Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok/vegetariánusok!...

Vegánok/vegetariánusok! Megkérhetnélek titeket, hogy leírjátok egy nap mit esztek? Úgy általanosságban, vagy esetleg több napot is?

Figyelt kérdés

Mikor lettetek vegánok/ vegetáriánusok?


Vettetek észre változást? Akár fizikailag akár szellemileg?



2019. máj. 25. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Szebb az arcborom, elmultak a pattanasaim és könnyebb az emésztésem, nem érzem a kajakòmàt sem.

Reggelire szendvicset szoktam enni vagy tortillàt,zöldségekkel és öntettel töltve.

Ebédre változó, mikor mit főzök. Főzelék elég gyakori, zöldségfasirttal. A főzelék általában hüvelyesből van. Az olasz kajákat is imádom, húsmentes bolognai, lasagna, carbonara, pizza stb..

Igazából mikor mit kìvànok, gomba pöri is gyakran van, rántott zöldségek, rizs stb. Rakott krumpli, csőben sütött zöldségek rizzsel is elég gyakran vannak. Paprikás krumpli, slambuc is gyakori.

Levesekből gyümölcs vagy zöldség krémleveseket szoktam.

Dessszernek bármi, pohàrkrémek, sütik, gyümölcs saláta, muffin stb..

Vacsira piritòst szoktam zöldségkrémmel (avokádó, csicseri vagy hasonlók, mikor mi van otthon hozzá).

Zöldség és gyümölcs turmixokat pedig főétkezések között szoktam inni. Nasinak magvakat és aszalt gyümölcsöket szoktam enni.

2019. máj. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

17 éve lettem vegetáriánus, kb. 5-6 éve hagytam el a tejtermékeket és 2-3 éve lettem teljesen vegán (tojást is elhagytam). A férjem 3 éve vegetáriánus - mondjuk ő csak sajtot eszik, ami állati, úgyhogy étkezését tekintve 99%-ban ő is növényi étrenden van.


Nekem elmúlt a családom minden nőtagjánál jelenlévő pajzsmirigy-betegségem, egyedül nekem nem kell gyógyszeres hormonkezelés a szintentartáshoz, holott a vegánná válás előtt évről évre romlottak az eredményeim.


A férjemnek elmúlt a pikkelysömöre.


Mindketten egyetértünk abban, hogy energetikusabbak vagyunk, illetve mióta így élünk szó szerint nem voltunk betegek, míg a családunkban, munkahelyen körülöttünk mindenki beteg évi 3-4 alkalommal legalább. Nyilván a jóval magasabb vitamin, ásványi anyag és antioxidáns bevitelnek köszönhető.


Általánosságban nemrég írtam egy kérdéshez mit eszünk, meg erről volt már jó sok kérdés is. De szívesen bemásolom oda mit írtam:


"reggeli házi műzliszelet (4-5 féle magból, aszalványból) / gyümölcs - smoothie, stb. / zabpehely - olajos magvakkal vagy gyümölcsökkel / műzli növényi tejjel (ált. házi mandulatej) /knäckebröd vagy teljes kiőrlésű zsemle zöldségekkel, hummusszal vagy kesukrémmel, mandulakrémmel, babkrémmel, stb.


ebéd általában a munkában saláta szintén tk. zsemlével - a salátában sokszor vannak fehérjedús magvak vagy hüvelyesek pl. - lencsesaláta, babsaláta, kuszkusz, quinoa, köles, hajdina, tönköly, néha tésztasaláta stb. Néha wrap vagy burrito.


a vacsora a főtt étel, amit közösen fogyasztunk el. Ez nagyon változó. Az elmúlt héten volt pl. lasagne, hajdinás- tejszínes egytálétel brokkolival és paprikával, gombapaprikás nokedlivel, szejtán szelet sütőben sült zöldségekkel és burgonyával, ázsiai zöldségek tofuval és rizzsel, valamelyik nap szép idő volt és grilleztünk, volt még egy cseh lencsés gombás tejfölös étel is."

2019. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ma egy kicsit rohanó napom volt, ezért nem igazán ettem normálisan, de eddig ezek voltak: müzliszeletek (csokis-mogyóros, pisztáciás) saláta öntettel, pirított zöldséges tészta. De egyik nap pl ez volt: tökmagkrémes pirított teljes kiőrlésű kenyér zöldségekkel, ebédre és vacsorára meg brokkoli krémleves pirított zsemlekockákkal, pirított fűszeres gomba sütőben sült padlizsánnal és édesburgonyával:D régebben sok tésztát ettem, az elég egyszerű volt suli mellett, ez lehet kókusztejes-gombás szósszal, milánói, vagy bármilyen paradicsomos szósz gombával/ padlizsánnal/ cukkinivel.
2019. máj. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

2 éve vagyok vegetáriánus, plusz tejet nem iszok, sajtból meg igyekszünk házi sajtot vásárolni. Elsősorban egészségügyi okokból váltottam étrendet, azóta sokkal jobb az emésztésem, kevesebbet vagyok beteg (nyilván ez annak is köszönhető, hogy alapjaiban tudatosabban étkezek), szebb a bőröm.

Vannak rohanós időszakok, amikor annyira nem figyelek és több teljes kiőrlésű szendvicset, tésztát eszek, de amikor van időm és energiám, akkor ilyesmiket szoktam enni:

Reggelire: teljes kiőrlésű zabpehely gyümölccsel, magvakkal / házi müzli szelet / házi granola házi növényi tejjel / gyümölcsök magvakkal, mézzel / pirított banán házi mogyoróvajjal - inkább édesebb, gyümölcsössebb dolgokat fogyasztok, bár néha meg pirítóst avokádó krémmel, tükörtojást, friss zöldségeket, de ez ritkább

Ebédre: grill zöldség, grill sajt / töltött cukkini/padlizsán sült édesburgonyával / teljes kiőrlésű tészta valamilyen tartalmas szósszal / rántott dolgok / főzelék / vegetáriánus "brassói" / rakott krumpli / vegetáriánus muszaka

Vacsorára: általában igyekszek valami könnyebbet enni, sokszor ugyanaz ami az ebéd, mondjuk quinoa/hajdina/amaránt saláta sült sajttal / töltött gomba / valami könnyű tésztájú pizza / szendvics valamilyen házi krémmel

Tök változó, néha hetekig kb ugyanazokat az egyszerű dolgokat eszem, néha meg kutatom az egzotikus recepteket, múltkor például csináltam vegetáriánus sushit.

Napközben még szoktam gyümölcsturmixot, smoothiet inni, illetve van csomó snack recept a neten, akár egészséges muffin, vagy valami sós ropogtatnivaló.

Levest ritkán csinálok, de amúgy a krémleveseket nagyon szeretem.

Szóval van választék bőven, én nagyon szeretek recepteket keresgélni és kísérletezni. 😊

2019. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!