Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Általánosságban hol a legolcsó...

Általánosságban hol a legolcsóbb a csirkemell? Nagy áruházakban vagy kisebb husboltokban erdemes-e inkabb vásárolni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 25. 00:36
 1/5 anonim válasza:
50%
Áruházban olcsóbb de múltheten is dobtam ki mert szaga van. Érdemes henteshez menni. Mindig kitűnő a minőség és udvarias a kiszolgálás. (Legalábbis ahová én járok. )
2016. dec. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bevásárló központok, nagy áruházak olcsóbban adhatják, de lehet mégis az a drágább.

Ahogy az előttem kommentelő is említette, nem friss a hús.

Ehhez hozzá tartozik, hogy azt sem lehet tudni honnan származik, bár ez sokakat nem külömösebben érdekel, pedig fontos lehet.

Húst (nem csak a csirkét) érdemes olyan helyről vásárolni, ahol tudni lehet, hogy az friss, és honnan szármszik, mikor érkezik a friss áru.

A kisebb húsboltokba általában a vágóhidakról viszik az árut, egyszerre nem is rendelnek sokat, de lehet a rendelések üteméhez kell igazitani a vásárlást.

Pl. kacsát, libát csak előzetes igény alapján, csütörtökön szállítanak - lehet kapni, de a pulton nem látni, mert nem rendelnek többet, mint amennyi igény volt.

A nagy áruházakkal sz is a probléma, hogy oda hiába viszik napi szinten a friss árut, tulrendelések vannak, és kiteszik a napokkal korábban érkezett húsokat is.

Találni kell egy megfelelő kis boltot, és ott vásárolni a húsokat, ez nem jelenti azt, hogy a nagy áruházakba be se kell menni, de nem friss húsért.

2016. dec. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az utobbi hetek tapasztalata alapjan a piaci husboltok olcsobbak es frisebb arut adnak, mint a kozepesen nagy multik. De hipermarketekben lehetnek olcsobbak, csak kocsi hianyaban nem jarok ilyen helyekre, csak a belvarosi szupermarketekbe.
2016. dec. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akcióban a multiknál is olcsó,(relatíve ). A Metróban szoktam venni, kb két kilós csomagban vákumosat, azzal még nem volt bajom soha.

De jan. 1-től csökken az áfája is a csirkehúsnak, szóval érdemes kicsit várni.

Persze ez az "áfa " hatás sajnos nem sokáig fog tartani, ahogy a disznóhúsnál sem. Most drágább, mint az áfa-csökkentés előtt...

2016. dec. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Az a tapasztalatom, hogy a multiknál, Interspar, Tesco, az akciós hús kerül annyiba, mint némely hentesnél a rendes ár. Általában piacokon, vásárcsarnokokban vásárolok húst, ahol van 8-10 hentes, nagy a választék, a nagy forgalom miatt mindig friss az áru, és valamilyen akció mindig van.
2016. dec. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!