Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Csak szerintem húzza le...

Csak szerintem húzza le pofátlanul a Wolt az embereket? Lent kifejtve.

Figyelt kérdés
Először is értem én, hogy ha nem tetszik ne vegyem igénybe és nem is szoktam gyakran. De tettem egy kísérletet úgy, hogy kiválasztottam egy éttermet ahol egy étel ha Wolton keresztül rendelem kiszállítás nélkül 1940 Ft lett volna. Kíváncsi voltam mennyibe kerül ha nem rajtuk keresztül rendelek és elmentem az étterembe és ott ugyan azt az ételt 1270 Ft-ért meg tudtam venni. Ha jól számoltam ez több mint 50%-os "jutalék" amit a Wolt felszámít ami szerintem eléggé pofátlan. Az 550 Ft-os kiszállítási díjról nem is beszélve(ha jól tudom azt nem a futárok kapják, ha igen akkor természetesen érthető).

2022. febr. 6. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Hát valamiből nekik is üzemeltetni kell az oldalt
2022. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

A futárok kapják a kiszállítási díjat, csak nem közvetlenül.


Egyébként nem a Wolt árazza felül az ételeket, hanem maga az étterem. Persze ez nyilván a jutalék miatt is van így, de attól még az étterem döntése ez. A Wolt 25%-ot vesz le, a majdnem 50%-os felülárazás valószínűleg azért van, mert az étterem úgy gondolta, hogy ennyiért is megveszik.


Ami nem túl irreális egy helyben 1270ft-os étel esetében. Mégis mi ez, egy tál spenót feltét nélkül?

2022. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Akkor most számolj is egy kicsit. 1.270 Ft a fogás, amiben benne van az étterem minden költsége és haszna. Erre jön rá 670 Ft, amit a Wolt tesz rá. Ebből nekik fizetniük kell a szervereket (áramköltség, folyamatos biztonsági fejlesztés és felügyelet, ha nem saját szerver, akkor bérleti díj...), az ügyfélszolgálatot, a saját számláikat, a reklámokat, és hát ugye valamennyi haszon se ártana.


Aztán ehhez jön még az 550 Ft-os szállítás. Ebből kell fizetni a futárt, aki a saját autójával szállítja ki a rendeléseket, amit azért valamiből fent kell tartani, tehát nem kaphat kézhez havi 200-at.

2022. febr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 L_Karina válasza:
76%
A többi hozzászólóval egyetértve még annyit tennék hozzá, hogy az ételek áfa tartalma sokkal magasabb, ha elvitelre kéred őket - ha helyben fogyasztod, csak 5% áfát számolnak fel, ha elvitelre kéred, 27%-ot. A 22% különbég pedig már önmagában elég nagy.
2022. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

73V9N

Első rendelés esetén kuponkód. Kedvezményt ad. Nem tudom meddig érvényes, nekem ma tegnap működött.

2022. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, ha valaki csodálkozik, hogy egy ebből élő cég ráteszi a saját hasznát, MIÉRT AZON KERESZTÜL RENDELI A SOK PANCSER???

A Wolt, meg a Foodpanda nélkül is meg lehet rendelni az ételeket!!!

Pélául úgy, hogy megfogod a telefonod, és felhívod az adott éttermet, Pizzázót stb..........

2023. júl. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én képtelen vagyok felfogni, hogy még mindig vannak olyan emberek, akik nem értik azt, hogyha valamire van kereslet akkor azt az emberek túlárazva is megfogják venni és emiatt működőképes lesz ennyire egyszerű. Ha nekem lenne egy ilyen vállalkozásom és elkérhetnénk 2x ennyit érte, mert lenne elég ember, aki kifizeti akkor megcsinálnám. Egyáltalán nem lehúzás, az emberek tudják mit kapnak és hogy mennyiért ezért ez nem lehúzás. Lehúzás az lenne ha többet fizetnél, mint amennyit mondanak neked az oldalon és te erről nem tudsz na ez lehúzás lenne. Itt viszont a teljes információ birtokában dönthetsz arról, hogy megveszed-e vagy sem.
dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!