Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogy tudnám gyorsabbá tenni a...

Hogy tudnám gyorsabbá tenni a főzést egy thai konyhán?

Figyelt kérdés

A héten megyek egy thai konyhára dolgozni. De teljesen egyedül leszek, és efféle konyhán még nem voltam.

Ugye a thai konyha főleg street food kaja, azaz gyorsan kell csinálni. Nyílván próbálok előre dolgozni. A zöldségeket előre aprítom le, amit tudok. A szószokat is előre legyártom, ami olyan. Viszont a húsokkal kicsit bajban vagyok. Itt nincs menüzés, szóval minden annyi hús kell legyen a hűtőben, amennyit elhasználok majd. De ugye ezt előre nem lehet tudni, főleg nem így elsőre, mert nem tudom, miből mennyi fog fogyni.

Vákuumcsomagológép jó lenne erre a célra, mert akkor ki tudnám porciózni az adagokat, de az sajnos nincs nekünk.

És nem csak nyers húsokról van szó, hanem szódabikarbónával marinált húsokról. Azt neg ugye nem lehet akármeddig benne hagyni a cuccban, mert nagyon szétszedi a rostokat.

A lefagyasztásra gondoltam, de ott megint az a problémám, hogy előre nem tudom, mennyi fogy majd. Ha többet veszek ki, akkor nem lehet visszafagyasztani ugye. A hűtőben meg sokat nem bír ki.

Porciózzam ki a húst és úgy fagyasszam le? Ti mit tanácsoltok?

Köszönöm!



2022. szept. 5. 23:28
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Ez nem Magyarország, külföldön vagyok. És van egy gyerek, aki nyitott egy thai éttermet tavaly. Ment fél évet, csak a személyzet visszament a saját országába. Most megpróbáljuk ezt ketten, van némi tapasztalatom. Kis konyha van. Nem lehetetlen, csak nehéz. Ezért kértem segítséget.


De mindig jön egy-két olyan ember, aki csak a negatívumot látja, és károg, és inkább egyből feladatná velem, mert nem vagyok rá képes. Hát tesó...bekaphatjátok. :D

2022. szept. 6. 08:45
 12/31 A kérdező kommentje:

Természetesen továbbra is várom a tippeket. Köszönöm :)

Igyekszem hasznosítani a dolgokat.

2022. szept. 6. 08:48
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem csiálnám, míg alap dolgokkal nem vagyok tisztában, és egy induló kajáldánál odabxnának kb egyedül, hogy oldjam meg.


A nagy fenéket.

2022. szept. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

11-es, nem pesszimisták vagyunk, hanem realisták. Te nagyon lelkes vagy, ami oké, de közben arról szól a főkommented, hogy mit NEM tudsz. Akkor mit akarsz, úgy mégis?


Fogalmad sincs semmiről. Még egy bejáratott konyhában is rhadt melós szakácskodni, nem még egy olyanban, ami meg sem nyitott. Egy merő káosz lesz az egész, és te a második munkanapodon ki fogsz készülni.


Sajnálom, amiért meg merem mondani a valóságot - és erre nem megbántódni kell, hanem elgondolkozni, hogyha 10 emberből 10 szerint borítékolható a katasztrófa - amit te nem látsz -, akkor ott tényleg baj lezs.

2022. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
#14. 👍👍👍
2022. szept. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Nem bántódom meg, értem amit mondasz. Lelkes vagyok, megfőztem többször az étlapot. De ebben a műfajban nincs tapasztalatom. A puding próbája az evés, én azt mondom. Max nem megy. De az a jobb, ha meg se próbálom? A főnök is jó arc, nincs irreális elvárása. Tudja, hogy ez nehéz. Én csak azt akarom, hogy ha nem is megy, legalább emelt fővel mondhassam: "Ez nekem sok!"

De legalább beleadtam mindent.

Értitek? :)


Ezért kérek segítséget. Mert biztos van köztetek tapasztalt.


Ha azt látom, hogy káosz, akkor úgysem csinálom. Még annyi pénzért sem, amit ajánlott érte. :P

2022. szept. 6. 09:23
 17/31 A kérdező kommentje:

Teljesen más egy magyar konyha. Ez egy street food. Nincs menü. Nem tudom elhasználni, ha megmarad. Ebben nincs tapasztalatom.


Egy magyar konyhán már voltam főnök. Az is kis konyha volt, de menüvel megoldottam. Ott előre legyártottam mindent. Itt ez kicsit neccesebb.

2022. szept. 6. 09:26
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
17: de nyilván ezt tudhattad előre mikor elvállaltad, hogy a thai konyha más metodológia. Kicsit ellentétben van a fő kérdés alatti "kétségbeesésed" a későbbiekben írt főnök voltál ,stb.vel.
2022. szept. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Meg amit ti is mondtatok, hogy nincs elődöm, aki betanítson.

De megpróbálom mindenképp. Hétvégén van elvileg nagy rush, addig tudok gyakorolni a lightosabb napokon.

2022. szept. 6. 09:28
 20/31 A kérdező kommentje:
Igen, mert ez teljesen új. Kisfőnök voltam. Volt néhány kaja az étlapon, plusz napi menü, amit mindig az alapján készítettem, amelyik alapanyagból több maradt.
2022. szept. 6. 09:29
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!