Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem sikerül felverni a...

Miért nem sikerül felverni a csicseriborsó-levet? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sok helyen láttam csicseriborsó-leves (mármint csicseriborsó főzőlé vagy konzervlé) recepteket, de amikor megpróbáltam, egyáltalán nem sikerült habot verni belőle, akármit csináltam, perceken belül 'visszaolvadt' folyadékká.

Kb. 30 perc után föladtam.

tudnék valamit csinálni, hogy mégis működjön?

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Légyszi segítsetek!



#sütemény #főzés #vegán recept #különleges alapanyagok
2019. jún. 20. 15:03
 1/5 Mansour ***** válasza:
30%
De minek azt habbá verni? Levesnek? De hát a leves az folyadék...
2019. jún. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, emiatt próbáltam a zárójeles megjegyzéssel kevésbé félreérthetővé tenni.

A csicseiborsó-leves kifejezést úgy értettem, hogy csicseriborsó-lével készült.

Bocsi, itt nem tudok linket küldeni, de az a lényeg, hogy ennek kvázi tojáshabként kéne funkcionálnia, és akkor fel tudnám használni süteményeket, csak hát ez ugye nem sikerült.

Remélem, így jobban érthető.

(Ha nem, írd be keresőbe, hogy'aquafaba', ott látni fogod)

2019. jún. 20. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2019. jún. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kézzel nagyon nehéz, ezért mindenképp botmixerrel próbáld. Nem minden lével működik egyformán. A száraz csicseri főzőlevét tapasztalataim szerint szinte lehetetlen habbá verni, ezért mindenképpen konzervvel próbálkozz elsőre. Ebből sem egyforma minden márka. Érdemes kísérletezni, mert van, amelyiknek a leve sűrűbb, ezért könnyebb felverni.
2019. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mansour ***** válasza:
100%
Ja, értem. Hát a videók alapján úgy láttam, hogy nagyon sűrűre főzött léből verik a habot, a konzerv leve semmiképp sincs olyan sűrű. És a konzerv sót is tartalmaz, lehet, hogy az sem tesz jót a habnak...
2019. jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!