Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Bankkártyás fizetésnél adtok...

Bankkártyás fizetésnél adtok borravalót?

Figyelt kérdés

Én kicsit leszoktam a borravalórol amióta inkább kártyával fizetek, mert cikinek érzem eloturni és párszáz forintot odaadni. Nekem megalázó lenne az ő helyükben.


Persze az más, ha nem kérem a visszajárót, de a kártyás formában nem szimpatikus ez nekem annyira.


Tudtok erre jó megoldást?



2021. okt. 20. 14:17
A kérdező szavazást indított:
Mindig adok (kártyás, készpénzes fizetésnél is, pultos kocsmában, étteremben futásnak stb)
Csak készpénzes fizetésnél adok
Csak nívósabb helyeken pincéri kiszolgalasnal adok fizetési modtol függetlenül
Inkább nem szoktam adni (fizetési modtol függetlenül)
31 szavazat
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Kocsmában pultos helyeken is szoktatok adni?
2021. okt. 20. 14:18
 2/22 anonim ***** válasza:
23%
Kinek? A banknak? :)))
2021. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Jobb helyen a 'szerviz-dij' benne van az arban ... ez maga a borravalo, csak ma mar puccosabb a neve > szerviz-dij :)))


Aki ezen felul is ad borra valot, az egy hulye!!!

2021. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
Maszeknak borra valot? :))) Ur Isten ... a Fold megerett a pusztulasra!!!
2021. okt. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Szoktam. És nem, nem ciki. Legalábbis még soha senki nem húzta az orrát miatta. Nem akkor túrom elő,amikor fizetek és ha olyan a helyzet, ott hagyom az asztalon.
2021. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Ha van szervízdíj feltüntetve akkor ok. Egyébként meg ezt az egész borravaló mizériát nem értem. A munkáját végzi, ugyanúgy ahogy egy sima irodai dolgozó, vagy egy építőiparban dolgozó. (csak 2 példa) Miért kéne ezért pplusz pénzt adni neki, hogy kihozza nekem a kaját? Azt meg végképp elítélem, amikor konkrétan elvárják, ha meg nem adsz akkor meg úgy néznek rád mint egy utolsó szardarabra. Nevetséges.
2021. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem igazán értem miért kellene apróval matatni. Egyszerűen mondod, hogy a borravalóval emelt összeget üsse a terminálba. Mindenki így csinálja, megoldják, hogy eljusson hozzájuk.
2021. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

7. Sajnos nem. Én múltkor megkerdeztem a pincért hogy megkapják-e a borravalót ha kártyás fizetésnél adjuk, azt mondta hogy igen ezért úgy adtam. De én dolgoztam már olyan helyen ahol egy fillért sem kaptunk.

Nyilván ahol a tulaj dolgozik magának ott nincs értelme borravalót adni. De ha nem a tulajnszolgál ki akkor az alkalmazott kra nem fog kapni abból a "szerviz díjból" semmit. Átalában minimálbérrel vannak bejelentve az emberek, este is dolgoznak. Ha esetleg feketén dolgoznak akkor még kevesebbet is kapnak sokszor es a borravaló nyomja meg csak igazán a fizetésüket.

Persze nem kötelető ilyen munkát választani úgyhogy én sem szeretem ha elvárják. Fordítva én sem vártam el soha.

Amúgy semmi sincs benne ha külön adod készpénzben.

2021. okt. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
Étteremben mindig. Internetes rendelésnél ha van szállítási költség, akkor ritkán. Ha késik, akkor egyáltalán nem. És nem tartom cikinek a tenyérbe csúsztatni a 100-ast, 200-ast bankkártyás fizetésnél sem. Amennyire én tudom a legtöbb netes rendelésnél már van lehetőséged borravalót is adni. Viszont előre inni a medve bőrére... Kaptam már úgy kézbe pizzát, hogy a feltét fele le volt csúszva (motoros futár, gondolom sietett).
2021. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
(pultos) kocsmában is szoktatok?
2021. okt. 20. 21:08
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!