Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mi a különbség a Wasabi,...

Mi a különbség a Wasabi, illetve a Wasabi extra éttermek között? Milyen az éttermek élménye és ajánlata?

Figyelt kérdés

Mennyivel több fogás kapható az extrában?

Illetve azt szeretném még megkérdezni, hogy a rolling sushi vacsora keretein belül mi mindent lehet kipróbálni az étlapról (mert gondolom limitáltabb az ajánlat, mintha simán rendelne az ember)? Gondolok itt olyanra, hogy a szalagon megtalálhatóak e más cikkek is, mint maguk a sushik?

Italokat külön kell rendelni? Ha igen, mennyi plusz költségre számíthat az ember az ital számlánál?

Abban az esetben, ha valakinek mégsem tetszene a sushi, milyen más ételek maradnak, amiket az illető fogyaszthat?

Összességében milyen a Wasabi élmény? Mennyire hangulatosak az éttermek, illetve mennyire zajosak?

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. szept. 15. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle szalagos sushi létezik úgy általában:


A szalagról leveszed a neled tetsző cuccost, tálka színe alapján fizeted (Yo!Sushi modell)


A szalagról annyit eszel amennyit csak bírsz, X időkereten belül (Wasabi modell)


Mindkét esetében van rendelős menü, amit ezenfelül számolnak fel.


A Wasabiban általában van többféle leves, torta, gyümölcs, saláta, sushi, sashimi, tempura, süti, kimchi, meg még egy csomó minden amit épp tesznek. Sokféle van, és egzotikusak is, de autentikusabb is.

Ennek a modellnek a hátránya, hogy sok az újrahasznált kaja, ami este megy a hűtőbe, vagy napközben kiszárad, megfonnyad.


A másik Yo!Sushis modell meg általában csak akkor tartalmaz sokféle ételt, ha sok a vendég. Csendes napokon kevesebb féle és szerényebb ételek kerülnek ki, viszont frissebbek, és az orrod előtt készülnek...de van egy két furi dolog amit tuti nem Japánból szedtek, hanem nyugati szakács ötlete.

Náluk általában a desszertek, curryk, levesek és az italok külön rendelősek.

2020. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)


Italt azt külön kell fizetni szinte minden helyen, szóval nagyjából mennyire jön ki két embernek, ha mondjuk nem alkoholos italt fogyasztanak?

2020. szept. 25. 14:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, az alap árban (tizes körül jelenleg) az italok és a frissen főzött ételek (ramen, curryk, húségelek stb) rendelősek, nem része az egységárnak.


De van korlátlan fogyasztás alhoholmentes italkokkal 13 körül és alkhollal 14 körül.


A mangó levest, az összes nigirit és makit az alul említett kivételekkel, roston sült tintahalat, narancsos lazac(?) sashimit, torpedó rákot, edamame babot, szív sushit, pandalus rákot, algasalátát, matchás sajttortát, kókuszos zöldkagylót imádom. Ezeket külön-külön is venném.


De sajnos van pár wtf vagy rossz étel is, ami avas volt, száraz vagy csak nem illik a menübe.


Csalódás volt a tavaszi tekercs (száraz), csokis banán (komolyan?! oviban "főztem" ilyeneket, nem illik a fine diningba), mindkét csokis tavaszi tekercs (tömény és száraz), surimi nigiri (fura, surimi nem épp esztétikus, kb a virsli csak halból, nekem nem illik nigirire), polip nigiri (túl rágós és mellékíze volt, talán tartósító vagy tisztítószer maradék?), sushi szendvics (nehezen fogyasztható és ilyen túlhypeolt instagram agyrémnek tűnik nekem), brownie (tuti rendelt, ipari), kacsak nigiri (tudom nincs vele baj, de a félnyers szárnyastól lever a víz) meg asszem valami neonzöld ufótakony is volt (ezt már nem is tudom)...



Azt gondolom megéri menni, mindenki válogathat, hiszen nem kötelező mindent megenni, és apró porciók vannak, és annyit eszel amennyit bírsz. 😊

2020. szept. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, most kicsit megnyugodtam. Párom még sosem evett sushit és gondoltam, ha nem tetszene neki, akkor legyen pár alternatíva, amit ehet.
2020. szept. 26. 08:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A Wasabi inkább csak az étteremláncok középszintjének a relatív tetejére lő, sok autentikusságot vagy igazán jó minőséget nem kell tőlük várni.
2020. dec. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha több pénzem lenne, akkor más éttermet látogatnék meg, viszont jelenleg a Wasabira ment a voksom át-érték arányban.
2020. dec. 5. 12:29
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
Ott az Okuyama. Olcsóbb és mérföldekkel jobb.
2020. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!