Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok ajánlani belföldi...

Tudnátok ajánlani belföldi szállodát, ahol vegánként is jól lehet lakni?

Figyelt kérdés

Sajnos a legtöbb helyen még vega opció sincs, vagy nagyon szegényes. Budapest és környéke kivételével az egész ország érdekel.

Az sem baj, ha a szállodában nincs vegán opció, de a környéken van annyi étkezési lehetőség, hogy 4-5 napon át jókat lehet enni, változatosan. Ha valakinek a környező országokban volt ilyen tapasztalata, arra is kíváncsi vagyok!

Minden pozitív tapasztalatnak örülnék, mert nem szeretném a nyaralást bioboltból vadászott szendvicskrémeken, szeletelt kenyeren és salátán túlélni.



2019. jún. 1. 13:01
 1/7 anonim válasza:
83%
Szia! Sajnos pontos választ nem tudok adni, de ha igényesebb szállodákat nézel, szerintem hívd fel őket hogy tudjak e biztosítani akár felarert. Találni fogsz egyet! :)
2019. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen vegánként is tudsz igen sok helyen enni, pl az olasz éttermek kifejezetten jó tipp. A saláták nagy része laktató, nem az ecetes vízzel leöntött levelek kategória, és az esetleges állati összetevöt (sajtféle, vagy füstölt hús) minden gond nélkül kihagyjak neked az összeállításnál. A tésztaételek közt is igen sok van, amiben nincs hús, a tetejére tett sajtot meg lehagyják róla, ha úgy kéred.

GÖrög éttermeknek is igen sok húsmentes lehetöség van - grillezett zöldségek például -, szóval nem igazán reális a problémád.

(Sok éve vagyok vegán, és eddig mindig meg tudtam oldani az étkezést mindenhol.)

2019. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem írtad, milyen árkategóriában gondolkodsz, az egész olcsó helyeken nem hiszem, hogy van esélyed.

Másrészt nem kella szállodában enni, sok esetben egyszerübb közeli éttermet keresni, és ott enni olyat, ami megfelel neked.

Emellett neked is valamennyire rugalmasnak kell lenni, majdnem mindehol vannak ugyanis olyan ételek, amik böven beleférnek a vegán étrendbe.

Még életemben nem nyaraltam úgy, hogy "bioboltokban vadásztam szendvicskrémekre", viszont a saláták ellen nem tudom, mi kifogásod van, azok kifejezetten passzolnak és jó ízüek is.

Néhány egészen primitív kajálda kivételével mindenhol találtam eddig olyan fogásokat, amik vegánok, mégha nem is annak nevezik öket, de azt nem várhatod, hogy speciális vegán ételeket forgalmazzanak.

Írd meg, hogy konkrétan mikre gondolsz, amit hajlandó vagy megenni, akkor könnyebb tippeket adni.

2019. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Hévíz, Hotel Carbona
2019. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nincs kifogásom a saláták ellen, de hiába lakok jól velük, egy óra múlva megéhezem. Nem szeretném, ha a nyaralás arról szólna, hogy napokig éhes vagyok, és alig várom a programok végét, hogy ehessek valamit.


Grillezett zöldségeket és köreteket a legtöbb helyen lehet enni, ezt én is tudom. Ezek szinte minden szállodában és étteremben megvannak. Ezért nem olyat keresek, ahol nem halok éhen egy hét alatt, hanem olyat, ahol kifejezetten jó, tartalmas ételeket lehet enni.


Az ár egyelőre nincs megszabva, ezért minden tapasztalat érdekel. Természetesen nem gond, ha feláras a vegán étkezés, mert mást eszem, mint a legtöbb ember. Nem fontos, hogy minden étel vegán legyen, de jó lenne, ha minden étkezésnél lenne olyan, amit élvezettel lehet enni.


Nem tudom, hogy ezek mennyire magas elvárások, és létezik-e ilyen hely. Ha nem, akkor persze kibírok egy hetet köretekkel és salátákkal, de mégis jobb lenne, ha a nyaralás evés szempontból is öröm lenne.

2019. jún. 3. 08:34
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nincs kifogásom a saláták ellen, de hiába lakok jól velük, egy óra múlva megéhezem. Nem szeretném, ha a nyaralás arról szólna, hogy napokig éhes vagyok, és alig várom a programok végét, hogy ehessek valamit.


Grillezett zöldségeket és köreteket a legtöbb helyen lehet enni, ezt én is tudom. Ezek szinte minden szállodában és étteremben megvannak. Ezért nem olyat keresek, ahol nem halok éhen egy hét alatt, hanem olyat, ahol kifejezetten jó, tartalmas ételeket lehet enni."


Érdekes, nekem ezek böven kimerítik a tartalmas ételek fogalmát, ezek mellett nem leszek éhes.

Persze a zöldségekhez valami szénhidrát - TK kenyér, zsömle, tészta, rizs, stb - is kell, az egyértelmü. De ebböl is látszik, hogy az embereknek más-más a megfelelö.

2019. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg keress indiai éttermeket, azok tartalmasak, és kellöen füszeresek, hátha jobban bejön neked.
2019. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!