Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusként/ vegánként...

Vegetáriánusként/ vegánként menni a koleszterinszintetek?

Figyelt kérdés
Én elég kevés tejterméket/ tojást eszek, igyekszek vegánként táplálkozni. 2017 áprilisa óta vagyok vegetáriánus. A véremben a koleszterin 3.1 mmol/l
2019. jún. 5. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Az összkoleszterint szint nem sok mindent mond el, a triglicerid és az LDL szint a lényeg
2019. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%

Sok évtizeden keresztül problémám volt a túl magas, rossz koleszterin miatt.

Egy éve vagyok vegán, azóta az értékeim tökéletesek lettek.

2019. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 én nem találok LDL szintet, azt valószínűleg nem nézték, de a trigliceridem 0,74 mmol/l
2019. jún. 5. 19:55
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Nekem alacsony, de sosem volt problémás.

Vegetáriánusként lehet magas is, ha sok káros állati terméket eszel pl tejtermékek, tojás.

2019. jún. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Az alacsony összkoleszterinszint sem jó (az alsó határ 3,5). Magasabb a kockázata az agyvérzésnek (idősebb korban), demenciának és memóriaromlásnak, terhesség esetén a baba alacsony testsúllyal születésének, pszichés betegségeknek (depresszió, pánikbetegség, öngyilkosság, erőszakos viselkedés). Egy 2010-es japán kutatás szerint az alacsony (4,11 alatti) koleszterinszinttel rendelkező csoportban magasabb volt az agyvérzés, szívbetegség és rák kockázata (40 év feletti, vidéken élő japán nők és férfiak).
2019. jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az én lapomon az összkoleszterin szintnél a referencia érték: 2.6- 5.2 mmol/ l.

Úgyhogy nem tudom te honnan vetted a 3.5öt alsó határnak, de belinkelhetnéd ha netről nézted:)

2019. jún. 6. 09:36
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
A saját laboreredményemről.
2019. jún. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát akkor én ezt most nem értem:D

Életkor meg nem számítana a referenciaértéknél?

2019. jún. 6. 11:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Itt 3,6-ot írnak:

[link]

2019. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

Nem igaz amit az 5os ir, minel kisebb a koleszterin a verben, annal jobb, ezt a haziorvosom is mondta es orvosi kutatasok is alatamasztjak.


Az hogy kevesebb koleszterinszintnel ilyen meg olyan bajod lesz csak a hus, tej, tojasipar propagandaja, hogy megvedd a sz a rjukat.


Amugy is a majuk megtermeli maganak azt a mennyisegu koleszterint amire szuksege van.


Kerdesre valaszolva 2.0 az osszkoleszterin szintem.

2019. jún. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!