Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Sok helyen olvastam és hallota...

Sok helyen olvastam és hallotam már erről a gyorséttermi trükkről. Szerintetek működhet?

Figyelt kérdés
A lényege, hogy felhívsz egy gyorséttermet, meki, kfc stb, megmondod hogy az előbb voltál ott rendeltél pl. 3 big mac menüt, viszont csak 2t kaptál meg, és visszamehetsz-e érte. Elvileg mindig odaadják, es így ingyen kajálhatsz :D csúnya dolog, de szerintetek működhet? Mennyire lehet bajba kerülni tőle?

2021. júl. 1. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Blokkot kerni fognak. Azert ok sem hulyek.
2021. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Blokk nélkül biztos nem fog menni.

Ha rendeltél, és így akarsz még egyhez hozzájutni, az talán működhet, bár nem szép dolog. Főleg, ha emiatt azt veszik elő, aki elkészítette a rendelésedet.

2021. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha van blokkod akkor kiadják. Szóval TALÁN az működik, hogy ha valóban rendeltél többet akkor plusz egyet kapsz ingyen. De nem valami korrekt dolog...
2021. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig újra megdöbbenek azon, mennyire alacsonyan van az emberek erkölcsi szintje!
2021. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Azért csak óvatosan!

Olyan ez, mint mikor bejött az országba az a módszer, hogy a vevő mérte le a zöldséget, és aszerint fizetett a pénztárban.


Más kódokat raktak rá az emberek, meg lemérés után tettek még a zacskóba, stb...

Egy ideig működött,, de mikor elterjedt, nyilván tettek ellene, hogy ne lehessen vele trükközni.


Ideig óráig működhet a te módszered is, de te magad mondtad, hogy már most is sok helyen olvastál erről.

Blokk nélkül, ahogy mondták is, nyilván nem működik a dolog, a blokkoknak viszont sorszámuk van.

És az ilyen helyeken kb. a seggük is be van kamerázva az embereknek, nagyjából nettó 15 másodpercbe telik a szorszám alapján visszanézni a felvételeket (pult, kassza, minden be van kamerázva) hogy mi került az elviteles zacskóba pontosan.

Tehát pont 15 másodperc alatt tudnak bizonyítottan rádverni egy csalást.

Nem is kell tenniük semmit, rendőrség se kell, nincs mit kinyomozni, mehetnek egyből az ügyészségre.

2021. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Egyszerűbb, ha rendelsz 4 adag gyros tálat, eltéblábolsz az eladótérben, mintha elvitelre menne, majd amikor mindent berakták a polisztirol dobozba, és adnák át, akkor te sértett hangon közölnéd, hogy de te a teraszon akartad megenni, nem elvitelre kérted.


Erre az főnökasszony ad nektek mellé 4 doboz kólát grátisz.


Aztán mikor felvitték a teraszra a rendeléseteket, toljátok a behízott fejetekbe, akkor kell még morogni egy keveset. Ekkor a pincérlány visszamegy, szól a főnöknek, hogy még mindig morognak fent... Erre a főnök kiveszi a kasszából a pénzt, felviszi, lebassza nektek az asztalra, közli veletek, hogy az egész ebédre a vendégük voltál a haverjaiddal, de a büdös életbe többet ne gyertek ide!


True story, ma délben láttam a kedvenc hamburgeresemnél. (Olyan hambist képzeljetek el, ahol van egy kis "kerthelység", de a fő profil főleg délidőben, hogy megrendeled a szokásos hambit/gyrost/hotdogot stb-t, fizeted, és elviszed!)

2021. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
De, működik. Ha van egy nagyobb rendelésed, és "bekamuzod" hogy hiányzik 1 szendvics vagy krumpli akkor azt simán odaadják.. Csúcsidőben senki nem fogja visszanézegetni, hogy mi került a zacskóba.
2021. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

6-os jó, hogy nem nálunk "poénkodsz" ilyenekkel, az én főnököm lehet, hogy meg is vert volna. :)

Olyat meg soha nem is hallottam, hogy valakinek csak azért adjanak 4 kólát, mert "véletlenül" becsomagoltak egy helyben fogyasztandó árut.

Pedig vagy 30 évet lehúztam már vendéglátásban, de ilyen impotens pancser balekot mint akivel ezt eljátszottátok, életemben nem láttam.

Nem tűnik annyira "true story"-nak.

2021. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

#6

Nem hiszem hogy ez több helyen működne, inkább csak egyedi eset. Nekünk most pl. több helyen is elvitelre csomagolva adták az ételt, amikor mondtuk hogy a teraszon fogyasztanánk. Meg amúgy is, ha hiba miatt történik, ezért szerintem nem jár kóla...


Egy ismerősöm csinálta, hogy mindig kizárólag sajtos McRoyal-t kért a mekiben, mert tudta hogy az mindig soká készül el, és egy fagyit szoktak adni kárpótlásul, ha sokat várt a vendég. :D

2021. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%

#8 neked ugye nem erősséged a szövegértés...


Én az egyik "törzs"vendég vagyok a kedvenc hamburgerezőmben. Nem én játszottam el, hanem végignéztem, hogy a főnöknő hogy kezeli a helyzetet. Hogy mit kezd egy akkora surmó vendéggel, mint amilyen a kérdező is szeretne lenni, csak kurvára nincs vér a pucájában.


A tulaj volt bent, ő áll a kasszában, egy hónapja, amikor a nagy melegben egy gyerekcsoport jött a tanítónénivel, akkor az előre megbeszélt hambi-sültkrumpli mellé (tekintettel a nagy melegre) grátisz hozzácsapott még egy-egy fél literes ásványvizet, szóval nem idegen tőle ez a fajta vendéglátós szemlélet, neki az a 20 ásványvíz nem került 1000 Ft-ba, de lett 20 elégedett vevője, akiknek jól esett a figyelmesség. Itt is, ha már benézték a déli hajtásban, hogy ki fogyasztana helyben, és ki vár elvitelre, az első szóra kiadott még négy kólát.


A baj a behízott nyakú c. kategóriás vendéggel volt, aki ezt gyengeségnek vette, és akkor már addig ütötte a vasat mindenféle árengedményt, meg kompenzációt emlegetve, hogy a tulaj meg megunta, és akkor a kedves vendégnek négy girosztál árából megmutatta, hogy hova dugja a pénzét, meg a szarrágó hozzáállását. És nem azon kezdett odabent púposkodni az alkalmazottaival, hogy ki mit hallott félre, és miért kellett elvitelesre csomagolni a helybenfogyasztósat. Nem véletlen, hogy lassan 10 éve változatlan gárda forgatja nála a hamburgerhúsokat a platnin. Meg is lehet becsülni az alkalmazottat!


Így is lehet.

2021. júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!