Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Tehetek panaszt az ételfutárra...

Tehetek panaszt az ételfutárra ebben az esetben vagy neki volt igaza?

Figyelt kérdés
Alkalmanként szoktam rendelni Foodpanda oldalról az egyik étteremből. Tudni kell, hogy nálam sosincs készpénz, ezért mindig kártyával fizetem ki előre a megrendelt ételt. Időben kiért a futár, le is mentem a kapuba, hogy ne kelljen felmásznia a harmadikra. Átveszem az ételt, majd amikor elfordultam hallottam, hogy azt orra alatt mormolgatta, hogy "smucig g*ci". Erre visszakérdeztem mindössze annyit, hogy "tessék?" Erre felháborodottan megjegyezte, hogy neki még az is kiadás volt, hogy felhívott telefonom és még egy nymvadt készázast sem adtam neki borravalóként. Köteles vagyok borravalót adni minden esetben? Neki volt igaza, vagy írhatok panaszt az étterem felé?
2022. aug. 12. 13:24
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
91%
Nem volt igaza, ilyent futár nem mondhat. Mi az, hogy nekiállt pampogni? Én se adok mindig borravalót, sőt Te még le is mentél, ne neki kelljen felmennie. Ez a munka ezzel jár, ezt vállalta. Sokan adnak borravalót és valamennyire az etikett megkívánja, de ez nem kötelező dolog, főleg a mai világban.
2022. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
9%
Az ételrendelés egy kényelmi szolgáltatás, amit illik borravalóval honorálni. Tehát szerintem igen, a futár joggal "morgott".
2022. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
14%
De miért akarsz panaszt tenni azért mert valaki őszinte volt veled?
2022. aug. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
91%
Nem volt igaza. Konkrétan azért kapja a fizetését hogy kivigye az ételt
2022. aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
91%

#2

Igen amit kifizetek a szállítási díj megfizetésével

2022. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem meg igaza volt,ha olyan "smucig g@ci vagy,hogy sajnàlsz 200 ft-ot,akkor vàsàrolj a Tescoban és fözz magadra!

A kajàért fizettél,a kiszàllítàs egy külön szolgàltatàs,azért is illene.

2022. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
88%
A boltban is adsz borravalót a kasszásnak?
2022. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
11%

#5 na és vajon ki kapja a "szàllítàsi díjat "okostojas???

Az a fönöknek megy,ezért kell a dolgozónak is adni,ha mar kajarendelésre van pénz,akkor nem 500 forint miatt mentek csödbe,nem???

2022. aug. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
98%

#8


Ne haragudj, de szerintem nem az én dolgom megoldani, hogy rendesen keressen a futár..amúgy én adok borravalót, de nem értek azzal egyet, hogy kell.

2022. aug. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
54%
#8 igen én pl szoktam boltban,fagyizóban is adni borravalót,pedig nem vagyok gazdag,de azért fillérb@szó se.
2022. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!