Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étterembe saját innivalót be...

Étterembe saját innivalót be szabad vinni? Ha nem, miért nem? Konkrét törvény vonatkozik rá vagy csak nem illik?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!

2022. jún. 24. 00:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Hacsak nem vagy egy durung paraszt, akkor eszedbe sem jut ilyen.

bár én láttam már olyat külföldön 5 csillagos szállodában, hogy a bunkó ruszkik bevitték a saját ásványvizüket és az asztalra tették a műanyag palackot...

2022. jún. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De miért? Mi a baj ezzel? Magyarázd meg:D
2022. jún. 24. 01:35
 3/21 Japán Gulyás ***** válasza:
45%

Étterme válogatja - a régi kocsmai gyakorlat volt az (és ez is csak a rosszabb kocsmákban), hogy a szomszéd ABC-ben kapható italokat árulták +50%-os felárral - lehetőleg felvizezve. A régiómódi éttermekben normál árasak voltak az italok (néha még ma is ki van rakva az asztalra a kancsó víz), de ez egyre inkább összemosódott ahogy az italos cégek mindenhova betették a lábukat - ma már "ciki" ha egy étterem nem tart legalább 12-féle üdítőitalt.

Szóval társadalmilag azért nem elfogadott, mert azt egyértelműsíted és hozod mindenki tudomására, hogy túlárazás történik mikor az árut szolgáltatássá alakítják vendéglátás címszó alatt, mikor te valójában saját magadat is meg tudnád vendégelni innivalóval azzal, hogy átmégy a szomszéd ABC-be és leveszed azt a hűtött üccsit a polcról 50%-al olcsóbban (még gyorsabb is, mint a lajhár pincérre várni). Az ilyen közgazdasági tényekkel szembenézni sokaknak - főleg a többi vendégnek - kellemetlen önreflexió. Ha nem akarsz 1000 forintos bambit meg 2000 forintos sört inni akkor ne menj ilyen helyekre - ez a legegyszerűbb. Különben bepróbálkozhatsz, ha nem nézik jó szemmel úgy is jön a pincér és elteteti, de mindig lehet ügyeskedni, hogy betegségre írt recept vagy hogy ilyen nincs az itallapon, de ezek a kifogások igazából elég szánalmasak szoktak lenni.

2022. jún. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem értek egyet azzal hogy bevinni az étterembe bármit amit nem ott vettem. De azzal sem hogy pl kérek egy 3dl ca..y üdítőt 650 forintért, aminek 1,5 literje kb 500 forint. Ezt benyelni azért nehéz na. Hogy lesz a 3 dl üdítő 650 Ft, 1,5 l 500 Ft? Elmagyarázza valaki mert nem értek hozzá. Bocs az offért és a kérdésért.
2022. jún. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező ha ilyen suttyó csóró vagy ne menj étterembe. Menj a burgerbe és igyál a wcben a csapból:-D
2022. jún. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, hogy van-e rá törvény,de nem illik, vagy nem szokás, az biztos. Én sem értem és nem is értek egyet azzal, hogy miért kell az italokat akkora felárral adni. Az ételnél rendben van,dolgoznak vele, de tavaly pl 560Ft-ért hoztak ki egy fél literes ásványvizet, ami a boltban max 120Ft. Oda pl többet nem megyek. Az rendben van, hogy többe kerül, mint egy boltban, akár azért is, hogy ne járjon be minden hülye vizet inni, de én a max kétszeres árat érteném meg.
2022. jún. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Hogy szabad-e azt nem tudom, de ha nem vagy tahóparaszt akkor nem csinálsz ilyet.
2022. jún. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
A kormanyablakba meg vinnélbügyintezőt magaddal? 😂
2022. jún. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Igen, törvény van rá. Nem azt mondja ki a törvény, hogy nem lehet bevinni, hanem azt, hogy a étteremnek kell tudnia elszámolni minden ott lévő étellel, itallal, ha jön egy ellenőr.

Az étterem nem mondhatja, hogy de hát biztos úr, ezt az italt(vagy már üres üveget) a vendég hozta be, azért nincs hozzá számla se beszerzési se eladási oldalon. Ha nem a vendég vitte volna is ezzel védekezne a vendéglátós, úgyhogy nem fogják elfogadni.

Szóval a büntetések elkerülése érdekében tilos nem ott vásárólt ételt, italt fogyasztani a vendéglátó helyeken.

2022. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Éna helyedben kaját is vinnék. Hát nehogymár ne ehess saját főztöt.
2022. jún. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!