Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Előre kifizetett ételrendelés...

Előre kifizetett ételrendelés mellett szoktatok borravalót adni a futárnak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdés van, viszont mostmár szavazás alapján kicsit könnyebb lenne kiértékelni a válaszokat.

Azzal is tisztában vagyok, hogy ez szituáció függő. Teljesen átlagos futár, nem kell lépcsőzni, nem szakad az eső stb.


2020. máj. 20. 12:59
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Csak akkor, ha éppen van otthon apró
Egyéb
51 szavazat
 1/7 Imre***** válasza:
85%
Opcionalis. Az elsö 3 mp ben eldöl szimpatia alapjan, hogy igen van nem. :)
2020. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha volt kiszállítási díj, akkor nem szoktam adni. Ha nem volt, akkor adok.
2020. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Külföldön élek, nálunk most épp nem is nagyon megoldható a borravalózás a járvány miatt. Házhoz szállításnál mindenhol csak előre utalással lehet fizetni, ilyenkor pedig a pontos összeget vonják le a kártyámról, készpénz használatát pedig úgy általánosságban nem ajánlják. Boltokban is szinte mindenhol csak kártyát fogadnak most el. De egyébként se szoktam borravalót adni, nem is értem ezt a szokást. Én is dolgozom. Ha én nem kapok borravalót a saját munkámra, akkor más miért kéne kapjon?
2020. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
48%
Igen, elismerve a másik ember munkáját, kiszállítási díj ellenére is adok. Nekem is jól esik, ha kapok, másnak is, ha adok. És nekem nincs fix havi fizetésem, csak bizonyos százalék és jatt. Üdv: egy futár ;)
2020. máj. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző! Szóval egy boltban dolgozó kasszásnak és egy postán dolgozónak is adsz? Igazi úri ember vagy. (És az, hogy neked nincs fix havi fizetésed, ne mi egészítsük ki, hanem a főnököd. Mert gondolom őt nem szidod...)
2020. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
4-es, nekem sincs fix havi fizetésem, és utáltam, amíg volt, mert én, aki végigdolgoztam a teljes műszakomat, ugyanannyi fizetést kaptam, mint a kollégáim, akik a konyhában beszélgettek vagy kijárkáltak cigizni. Sokkal igazságosabb, ha azzal arányosan kap az ember fizetést, amennyi munkát elvégez. Ennek ellenére nem adok borravalót. Ha a futár elvárja, joggal elvárhatná a bolti eladó, az orvos, az ápoló, a tanár, a takarító stb.
2020. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
80%

5ös, ahol normális a kiszolgálás és megtarthatják, adok /kereskedelem-vendéglátás/Nekem is adnak az esetek 90%ában. Minek szidni, ha bőven kielégítő a kereset?

6os, kereskedelemben dolgoztam jópár évet, a mostani teljesítmény bért jobban szeretem az általad leírtak miatt. Jattot nem várom el, hisz az csak kiegészítő,adható.

A kérdés az ételre irányult, de az általad írt szakmák mindegyikére tudnék elő példát hozni (hálapénz, ajándékcsomg, utalvány).

2020. máj. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!