Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szerintetek mik a legjobb...

Szerintetek mik a legjobb ár-érték arányú, hangulatos éttermek Budapesten?

Figyelt kérdés
Gyűjteni szeretnék pár új helyet, amiket kipróbáljak :) főleg igazi éttermek érdekelnének, nem street foodok.

2021. jún. 4. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Én most voltam tegnap a belvárosban... lesújtó a helyzet. Alig van nyitva valami. Még ahol lenne nagy terasz, az is nagyobbik részt bezárt. Én a dubarry-t mondtam volna, ha nem láttam volna tegnap, hogy halott a hely... egész sétányon egy étterem van nyitva, meg a nagy hotelek.


Amúgy naplementézős pesti hangulat miatt nagyon szuper. Nagyon emlékezetes évfordulót töltöttem el ott párommal az étel közepes adag volt, de különleges, és tökéletes. Desszertel pont elég volt. Szép nyári naplementénk volt a vár látványával a fák árnyékában. Tegnap is nagyon hangolatos volt... ott megy a villamos, és a dunát is lehet bámulni. Az ár sem.elrugaszkodott. kettőnkre desszerttel itallal tizen pár ezer volt. Évfordulónak még olcsó is.


Szóval ott mellette a sarkon van nyitva egy étterem... az annyira nem hangulatos nekem, mert zenét nyomatnak, de egy próbát megérhet... esetleg valamelyik hotel.


Talán még kinyit egyszer..:

[link]

2021. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Namgyal Momo Tibeti Étkezde És Teázó, borzasztó hangulatos, de kevés a hely. Covid előtt még jakhúst használt, de most a szürkemarha is finom. A csípős nagyon csípős nála :)
2021. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a Szőnyiben jártam kb 1 hete és nagyon elégedett voltam mindennel. Érződik, hogy friss minden, minőségiek az alapanyagok. Bőségesen adnak mindenből. Mi cigánypecsenyét, levest, tőkehalat és lazacot ettünk, desszertnek pedig túrógombócot és somlóit. Hát nem kellett erőlködni hogy elfogyjon, az biztos :). A pincérek kedvesek, és szép kártyát is elfogadnak
2021. jún. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bujdosó Székely: Egy igazi régi vágású étterem, akkor ajánlom, ha bejön az ilyesmi.

La Guna Étterem és Pizzéria: Jó áraik vannak, cserébe egy teljesen átlagos hely. Egy próbát azért megér.

2021. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

November utáni nyitottsági állapotról a legtöbb hely esetében személyes tapasztalatom nincs, de:


Olimpia Étterem - fine dining korrekt áron, a séf dönti el mi van az adott napi étlapon (ez nyitva van, már voltam)


Borssó - francia-magyar étlap, ideális randihelyszín


Petrus - ld. Borssó, picit szebb beltér és gyengébb felszolgálók.


Szaletly - igazi, jó értelemben vett magyaros vendéglő, a kis- és nagyvendéglő kategória közt félúton.


Kami Kisvendéglője - ld. Szaletly, csak határozottan 'kis', a halál f.szán a Budapest táblától méterekre. (ez is nyitva van)


Rosenstein - külföldi ismerősöket alapból ide viszek az első estéjükön, ha a tradicionális magyar konyhát akarom bemutatni nekik. Mind el vannak ájulva tőle. Magyarok is szeretik, okkal.


Két Szerecsen - kicsit "modernizált Rosenstein", az étlapon van thai curry, lazac és csirkepaprikás is. Szeretem, talán ide járok a legtöbbet. (nyitva van)


Swaad - aranyos, nem túlhypeolt indiai család étterme, ízes ételekkel. Az igazi indiai fűszerezést azért külön kérni kell, de tudják.


Darband - ha egy új konyhát szeretnél kipróbálni, a perzsa általában még azoknak is bejön, akik idegenkednek a magyartól nagyon különböző ízektől


Tifliszo - ismétlem magam, tökéletes újdonság, de mégis a magyar ízléssel barát ízvilág a grúz. Adjaruli hachapurit és a dióval töltött padlizsánt ne hagyjátok ki.


Bár mondtad, hogy a street food nem érdekel, de a #2-es által említett Namgyal Momot én is ajánlom, sokat jártam oda, amikor a környéken laktam, nagyon szerethető hely.


Egyéb street foodos kedvencek: #Bi Vietnamese Street Food (vietnámi és egyén modern ázsiai ételek is, nyitva van), Belli di Mamma (a legjobb valódi nápolyi pizzázó Magyarországon szerintem), Rim Thanonh (aranyos thai nénik faszán főznek), Happy Panda (leülős és modernizált, de autentikus kínai, nyitva van), Kicsi Japán és Kicsi Japán Izakaya (#1 japán hely az országban szerintem, imádom), El Mexicano (matador burrito kötelező), Vegan Love (mert nem kell mindig hús)

2021. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!