Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Borravalót ilyenkor érdemes adni?

Borravalót ilyenkor érdemes adni?

Figyelt kérdés

Mindig szoktam, csak ma is rendeltem (7 percre lévő étterem tőlem kocsival)

és 1 óra 40 perc volt a kiszállítás. Általában ha 1 óra alatt van akkor szoktam adni a futárnak de így is kellene?


2022. júl. 7. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ennek a borravalónak így semmi értelme: alapból nem értem miért kellene többet fizetni annak aki drágább ételt szállít ki, mint aki olcsóbbat.

Ebben az esetben meg szinte biztos, hogy a futártól független mennyi idő alatt tudta kiszállítani. Ezért értelmetlen az ő munkáját minősíteni a borravalóval.

2022. júl. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Én a futártól már nem szoktam sajnálni azt a párszáz forintot, tök mindegy, mi van. 100ból 99szer ha bármi probléma van, az nem a futár hibája. Neki odaadják az ételt, beteszi az ételhordóba és elindul. Ha késve adják oda neki, vagy nem jó az ételt, vagy délután 5kor rendeltem egy belvárosi étteremből valami külvárosi kerületbe és dugó van, mit tehet róla szegény futár? Ő csak jön, ahogy tud.


Jó, van olyan, hogy kiemelkedően szerencsétlen az ember, nem találja, ötször felhív, extrémebb esetben közli hogy milyen színű kapunál áll és hogy vagy odamegyek az ételért, vagy megy tovább, etc., ne adj Isten bunkó, akkor nem adok neki, de szoktam is neki utalni rá finoman, hogy miért.

2022. júl. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Nem érdemes.
2022. júl. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!