Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A westendben kapható tejberizs...

A westendben kapható tejberizs a tejszíntől vagy a titán-dioxid ételszínezéktől olyan fehér?

Figyelt kérdés
Nemrég ettem ott, egyébként nagyon finom, és eléggé fehér, mintha festve lenne. Otthon csak sok tejszín hozzáadásával jönne ki ilyen esztétikusra. Arra gondoltam, a tejszínből túl drága lenne ennyit beletenni, biztosan színezik. 2022. júliusától betiltották a titándioxid fehér ételszínezéket, mert rákkeltő. Vajon ez az étel biztonságos?

2022. márc. 31. 13:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Az egész olyan, belülről is.
2022. márc. 31. 13:39
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Westendben hol? Elég sok vendéglátóipari egység van ott....
2022. márc. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, betiltott ételszinezéket garantáltan nem használnak, ezért igen komoly összegü büntetéseket kellene fizetniük, amit senki nem engedhet meg magának.

Másodszor, én soha nem teszek tejszínt bele, ennek ellenére mindig hófehér - egyszerüen jó minöségü rizst kell hozzá használni.

2022. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

valamelyik török kajálda?

Szinte kizártnak tartom, hogy a vegyszerboltban szereznék be az alapanyagokat... :-DDD

2022. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy a #3 írja! :)

Ha jó minőségű kerekszemű rizst vesz az ember, abból gyönyörű és krémes lesz a tejberizs.


Hótt hétköznapi B-minőségű hosszúszeműből meg szürke.

2022. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem S Budget B rizs és Cirmi tej van itthon és fehér lett. Ami idén júliustól tilos, az jelenleg megengedett....
2022. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Eleve csak gyári felhasználásra volt engedélyezve, vendéglátásban nem.

2022. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A tejberizst tejjel csinálom és MINDIG hófehér.

Fehérebb, mintha tejszínnel csinálnám, mert az igazi tejszín kicsit sárgás, a benne levő zsír miatt.

2022. márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!