Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Be lehet menni az ettermekbe...

Be lehet menni az ettermekbe elvitelre kerni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 5. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudni.

Csak reménykedhetünk, hogy ma kiderülnek a szigorítás részletei.

2021. márc. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Általában igen, van elvitel. Ha megkéred, hogy csomagolják be, akkor befogják, szerintem.
2021. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Én is ezen morfondírozom, mert elviekben szolgáltatásnak számít.

Hát kíváncsi leszek.

És a kivételek között sem szerepel. Vagy élelmiszerboltnak számít???

2021. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%
Ma és hétvegén még lehet szerintem nyitva maeadgatnsk de csak házhoz szállítással.Személyesen már nem mehetsz majd be.
2021. márc. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az fa*sza, mert mi épp várostáblán kívül élünk, egy csomó étterem hozzánk már nem hozza ki. :(
2021. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

#5

Igen, nekem is eddig ez volt az egyetlen megoldás, ha éttermi kaját akartunk, hogy bementem érte amikor arra jártam, hozzánk senki nem szállít ki. :D

Jó lenne ha tisztázódna végre.

2021. márc. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%

Ma legfrissebb kormányinfo:

"Az élethez szükséges szolgáltatások – így például az élelmiszerboltok és a tavaszi kerti munkához szükséges eszközöket áruló boltok - nyitva lesznek. Minden másnak, így az éttermeknek, kaszinóknak, szállodáknak, műszaki- és szórakoztatócikkeket árusító boltoknak is be kell zárniuk."


Ti ezt hogy értelmezitek? Én úgy, hogy kiszállítás sem lehet. :(

2021. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismét egy "tökéletes" megfogalmazás.

Hiszen idáig sem lehettek nyitva az éttermek, szállodák.

Egy-egy ilyen kihirdetés után kellene egy GYIK lehetőség, hogy ténylegesen érthető legyen a rendeletük.

2021. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7

De épp ez az, a "be kell zárni" az jelentheti azt is, hogy szünetel a munka, és jelentheti azt is, hogy látogatót/vásárlót nem fogadhatnak.

Én múzeumi dolgozó vagyok, a múzeumok is zárva vannak, de zajlik a munka, mindenki melózik ugyanúgy, csak a látogatók nem mehetnek be az épületbe.

Vajon most épp mire gondolt a költő?

2021. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Én abból gondolom, hogy bezár, tehát nem szállíthat ki, hogy egy lapon említi a kaszinókkal. Azok eddig nyitva lehettek (ki érti, miért...). De ugyanez igaz a többire is.

Na, meglátjuk.

2021. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!