Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ez engedett a vegánoknál?

Ez engedett a vegánoknál?

Figyelt kérdés
Csak nemrég lettem vegán. Tudok mindent hogy mit lehet, vagy nem lehet fogyasztani, de valamiben nem vagyok biztos. Ha az étel hátulján lévő cetlin az áll hogy "tejsavópor", vagy hogy "sovány tej", meg hogy "tejzsír", vagy valami hasonló, akkor azt meg lehet enni?

2019. ápr. 23. 03:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

A tejsavópor egy tejipari hulladék, amit a testépítési mánia előtt kidobtak. Most felhasználják fehérjeporokban, meg bizonyos élelmiszerekben.


Tekintve hogy melléktermék/hulladék, direkt nem vezethető vissza felesleges kegyetlenségre, csak indirekt. Nyilván ilyen termékek vásárlásával támogatod az igényt a tejsavóporra és a többire, ami így indirekt módon támogatja azt az ipart, ami viszont már kárt okoz.


A sovány tejnek a nevében is benne van, hogy tej. A tej zsír ebből a lesoványított tejnek a hátramaradt zsírja.


Én távol maradok az ilyesmiktől. A "leggyanúsabb", ameddig elmegyek, azok a "tejet, tojást, mogyorót tartalmazhat", meg "tejet, tojást, mogyorót is feldolgozó üzemben készült" és hasonló címkéjű termékek. Ezeket azért engedem meg, mert feltételezem, hogy csak azért írják rá, hogy jogilag ki tudják magyarázni magukat, ha valaki esetleg beperli őket valamilyen allergiája miatt, illetve azért, mert valószínűleg tényleg olyan üzemben készültek, ahol pl. egyik műszakban az adott gépben tojással dolgoztak, a következőben meg valamilyen vegán terméket gyártottak, így előfordulhat hogy a két műszak közti takarítás nem volt megfelelő, és kerülhet a termékbe a felsoroltakból valamelyik.


23/F

2019. ápr. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
A kérdésed alapján még sem tudsz mindent.
2019. ápr. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
A vegán semmi állati eredetű dolgot nem eszik. A tej eléggé az...
2019. ápr. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem, ezek mind tejszármazékok. Ahogy az első is írta, ha nincs benne semmi ilyesmi, csak a végére van írva hogy "tejet tartalmazhat" azt eheted, ebben az esetben a termék nem tartalmaz tejet vagy tejszármazékot csak olyan gyárban készült ahol azt is használnak így kötelező ráírni.
2019. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Mi az, hogy "megengedett"? Én megengedem neked. Nem kell beszektásodni, mindenki azt eszik amit akar. Én nem eszek állati eredetű ételeket, de nem fogom "nem megengedni" azt, hogy valami olyat egyen :D . Egyébként állati eredetű cuccok, de kifejezetten ezért nem állítanak elő tejet.
2019. ápr. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek tejszármazékok, így ha komolyan veszed, akkor nem fogyaszthatóak.

Funfact: a tejsavó nem összekeverendő a tejsavval, utóbbinak semmi köze a tejhez, baktériumok által termelt sav, amit tartósításra használnak. Tejsav tehát vegánként is oké.

2019. ápr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt eszel amit akarsz, de nem vegàn, az 100%.

Amiben egyáltalán nincs tej, de olyan üzemben készült, hogy nyomokban tartalmazhat, azt eheted, csak az allergiások miatt kell ràìrni.

2019. ápr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

1. Attól hogy tejipari hulladék még ugyanúgy egy állat halála köthető hozzá hiszen nem létezne ez a hulladék ha nem létezne az állati termék amiből előállítják!


Vegánként a “nyomokban tartalmazhat” ok mert ennek jelentése = a recept szerint nem tartalmaz de ugyanazon a gyártósoron ilyen tartalmú ételeket is fel dolgoznak igy minimálisan szennyeződést okozhat. Az allergiásoknak fontos Info ez.


Ha viszont valóban az összetevőknél szerepelnek ezek akkor az a termék nem vegán hiszen a recept szerint tejtermékeket tartalmaz.

2019. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké, akkor jól gondoltam. De nem is magamnak tettem fel a kérdést. Van egy vegán ismerősöm, és vagy 1 órán át vitáztunk hogy lehet e, vagy nem ezeket fogyasztani. Én amellett álltam hogy nem. Eldicsekszem az ismerősömnek😏
2019. ápr. 23. 16:15
 10/11 anonim válasza:
100%
Rá kellett volna guglizni, hogy hogyan készül. De ki nem engedi meg neked?
2019. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!