánus címszó alatt tudsz keresgélni recepteket.

De a legjobb lenne megkérdezni az illetöt, hogy miket szokott enni, mert lehet még pár összetevö, amit nem fogyaszt.


Itt egy oldal, ahol ilyen receptek vannak:


[link]


Azért az egyes recepteket nézd át, mert lehet bennük a föcím ellenére is húsféle vagy tojás, de a legtöbb megfelelö.

2018. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%

#4

A legegyszerűbb, ha hoz magának kaját, normális vegetáriánus ezt így csinálja.

De ha mindenáron te akarsz ügyködni, akkor kérdezz rá az ételeire, de a receptjét is kérd el!

2018. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Ez kb hasonló, az itteni receptek is jók:


[link]

2018. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

Tojás nélkül azért már necces, tojással mondtam volna szép fonott kalácsot, de tojásmentesen speckó recept kéne, próbálkozás meg minden, s vagy sikerül, vagy nem... Na ezt nem csinálnám, még magamnak se, inkább ennék mást.

Tojás és hús nélkül nem tudok normális húsvéti ételeket (mert az ilyen növényi sonkautánzat az hajmeresztő, ha engem kérdezel), de ez nem baj, akármit lehet enni húsvétkor is, nem? A zöldségételek szerintem jól mennek egy tavaszi ünnephez (igaz, minden máshoz is). Desszertet pedig pofonegyszerű készíteni még egy vegánnak is.

2018. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is kérdezd meg, hogy mit akar enni, egy normális vega nem sértődik meg ezen. Csinálhatsz neki pl egy nyers zöldségtálat joghurtos mártogatóssal, az pofon egyszerű: felcsíkozol paprikát, uborkát, répát, retket, újhagymát, mellé még tehetsz sajtkockákat, és sima joghurtba keversz sót, borsot, valami friss zöldfűszert, pl petrrzselyem, snidling, ezt mellé teszed egy kis tálkában. Ha tejterméket eszik, akkor jó minden tejszínnel/habarással sűrített főzelék vagy krémleves. Pl spárgakrémleves vagy brokkolikrémleves (csak akkor tojás ne legyen benne, csak liszt/tejszín, és önmagával sűríted. Jó lehet a parmezánchipsz, egy sütőpapírra reszelsz parmezánhalmokat, és 180 fokos sütőben kb 8-10 perc alatt ropogós chipsz szerűre sütöd, hagyod kihűlni. Lehet olyan nyársakat is csinálni, ami sajtkocka-zöldségfelváltva. Desszertnek pl olvasztott étcsokiba mártott eperszemek.
2018. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

A parmezán az pont nem vegetáriánus.


Amúgy a legegyszerűbb megkérdezni, hogy "ezt meg ezt terveztem, ez meg ez van benne, jó lesz-e".


Én a helyedben tavaszi receptek között nézelődnék. Van egy zöldborsókrém leves, amibe medvehagyma, zöldborsó, pici víz, sok joghurt kell, ízesítésnek só, bors, esetleg menta, egyszerű, gyors mégis különleges annyira, hogy ünnepre is jó legyen.


Ha ki akarsz tenni magadért, ennek a tésztájából remek töltött-fonott cuccot lehet készíteni, csak arra vigyázz, hogy ne eresszen levet, amit bele raksz [link] A tetejét nem muszáj tojással kenni, nyugodtan kenhetsz rá tejet is.


Ezt tudom még mutatni neked, mert tej- és tojás allergiás van a családban: [link]

2018. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!