Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A McDonalds-ok miért zárnak...

A McDonalds-ok miért zárnak be 10-kor? (Drive nem számít)

Figyelt kérdés

Én arra gondolok, hogy nincs elég munkaerő, mert az nem igaz, hogy nem lenne elég forgalom este 10 után. Hétköznap éjfélig tutira lenne rá igény, péntek reggeltől vasárnap estig pedig 0-24 is nyereséges tudna lenni. Röhejesnek tartom, hogy alig sötétedik be, már be is zár. A Váci utca és a Móricz is bezár.


Egyébként az élelmiszerboltokra is ugyanez vonatkozik. 9 után alig lehet nyitva tartó boltot találni, pedig már nincs nyitvatartási korlátozás. Itt szintén nem igaz, hogy eddig érdemes nyitva lenniük.


Mi történt Budapesttel? Olyan, mintha egy 50 ezres kisváros lenne. Mondjuk ezt már a vírus előtt is észrevettem, 2018 környékén már nagyon vidékies volt, de 10 évvel ezelőtt még pörgött minden ezerrel.



2021. jún. 1. 19:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Az általam említett 20 év alatt nem volt még éjszakai pótlék? Valószínűleg volt, de ha nem, javítsatok ki. Ha nem érte volna meg, akkor maximum 2-3 éven belül rájöttek volna a vezetők. Mitől tartott ki akkor ez az egész 20 évig?


Ne haragudjatok, nem kötekedem, de még mindig nem tiszta.


Az sajnos kizárt, hogy a munkavállaló érdekeit nézik, hogy ne kelljen éjszakáznia és kevesebbet kelljen dolgoznia.


"Mitől tartott ki akkor ez az egész 20 évig?"


Ez a kulcskérdés, erre még nem jött válasz.

2021. jún. 1. 20:48
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem fogom fel, hogy a kilencvenes évek végétől a 2010-es évek közepéig miért érte meg ha most nem?"

Volt rá elcseszhető pénz, ami még belefért a profit kiesésnél, új dolognak számított ezért mindenki fasza gyereknek gondolta magát, mert nem délben hanem éjfélkor megy kajálni, ha van valami ünnep (pl. Szilveszter) nem kell variálni a nyitvatartást, mert benne van az emberek fejében, hogy "Aha, a meki mindig nyitva van", de mivel az elmúlt egy évben nem volt semmi ami indokolja ezt a nagy nyitvatartást bezártak, mindenki szinte hozzá szokott a korlátozáshoz és rájöttek, hogy jobb este sört inni otthon, mint a városban baszni a rezet...

2021. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt teljesen el tudom fogadni. Nekem is átvillant az agyamon, hogy talán az újdonság varázsa eddig tartott ki.
2021. jún. 1. 20:58
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sok minden maskepp van mint akkor, abban a 20 evben a vasarnap is szent volt es zarva volt minden, latod ma mar nem.

Munkaltatoknak azota emelhettek a bejelentesek dijat stb, tan a potlekot is emelni kellett , nem tudom, de hidd el, ha profit lenne belole, nyitva lennenek...

sok olyan dolog valtozhatott a hatterben amire nincs ralatasod sem neked sem nekunk, mert nem vagyunk munkaltatok.

Az ember sincs ra ott allja meg a helyet;hogy nehezen talalnanak olyan dolgozot aki vinne olyan muszakokat hogy egyszer nappal egyszer ejjel huzza le a 12 orajat. Szervezetileg baromira megterhelo, sokan pl a benzinkutat is ezert hagyjak ott.

2021. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ!


"Nagyon sok minden maskepp van mint akkor, abban a 20 evben a vasarnap is szent volt es zarva volt minden, latod ma mar nem."


Ezzel nem értek egyet. Pont a kétezres évek volt az éjjel-nappali boltok virágkora Magyarországon. Minden megyeszékhelyen volt 1 éjjel-nappali Tesco, Budapesten volt legalább 20, és most csak a Tesco-ról beszéltem.

2021. jún. 1. 21:35
 16/23 anonim ***** válasza:
79%

Kerdezo, teljesen egyetertek veled es en is le vagyok dobbenve, hogy olyan mintha kisvarosban elnek vagy falun!🤣 Vasarnap is max 6ig van nyitva barmi, ejjel nappali uzletek szinte nincsenek stb.


Az meg nem igaz, hogy nem lenne ejszakai dogozo, mert en pl dolgoztam vendeglatasban, bizony ejszaka es imadtam, mert ejszakai bagoly vagyok.

Szivesen dolgoznek ejjel nappali kisboltban is ejszaka, nem derogal, sot!


Szerintem egyszeruen nem volt ra akkora igeny, hogy megerje az uzemeltetoknek. Meg ugye jottek mindenfele buli szabalyok, korlatozasok par eve, csendrendelet meg ilyesmi, sok szorakozohely megszunt a belvarosban is. Most meg a covid... Lehet majd ujra fellendul a dolog kitudja!

Az biztos, hogy en szivesen dolgozom ejszaka es szivesen vasarolnek, akar plazaznek ejszaka.😁

Ja es persze nyugaton ez egyaltalan nem szokatlan, sot!

2021. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Igen, hiába mondja itt a többség, akkor is nagyon kételkedem benne, hogy nem érné meg legalább éjfélig nyitva tartani. Tegnap éjfélkor a Móriczon sétáltam keresztül, és majdhogynem tömeg volt, ráadásul nagyrészt nem munkából hazafelé tartó emberek voltak. Ha nyitva lett volna meki, szerintem minden második járókelő betévedt volna. És mindez hétfőről keddre virradóra!!!


A 12-es (20.48) válaszoló érvelésével egyetértettem, viszont eszembe jutott, hogy akkor Nyugaton miért nem unták meg az emberek a hetvenes-nyolcvanas évekre az éjszakai mekizést?

2021. jún. 1. 23:31
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még voltak rendezvények, akkor elég sokan voltak este is. Én emlékszem olyanra, hogy hosszú sor volt fél 11-kor is a McDonald'sban. Lehet, hogyha a vírushelyzet rendeződik, újra tovább lesznek nyitva legalább 1-2 órával.
2021. jún. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az Astoriánál amúgy tovább van nyitva most is, gondolom nekik megéri a belváros közepén. Gondolom Pesterzsébeten meg Békásmegyeren már nem ennyire jó üzlet sokáig nyitva tartani.
2021. jún. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

BP belvárosban van pár meki ahol lehet enni éjszaka is, legalábbis kint ezt láttam kiírva rájuk. McDrive-ban is tudtam venni az autópálya mellett hambit az éjszaka közepén a reptérről hazafele.

Ahol nincs nyitva éjjel, ott gondolom amúgy is nagy nulla lenne a forgalom, úgy meg marhaság lenne műszakpótlékot is fizetni a dolgozóknak.



#1

Én pl. az éjszakai műszakot szerettem legjobban, mikor műszakoztam, szóval nem hinném hogy "senki" ne akarna éjjel dolgozni. :)

2021. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!