Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért nem érti meg egy csomó...

Miért nem érti meg egy csomó ember, hogy csak olyat rendeljen, ami rajta van a menün, különben a szakács nem fogja elkészíteni?

Figyelt kérdés

2022. jan. 18. 15:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%

Arra gondolsz, mikor módosítgatnak? Pl. nem kér uborkát a hamburgerbe, vagy kér extra tzatzikit a gyros mellé? Ezeket a legtöbb helyen simán elkészítik.


Vagy teljesen váratlan ételeket kér, pl. paprikás krumplit a kínai büfében? Ez nem hinném, hogy annyira gyakori. Én egy vegán kajáldában szoktam venni az ebédem, néha van a pultnál olyan vendég, aki nem érti hogy miért nincs pulykafasírt, ők többnyire idős emberek akik nem feltétlenül ismerik a "modern" diéták neveit.

2022. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
99%

Valószínűleg arra gondol a kérdező, amikor a kedves vendég azt mondja, ő bélszín Budapestet szeretne, de bélszín helyett csirkemell filéből, libamaj nélkül.


Úgy vannak vele, kérdező, hogy ha x es y étel szerepel az étlapon, akkor annak a kettőnek a kombinációját is meg lehet oldani

2022. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
90%
kérdező, milyen étteremről van szó? gyorsétterem, vagy valami puccosabb hely?
2022. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
92%
Komolyabb helyen elkészítik a vendégnek amit kér, ha megvannak hozzá a szükséges alapanyagok, csak megfelelö felárral.
2022. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Nem gyorsétterem. Nem konkrétan egy hely, többször tapasztaltam már.
2022. jan. 18. 15:43
 6/42 anonim ***** válasza:
77%

#1 vagyok

Nem értem, mi rosszat írtam ami miatt nyomkodni kell rám a pirosat. Számomra tényleg nem egyértelmű a megfogalmazás, sajnálom.

2022. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
93%

#5

És hol tapasztaltad többször?

Mert általában ha kiböki a vendég az extra igényt, akkor 2 opció van:

- a pincér egyből elutasítja (tehát a szakácsig el sem jut)

- vagy elkészítik neki plusz költségért, vagy anélkül, de ebben az esetben sincs a szakácsnak beleszólása.

2022. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
96%

5: valami konkrét példát írnál...??


Mert én igazán sok helyre járok, de egy köretcsere, vagy valami módosítás soha nem okozott gondot...

2022. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
21%
6. Szerintem téged csk az zavarhatott meg, hogy a kérdésben nem szerepel az étterem szó.
2022. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
5: de most akkor te melyik oldalon állsz...? Mert a kérdésedben úgy tűnik, mintha a szakácsok oldalát képviselnéd.
2022. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!