Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nevesebb éttermekben miért...

Nevesebb éttermekben miért van úgy, hogy olykor jobban megváratják azokat akik sokkal előbb érkeztek és rendeltek ételt mint akik később jöttek és mégis előbb kapják meg a rendelésüket?

Figyelt kérdés
Most azon kívül, hogy valakik lehet gyorsabban elkészíthető ételt rendeltek...lehet ennek más oka?(És igen, egyszer megtörtént velünk a dolog, de már gyanúsan sokat kellett várnunk)

2022. máj. 1. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Más oka nem lehet mint hogy készételt vagy nem túl komplikált ételt rendeltek előétel leves nélkül.
2022. máj. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még az asztalfoglaláskor előre leadták a rendelést is. Főleg nagyobb asztaltársaságnál szoktak ilyet.
2022. máj. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
95%
Én nem szoktam ilyet tapasztalni.
2022. máj. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Dolgoztam michelin guide étteremben. A fentinek az oka lehet hogy pl az egyik ételt elszúrják, addig a többi se mehet ki az asztalhoz, de közben a többi asztalé készül.

Szintén ilyen volt mint mikor miniszter, államtitkár stb evett nalunk, de csak ritkán ment mas asztalok rovására.

Valami hiba a háttérmunkába csúszhatott vagy az ételek elkészítési ideje lehetett

2022. máj. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy vidéki színház büféjében tapasztaltam ezt. Ott csak kávéról voltszó, de a büfés össze-vissza sorrendben szolgálta ki a vendégeket. Egy középvárosban volt, szerintem a büfés tudta, ki a fontos vendég és ki nem.

Lehet, hogy ti törzsvendégekkel futottatok össze.

2022. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Belőlletek kevesebb borravalót nézett ki a pincér.
2022. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
#5 Mi például színházban mindig még a darab kezdete előtt elmegyünk a büfébe, megrendeljük és kifizetjük, amit a szünetben kérünk. Így összekészítik előre.
2022. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
#7 Ez jól hangzik, de itt a vélt vagy valós diszkriminációról van szó. Írtam, hogy egy középvárosban történt, ahol "mindenki ismer mindenkit", legalább is azt, aki számít.
2022. máj. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os a pincér nem önhatalmúan arcra szolgál ki, hanem sorban, ahogy elkészülnek az ételek.
2023. jan. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!