Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha soha nem eszek húst annak...

Ha soha nem eszek húst annak milyen pozitív/negatív hatásai vannak hoszútávon?

Figyelt kérdés

Néha eszek halat (lazac) ezen kívül semmi. Vegán növényi protein port fogyasztok és multivitamint.


Évek óta sportolok napi szinten, az utóbbi időben energikusabbnak érzem magam mióta így táplálkozom.



2019. márc. 26. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Amíg nem kedesz el másokat szidni amiatt, mert ők máshogy táplálkoznak (mint a legtöbb vegán-náci), akkor sok bajt nem okozol vele.


B vitamin-ra szokták mondani, hogy kevés van a vegán étrendben. De azt írtad multivitaminozol.


Gumicukor alapból nem vegán. A csokoládék között sokban használnak szintén álltati eredetű dolgokat. Ezek nem feltétlenül jeletik, hogy ezekre szükséged van.


A porcok növekedéséhez segítséget nyújtanak a bőrős, cupákos, porcos (állati eredetű) ételek. Ha ezzel nincsenek gondjaid, mert máshonnan tudod pótolni ezeket, akkor semmi gond (multivitamin, ahogy írtad).


Igazából a hús evés valóban több energiát igényel. Én akkor szoktam vega kajákat enni, ha egész nap koncentrálnom kell keményen. Ha kaja után nem akarok 1 órán át "kómázni".


Én ismerek magyar dzsúdosokat, akik jó eredményt érnek el a versenyeken és vegánok. Sosem volt semmi bajuk ettől az étrendtől.


Ha izgulsz, hogy valami nincs rendben, ne a troll oldalon érdeklődj, hanem 3-4 táplálkozási szakértőtől, akik közül a legtöbben mindig mást mondanak :)

2019. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2019. márc. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Az egy dolog, hogy nem eszel húst, de sokkal többet számít, hogy mit eszel. Önmagában a hús elhagyásának nincs sem pozitív, sem negatív hatása, de az fontos, hogy hogyan táplálkozol.
2019. márc. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!