Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan fogyjak vegetáriánusként?

Hogyan fogyjak vegetáriánusként?

Figyelt kérdés

Hogy tisztázzuk: 5 éve vegetáriánus vagyok, de akkor nem híztam/fogytam emiatt semmit.


Másfél év alatt jött rám 15 kg felesleg, aminek pontosan tudom, hogy lelki okai vannak, az evésbe menekültem és ezalatt a másfél év alatt (ugyan úgy vegetáriánusként étkeztem) gyors kajákon éltem: penny-s 4sajtos pizza, sajtos szendvics, chipsek stb... a legrosszabb módon voltam vega, zöldségeket alig ettem. :/


Nem érdekelt az egészségem, a főzés meg pláne nem, pedig imádtam régen. Depresszió gyötört, de kapok segítséget és kezdek kilábalni belőle. Fontos volna, hogy testben is jobban érezzem magam.


Szóval a kérdés:


Hogyan fogyjak vegetáriánusként?

A mozgás alap, de nem tudom, mit is kéne ennem, nem ennem, hogy a mozgással lemenjenek a kilók tavaszra.



2018. jan. 25. 09:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. A chipszekben, gyorskajákban bőven vannak olyan anyagok, amik még direkt rontják a depressziót... szóval ezeket tényleg abba kell hagyni és már ettől lehet, hogy néhány héten bellül javul a közérzeted.


2. Akár vega vagy, akár nem, akkor fogsz fogyni, ha kevesebb kcalt fogyasztasz, mint amit beviszel...

Keress egy számodra szimpatikus étrend tervezőt, nekem ez a shop.builder étrendtervezője:

[link]

Fogod a célsúlyodat azzal számolsz 3gramm* testsúlyod szénhidrát, 1-1.5gramm* testsúlyod fehérje, max1gramm*testsúly zsír 1/3-a legalább esszenciális.

Ha többet fogysz heti 0.8-1kgnál akkor adsz a szénhidráthoz, ha kevesebbet, akkor elveszel belőle...

Ez persze nem azt jelenti, hogy minden héten görcsösen állsz a mérlegen, ha rám hallgatsz havonta csak egyszer állsz mérlegre.

Én "bázis étrendet" használok, ez azt jelenti, hogy van 2-3előre megtervezett étrendem, olyan alapanyagokból, amit a zöldség/gyümölcs kivételével előre 1-2-3hónapra meg lehet venni, ez a bázisom, minden amire szükségem van, benne van, nem kell gondolkodnom mit főzzek stb stb... ezen kívül, ha valamit jelez a szervezetem, hogy kéne, akkor várok vele 1-2napot, és ha nem múlik el és kívánom az adott kaját, akkor eszek olyat, mivel valószínűleg van benne valami amire szükségem van... most a cékla(savanyúság) ilyen épp, de van, mikor a fokhagyma, de olyan is volt már amikor a virslit kívántam neg így kénytelen voltam azt is beiktatni... de máskor heteken keresztül negy a "bázis étrend"..

Ha már nagyon unom, akkor új bázist tervezek.

Jelenleg a napi menüm így:

1.Reggeli egzotikus gyümölcs, mert annak van szezonja, (főleg narancs vagy klementin)

2. Tízórai: zabkása, kakaóporral, tökmaggal, dióval fahéjjal, növényi tejből

3. Ebéd, uzsonna: rizs, zöldborsó, kukorica, tofu, szejtán, saláta

4. Vacsora: saláta

2018. jan. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi
2018. jan. 25. 10:00
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Mozogj többet, egyél kevesebbet.

Amikor úgy érzed ennél valamit, mindig igyál egy pohár vizet.

2018. jan. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
először a lelked tedd rendbe , addg nem fog menni és visszaesel majd.
2018. jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem sokat számít, hogy vega vagy-e, a fogyás alapelvei ugyanazok. Kalóriadeficit kell, csökkents a szénhidrátbevitelt, mozoghatsz is többet, lehetőleg válts egy jobb életmódra. A mozgás lelkileg is fel tudja dobni az embert :)

S egyél rendesen zöldségeket! Azok is finomak. Szereted a sajtot, no, az prímán megy sok zöldséghez is.

2018. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézess pajzsmirigy labort, hidd el sokan élnek pajzsmirigy alulműködéssel úgy, hogy nem tudnak róla és az orvosok bacnak megnézetni, pedig ha valaki hirtelen felszed vagy lead alap volna. Ráadásul a TSH határétrékeit direkt magasan hagyják, hogy ne kelljen az egész országot kezelni mert azt nem bírná a TB. Ha 2,5 fölött van akkor bizony alulműködsz, ez a hízásod oka.
2018. jan. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb kalóriát kell bevinned, mint amennyit elhasználsz. Ennyi.

Ezt könnyítheti, ha elhagyod a tejtermékeket, a cukrot és az olajokat.

2018. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy ide vagy oda, a levegőtől senki sem hízik... ráadásul sokaknál helyrejön a pajzsmirigy probléma az életmódváltástól.
2018. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy a túlsúly teljesen normális mértékű vagy túlzott kalóriabevitel mellett jelentkezik, mindkettőt máshogy kell megoldani. Az alulműködő pajzsmiriggyel akár 20 kg tulsúly is felrakódhat teljesen normális 2000kalóriás étrend mellett amivel addig sosem volt gondja egy illetőnek. Persze lehet 1000 kalóriás diétába kezdeni és akkor fogyni fog nyilván. Csak folyamatosan éhezni fog és gyengül fizikálisan és szellemileg, de ami a legfontosabb, hogy biztosan tovább lassítja a diétával a már amúgy is belassult anyagcseréjét, vagyis tovább súlyosbítja pont azt ami miatt normális kalóriabevitel mellett is őrülten raktároz már a teste.


Nos ez lehet, hogy nem is igaz a kérdezőre és tényleg szimplán az extra táplálékbevitel csak a gond amit egyszerűen vissza kell venni az egészséges szintre, ezt nyilván ő tudja hisz ő él magával x éve, de sokan nem tudják, hogy a túlsúly lehet ennél sokkal bonyolultabb dolog is amire egy egyszerű vérvétel fényt deríthetne és nem kínlódna feleslegesen akár évtizedeket.

2018. jan. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Konzultálj ennek a kérdésnek a kiírójával, mert ő meg hízni nem tud:

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__szenhidratszegeny..

2018. jan. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!