Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha bunkóság úgy kérni hogy...

Ha bunkóság úgy kérni hogy “lesz egy..”, a másik oldalról miért nem az hogy “x forint lesz”?

Figyelt kérdés
Mindig illedelmesen kérem ki a dolgokat, megköszönöm mosolygok stb. Viszont kicsit zavaró hogy a másik oldalról meg nem minden esetben kapom ezt vissza és így kérik az összeget tőlem. Tisztelet a kivételnek.
2022. ápr. 12. 19:15
 1/6 qkker1 ***** válasza:
100%
Ugyanúgy bunkóság a másik oldalról is, nálam borravaló elfelejtésével jár.
2022. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben szoktam visszakérdezni: "és MOST mennyi?
2022. ápr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Engem aztán nem érdekel, nem lovagolok ilyen hülyeségeken.

Egyrészt az eladó nekem se kutyám-se macskám, így fel sem veszem tőle ha bunkón beszél. Attól esik rosszul inkább a bunkóság, aki hozzám tartozik és elvileg szeret. Az ne bunkózzon. De egy idegen akivel nettó két percet töltök el és rohanok tovább, egyáltalán nem érdekel.

Másrészt tudom hogy nem ellenem szól, nem direkt bunkózik, csak unintelligens szegény, és mindenkihez ugyanígy szól.

Ha a másik oldalon lennék, én lennék az eladó és így szólnának hozzám, hogy egy ... lesz, arról is ugyanígy vélekednék. Nem gyártok magamnak felesleges problémát mert ezek az apróságok annyira nem számítanak hogy nem fogják elrontani a napom.

2022. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A napomat nekem se rontja el, csak pont ilyen szitu volt és elgondolkoztam rajta. Köszönöm a válaszokat:)
2022. ápr. 12. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
...mert a vendéglátós felsőbbrendű ember, aki kegyet gyakorol, amikor elfogadja a pénzed.
2022. ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A vendéglátóhelyen nem kérek, hanem rendelek. Ettől persze, még hozzáteszem, hogy "kérek". Magam miatt.
2022. ápr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!