Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Adtok borravalót a futárnak...

Adtok borravalót a futárnak ha amúgy volt díja a házhozszállításnak is?

Figyelt kérdés
Amikor egy 2-3 ezer forintos rendelés mellé még külön 500-900 forint a házhozszállítás, akkor nekem már elég nehezemre esik még párszáz forintot a futárnak is odaadni, bármennyire is értem a borravalózás mögötti ideológiát.
2021. febr. 7. 15:00
A kérdező szavazást indított:
Mindig adok.
Csak akkor adok, ha a házhozszállítás ingyenes.
Sose adok.
42 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem szoktam adni semmit, ha csak lehetőség van rá, előre kifizetem bankkártyával a terméket+szállítást is. Én nem értem a borravalózás mögötti ideológiát. Az alkalmazottak döntő többsége nem kap semmi plusz pénzt, csak a fizetését. A futár nem ad semmi "extrát", teszi a dolgát, mint bárki más.
2021. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Én szerencsére nem proli családból származom, így természetesen mindig adok borravalót a futárnak, akár van szállítási költség, akár nincs. Pedig majdnem mindennap rendelünk.
2021. febr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
#2-es, ugye adsz az okmányirodában, meg a labor kartonozójában is? Csak mert nem vagy proli... Mi az elkülönítés alapja? Kinek jár az elvégzett munkája után járó munkabér mellé jatt és kinek nem? Mi az elválasztás alapja?
2021. febr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha nála fizetek, akkor mindig kerekítek, pl. 7390re adok 7500at. Ha előre fizetek, de nagy csomag, akkor is szoktam adni, mert segít a teraszig becipelni. (Legutóbb a hűtőnél adtam egy ezrest, kisebb dolgoknál 500.)

Ha előre fizetek és kis súlyú, akkor nem szoktam adni. Hozzánk elég sűrűn járnak futárok, jóban vagyok velük. Szerintem ez tipikusan olyan szakma, ahol nem szégyen a borravaló. A fodrásznál sem kérjük vissza az aprót.

29/N

2021. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Közben észrevettem, hogy ez az ételkiszállításra vonatkozik. Nekik megadom a 10%ot, így illik (főleg most).

29/N

2021. febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudok előre kifizetem kártyával, a szállítási díj erre (is) van.

Ha viszont csak kp-val tudok fizetni akkor mindig kerekítek (pl. 1790 Ft a kaja akkor nem kérek vissza a 2000-bő).

2021. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Én tisztában vagyok vele, hogy a kiszállítás egyrészt kényelmi szolgáltatás, másrészt a munkáltató a futárok fizetését a borravaló létezésével kalkulálva állapítja meg jó alacsonyra.


Akinek van pénze ahhoz, hogy az ajtajáig hozza valaki az ételt, ne legyen zsugori +200Ftra se.


Egyébként meg kell kérdezni, hogy a kiszállítási díj kinek jár. Az esetek túlnyomó részében a futár ebből semmit se lát, max. a munkahely belead a benzinpénzbe (amit természetesen a futár a saját járművével végez).


Az egyetlen kivétel a Wolt, ott az oldal és nem az étterem állapítja meg a díjat és a futárokhoz jut a cég jutalékán felüli rész. Ők tapasztalatom szerint nem is várják el.

2021. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szóval akkor itt szinte mindenki, amikor megrendeli a brassóit 2200-ért, meg mellé egy szilvásgombócot 1000ért, és mindezt 900 forintért szállítják ki úgyhogy a 3100 forintos vacsorája már mindjárt 4000ért jön ki, akkor még ad a futárnak is ezen felül 500 forintot? Mert hogy eddigre kb. ez a 10%. És senkit nem zavar, hogy az étele árának a felét még pluszban kifizette? A 3000 forintnyi értékért amit kapott 4500 forintot kellett kifizetni? Mert ugye kifizeted a szállítást, de hát a futár abból úgyse lát semmit, úgyhogy még egyszer neki is kifizeted a szállítást? Nem ellentmondásos ez?
2021. febr. 7. 18:14
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Mivel főleg a wolton keresztül rendelünk és ott van lehetőség arra, hogy borravalót is adjunk a futárnak a rendelés fizetésénél, mindig élünk vele. Ha olyan oldalról rendelünk, akik saját futárral dolgoznak (a közelünkben két ilyen étterem is van és fillérekbe kerül a kiszállítás), akkor meg ha van ötszázasunk, akkor kapnak borravalót, ha nincs, akkor nem kapnak. De az átlag rendeléseink 8-10 ezer Ft-osak. Azt megértem, hogy az általad jelzett étel/kiszállítás értékarány mellett már túlzásnak hat a borravaló. Mi azért adunk, mert belefér.
2021. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%

Egyszerű a történet: ha csak pont annyira van égethető pénzed, hogy a kaja meg a kikerülhetetlen díjak kijöjjenek, de a borravaló már fájna, akkor nem vagy olyan anyagi helyzetben, hogy étteremből bármit is rendelgess.


A 900-as kiszállítási díj elég extrém példa, hacsak nem Bivalybasznád-alsón laksz és 25 km-re van tőled az étterem. Akkor így jártál.


Abban is tévedésben vagy, kérdező, hogy nálad csak az étel számít bele a szolgáltatás vélt értékébe. Mert amúgy saját lábon is elballagna hozzád a doboz vagy hogy képzeled? Természetes, hogy a házhozszállított étel drágább, mintha te mennél az étterembe.


Ahol egyébként szintén természetes a borravalózás...

2021. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!